Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 143
  1. #31
    Εγγραφή
    21-09-2007
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια πολυ "χαίρομαι" ....αν μπορω να το πω χαρα που δεν ειμαι η μονη με τα προβληματα της ΗΟL ..τους εχω στείλει κατι ωραια mail που ευχομαι να φτασουν σε υψηλά πρόσωπα γιατι καθε αλλο παρα με τους υπαλληλους δεν τα βαζω ...τωρα που το σκεφτομαι ισως τους κανω μια παραπομπη και σε αυτό το φορουμ ετσι για να παρουν μια ιδεα απο τους ¨" ικανοποιημενους " πελάτες τους..

    τα προβλήματα μου συνεχίζονται, προχθές ολη μέρα εμεινα παλι χωρίς σταθερό τηλεφωνο και χωρισ ιντερνετ ταυτοχρονα...τελικά η λύση ητανε απλή εβγαλα το φίλτρο απο το ρουτερ το σύνδεσα απευθείας στην μπρίζα τηλεφώνου και όλα εκ δια μαγείας δουλέψανε, μετά βέβαια απο εαν ολόκληρο 24ωρο χωρίς τηλεφωνο και σύνδεση.......................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει γιατι όπως έχω ξαναπεί δεν είμαι ειδική στο θέμα απλή χρήστρια είμαι...αυτό ομως που ξέρω είναι οτι στις τεχνικές υποστηρίξεις δουλεύει οποιοσδήποτε με αποτέλεσμα να εξαρτλωνται ολα απο το σε τι είδους τεχνικό θα πέσεις όταν θα καλέσεις τεχνική υποστήριξη...μπορέι να πέσεις στο σουπερ πορωμένο ειδικό ο οποιος γνωρίζει γιατι ο ιδιος ενδιαφερεται ή μπορέι να πέσεις και στο φοιτητή που δε βλέπει την ώρα να τελειώσει τη βάρδια του για να φύγει.....
    Τελικά όπωσ διάβασα στα πιο πανω posts μπορεί να μπω στη διαδικασία να το σπάσω το συ,βολαιο και να γυρίσω κι εγώ στον ΟΤΕ...τι να πω?? μεχρι οιιδιωτικέσ εταιρείες στην ελλάδα να οργανωθούνε μάλλον πρέπει να εμπιστευομαστε τον δοκιμασμενο ΟΤΕ....

  2. #32
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κατελίνα εγώ θα σου το συνιστούσα. Βέβαια ο ΟΤΕ είναι πιο ακριβός, αλλά θα ξεχάσεις τα προβλήματα και τον εκνευρισμό με την ΗΟL. Aν θέλεις μπορώ να σου στείλω τις επιστολές που τους έστειλα, να πάρεις μια ιδέα. σε γενικές γραμμές πρεπει να τους αποδείξεις με λεπτομερή τρόπο οτι απέτυχαν να σου παρέχουνε ποιοτικές υπηρεσίες όπως δεσμεύτηκαν με αποτέλεσμα την δική σου ταλαιπωρία ως πελάτισσας και οτι γι' αυτό το λόγο θες να διακόψεις. Και φυσικά μην διανοηθείς να τους πλρώσεις δεκάρα. Εγώ αρνήθηκα και μάλιστα, αν επιμείνουνε να μου στέλνουνε λογαριασμούς, μου είπανε απο την ΕΕΤΤ να προσφύγω σ' αυτούς.

    Η συμβουλή μου είναι να μην στέλνεις e-mail, αλλά επίσημες επιστολές με φάξ (αν ξέρεις και το όνομα του πωλητή με τον οποίο έκανες την αίτηση, ονομαστικά σε αυτόν) και την επομένη να κανεις τηλέφωνο "Γειά σας είμαι η τάδε, σας έστειλα εχθες αίτημα διακοπής μέσω φάξ. Το λάβατε; Πότε θα με διακόψετε;" Να επιμένεις συνέχεια και με τσαμπουκά. Μόλις κάνεις αίτηση διακοπης πρέπει να πας σε ενα καταστημα του ΟΤΕ και να κάνεις αίτηση φορητότητας του αριθμού σου πίσω στον ΟΤΕ. Η όλη διαδικασία θα σου πάρει 5-7 εργάσημες ημέρες να διακόψεις απο ΗΟL και 5-7 εργάσιμες ημέρες να συνδεθείς με τον ΟΤΕ. Εγώ κάνω το σταυρό μου που έλλειξε όλη αυτή η ταλαιπωρία σχετικά σύντομα, βέβαια οφείλω να σου πω ότι θα μείνεισ χωρίς τηλέφωνο μέσα στο διάστημα των 10-15 ημερών που θα διακόψεις. Αν σου πούνε για παραπανω μέρες να επιμείνεις οτι απο την ΕΕΤΤ σου είπανε για 5-7 και αν το καθυστεήσουνε οτι θα κάνεις καταγγελία. Γενικώς η λέξη ΕΕΤΤ κάνει δουλειά όταν την ακούσουνε. Καλή απόφαση!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vitruvian78 : 30-09-07 στις 21:34.

  3. #33
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grsaint13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ταχύτητα είναι λογική καθώς είσαι στη φάση σεταρίσματος της πόρτας.Δήλωσε βλάβη και θα διορθωθείς άμεσα.

    Σε ποια περιοχή είσαι;
    Είμαι Αγία Παρασκευή. Πήρα τηλ όπως μου είπε και δήλωσα βλάβη και το μόνο που μου είπανε είναι να δοκιμάσω να κάνω restart το ρούτερ και να δοκιμάσω χωρίς το splliter! Θα τα δοκιμάσω το απόγευμα και θα σας πω αποτελέσματα..

  4. #34
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katelina Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα προβλήματα μου συνεχίζονται, προχθές ολη μέρα εμεινα παλι χωρίς σταθερό τηλεφωνο και χωρισ ιντερνετ ταυτοχρονα...τελικά η λύση ητανε απλή εβγαλα το φίλτρο απο το ρουτερ το σύνδεσα απευθείας στην μπρίζα τηλεφώνου και όλα εκ δια μαγείας δουλέψανε, μετά βέβαια απο εαν ολόκληρο 24ωρο χωρίς τηλεφωνο και σύνδεση.......................... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Κατερινιώ όταν λες ότι έβγαλες το φίλτρο φαντάζομαι εννόείς τον διαχωριστή που γράφει dsl πάνω ?

  5. #35
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    Akto7, σε τι διάστημα ενεργοποιήθηκες Αγ. Παρασκευη;;;

    Σε ρωταω γιατι ενδιαφέρομαι να κανω συνδεση με HOL (Κοντοπευκο) και θα ηθελα να ξερω τι με
    περιμενει

    ισως καταληξω κ σε ΟΤΕ ...

  6. #36
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Chris, εγω απορώ παντως, που κάποιοι ενώ έχετε διαβάσει απίστευτες ιστορίες ταλαιπωρίας εδώ μέσα και άπειρα παράπονα, οτι το σκεφτεστε κιόλας να κάνετε αίτηση!! Μάλλον έχετε ενα κάποιο μαζοχισμό!!

  7. #37
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vitruvian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Chris, εγω απορώ παντως, που κάποιοι ενώ έχετε διαβάσει απίστευτες ιστορίες ταλαιπωρίας εδώ μέσα και άπειρα παράπονα, οτι το σκεφτεστε κιόλας να κάνετε αίτηση!! Μάλλον έχετε ενα κάποιο μαζοχισμό!!
    Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...

  8. #38
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ημουν πελάτης μέχρι πριν λίγες μέρες......οπότε άσε με να κρίνω πόσο τραγικά ήτανε! Αν θες διάβασε τις εμπειρίες μου και μετά πες μου αν δεν ειναι τραγικό να μένεις χωρίς σταθερό τηλέφωνο για 2 μήνες!

  9. #39
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vitruvian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ημουν πελάτης μέχρι πριν λίγες μέρες......οπότε άσε με να κρίνω πόσο τραγικά ήτανε! Αν θες διάβασε τις εμπειρίες μου και μετά πες μου αν δεν ειναι τραγικό να μένεις χωρίς σταθερό τηλέφωνο για 2 μήνες!
    Φιλταααατε

    Ασφαλως ειναι σεβαστο το προβλημα του καθενος και ασφαλως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το να μενεις χωρις τηλεφωνο για 2 μηνες. Ουδεμια αμφιβολια ή αντιρηση.
    Αναφερομουν στον "μαζοσισμο" των αλλων-όπως εγραψες. Δεν εχουν μείνει ολοι χωρις τηλεφωνο 2 μηνες...

  10. #40
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    Chris, εγω απορώ παντως, που κάποιοι ενώ έχετε διαβάσει απίστευτες ιστορίες ταλαιπωρίας εδώ μέσα και άπειρα παράπονα, οτι το σκεφτεστε κιόλας να κάνετε αίτηση!! Μάλλον έχετε ενα κάποιο μαζοχισμό!!
    vitruvian δεν διαφωνω μαζι σου περι μαζοχισμου... αλλα μην ξεχνας οτι δεν υπαρχουν επιλογες!

    Ή θα πας με ΟΤΕ με αυξημενο μηνιαιο κοστος (παγια +χρεωσεις +ISP) ή θα πας με ενναλακτικους κ HOL στην προκειμενη περιπτωση με οσα αυτό συνεπαγεται ( απίστευτες ιστορίες ταλαιπωρίας ).

  11. #41
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chrs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Akto7, σε τι διάστημα ενεργοποιήθηκες Αγ. Παρασκευη;;;

    Σε ρωταω γιατι ενδιαφέρομαι να κανω συνδεση με HOL (Κοντοπευκο) και θα ηθελα να ξερω τι με
    περιμενει

    ισως καταληξω κ σε ΟΤΕ ...
    Δεν θα σου αρέσει καθόλου η απαντησή μου.. Έκανα αίτηση τέλος φλεβάρη μου ήρθε τέλος σεπτέμβρη. 7 μήνες...

  12. #42
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akfo7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα σου αρέσει καθόλου η απαντησή μου.. Έκανα αίτηση τέλος φλεβάρη μου ήρθε τέλος σεπτέμβρη. 7 μήνες...
    Ρε σεις...
    Μην το παίρνετε προσωπικα...Ο καθένας εχει μια προσωπικη ιστορια ταλαιπωριας σε καθε εταιρεία.
    Επισης ο καθενας κανει τις επιλογες του χωρις κατ αναγκη να κρίνει τους αλλους για το αν πρατουν σωστα ή οχι.
    Αρα δεν υπαρχει θεμα αν θα αρέσει η απαντηση σου στον chrs...

  13. #43
    Εγγραφή
    22-09-2007
    Περιοχή
    ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ-ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    3.003
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    USR-LEVEL1-SIEMENS
    SNR / Attn
    11/6(dB) / 11(dB)
    τωρα με τα 24/1ΜΒ λογικα θα πρεπει να εξελιξει το δικτυοτηs γιατι απο αυτα που ακουω σκεπτομαι τι θα γινει τωρα στα 24.
    σαν πακετο ειναι θαυμασιο αλλα στην πραξη τι θα γινει.

  14. #44
    Εγγραφή
    16-02-2006
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Μηνύματα
    1.704
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5503
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα...
    Ε,τώρα κι εσύ ρε nm.Πώς δεν είναι τραγικά.Αν γίνει μια δημοσκόπηση με ένα "ναι" ή με ένα "όχι" για το αν ο κόσμος είναι γενικά ευχαριστημένος από την υπηρεσία (χρόνος αναμόνής,ποιότητα υπηρεσιών,ΤΥ και ότι άλλο) γνωρίζεις κι εσύ ότι τα αποτελέσματα θα είναι άκρως απογοητευτικά για τη ΧΟΛ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλταααατε

    Ασφαλως ειναι σεβαστο το προβλημα του καθενος και ασφαλως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το να μενεις χωρις τηλεφωνο για 2 μηνες. Ουδεμια αμφιβολια ή αντιρηση.
    Αναφερομουν στον "μαζοσισμο" των αλλων-όπως εγραψες. Δεν εχουν μείνει ολοι χωρις τηλεφωνο 2 μηνες...
    Μπορεί να μην είναι όλοι για 2 μήνες,αλλά και μόνο 2 μέρες να είναι,φαντάσου την ταλαιπωρία αυτού που θα περιμένει με τις ώρες στην αναμονή της ΤΥ,δε θα παίρνει σαφή απάντηση,δεν ξέρει πότε και αν θα διορθωθεί το πρόβλημά του και το σημαντικότερο δε θα έχει τις υπηρεσίες για τις οποίες πληρώνει,τη στιγμή που μπορεί να τις χρειάζεται...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος grsaint13 : 01-10-07 στις 14:39.

  15. #45
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ρε παιδια ψυχραιμία...

    Το ειπα και το ξαναλεω:

    Ολοι εχουμε θεματα: η shared στο γραφειο εκανε 4μήνες να ενεργοποιηθει, στο σπιτι εμεινα 7 μερες χωρις τηλεφωνο, φιλος μου που ειχα αναλαβει την υποθεση του εμεινε 15 μερες χωρις τηλεφωνο. Για ολα αυτα εγω επαιρνα τηλεφωνο.
    Στο ιδιο φορουμ ειμαστε μελη, τα ιδια πραγματα διαβαζω, την ιδια εταιρεια πληρώνουμε. Ξερω τί γίνεται.

    Εγω είπα απλα πως δεν χρειάζεται να λεμε μαζόχες οσους κάνουν στην μια ή στην αλλη εταιρεία αιτηση. Το καταλαβαίνουμε αυτο ή μήπως ειναι πολυ δυσκολο;;;; Εγω δεν είπα οτι δεν υπαρχον προβληματα ή οτι ειμαστε ολοι ευχαριστημένοι...

Σελ. 3 από 10 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. HOL double play vs Tellas Double Play
    Από therock003 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 18:39
  2. Μηνύματα: 100
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-08, 18:22
  3. hol double-play με τηλεφωνία hol gr unlimited
    Από striker07 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-01-08, 12:45
  4. HOL Double Play: Φταίει ο οτε ή η hol?
    Από Kotsolis στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-07, 23:00
  5. Είστε ευχαριστημένοι με το double play?
    Από iraklis_dv στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-07, 18:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας