Σελ. 93 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.381-1.395 από 4466
  1. #1381
    Εγγραφή
    11-10-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xmperop1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρησιμοποίησα λοιπόν το pawerline της corinex που δίνουν τα οτεσοπ και συγχρονισαν αμέσως η iptv άψογη αλλά οταν παίζει η τηλεόραση δεν μπορεί να κάνει τίποτα ο υπολογιστής δεν βλέπει ούτε το bautec στο 196.128.1.1.
    Επανέρχεται η επικοινωνία υπολογιστή μοντεμ μετά από σβήσε άναψε του μόντεμ και υπάρχει κανονικά dsl αλλά μόλις μπεί το ethernet στα powerline η επικοινωνία υπολογιστή μόντεμ ανύπαρκτη.
    Καμμιά ιδέα??????????????


    Αν δεν το έχεις λύσει ακομα το πρόβλημα σου, Άνοιξε το interface του router, πήγαινε Advanced Setup -> Lan και κάνε τις επιλογές Multicast και IGMP Snoop disabled. Ετσι θα παίζουν και τα 2 κανονικά.



    Edit: Ξέχασα να πώ οτι αυτο υσχίει για όλους όσους εχουν τα 2 αυτά μηχανιματάκια (baudtec και Corinex)

  2. #1382
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lalas120 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν το έχεις λύσει ακομα το πρόβλημα σου, Άνοιξε το interface του router, πήγαινε Advanced Setup -> Lan και κάνε τις επιλογές Multicast και IGMP Snoop disabled. Ετσι θα παίζουν και τα 2 κανονικά.



    Edit: Ξέχασα να πώ οτι αυτο υσχίει για όλους όσους εχουν τα 2 αυτά μηχανιματάκια (baudtec και Corinex)
    Για να είμαι ειλικρινής δεν ασχολήθηκα περαιτέρω με τις βαθύτερες αιτίες του προβλήματος, βρήκα ένα sagem και το άλλαξα και όλα οκ.
    Αυτό που προτείνεις θα το δοκιμάσω πάντως σε πρώτη ευκαιρία.

  3. #1383
    Εγγραφή
    08-05-2009
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    11623/999
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Netgear DGND3300
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 21.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από varix Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους, θα ηθελα να πω και εγω το προβλημα μου εκανα συνδεση connx tv ειχα καποια παγωματα και μου ειπαν οτι θα φτιαχτουν γιατι τωρα εχουν καποιο προβλημα που το ξερουν και θα το αντιμετωπισουν. Στο μεταξυ πηρα τα belkin poe (200) γιατι δεν ηθελα καλωδια στο σαλονι βαλμενα στις πριζες χωρις πολυμπριζα ενω βαζω laptop και εχω internet οταν συνδεω τον δεκτη εκτος το τοι αργει στο booting δεν εχω φυσικα εικονα να το δωσω βλαβη για τα παγωματα κατι που μπορω να κανω? θα δω και τα νουμερα της γραμμης αλλα καθε προταση δεκτη σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Καταρχήν δοκίμασε χωρίς τα plugs που πήρες να δεις αν έχεις σπασίματα σε εικόνα. Αν έχεις δοκιμάσει reboot τον αποκωδικοποιητή ( βγάζεις από το ρεύμα και τον ξαναβάζεις ) και το πρόβλημα συνεχίζει τότε παίρνεις ένα τηλεφωνάκι στο 801 11 35 555 ( επιλογη 1, 2, 1 ) και το δηλώνεις βλάβη δίνοντας στατιστικά γραμμής, και mac .

    Όσο αναφορά τα plugs βεβαιώσου πρώτα ότι παίζει σωστά το tv χωρίς προβλήματα και μετά τα συνδέεις. Αν με αυτά βλέπεις film club και όχι live κανάλια τότε δεν υποστηρίζουν multicast και πρέπει να τα αλλάξεις… Αποκωδικοποιητή tilgin ή Pirelli έχεις ?
    Η πραγματικότητα είναι μια ψευδαίσθηση που οφείλετε στην έλειψε αλκοόλ.

  4. #1384
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    tilgin εχω και ως προς τα υπολοιπα θα τα τσεκαρω οταν παω σπιτι και τα ξαναλεμε, σε ευχαριστω πολυ

  5. #1385
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    καλημερα σε ολους ξεχασα να σας πω οτι τραβωντας καλωδιο μεσα απο το σπιτι κατευθειαν απο το μοντεμ δεν εχω ιδαιτερο προβλημα εχω τα κλασσικα παγωματακια(οχι οτι ειμαι ευχαριστημενος) μαλιστα καποια στιγμη που δεν ειχα ηχο τα παγωματα σταματησαν, τωρα βαζωντας τα belkin powerplugs ews 200mbps πανω στις πριζες- που ο ηλεκτρολογος τις ειδε και ειναι στην ιδια φαση - δεν εχω τιποτα βαζωντας το λαπτοπ εχω ιντερνετ ο δεκτης μπουταρει κολαει αλλα τιποτα. τα plugs εχουν τρια φωτακια πανω τα δυο ακριανα ειναι πρασινα και το μεσαιο οταν τα εβαλα αρχικα σε πολυμπριζα ηταν κοκκινα οταν μπηκαν στις μπριζες εσβησαν πρασινα δεν εγιναν , τα εχει κανενας για να μου πει αν πρεπει να ειναι ολα αναμμενα? το μοντεμ ειναι bautec σας ευχαριστω και παλι

  6. #1386
    Εγγραφή
    12-08-2006
    Περιοχή
    Néa Smírni, Athens - Greece.
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.309
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓ 1 Gbps ↑ 100 Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Τα ποιο πολλά Power Plug ΔΕΝ υποστηρίζουν πολυμπριζα, ποιο model είναι τα power plug που έχεις?

  7. #1387
    Εγγραφή
    23-01-2007
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προστεθηκε κ αλλο ενα καναλι!
    http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv

    Κατι ασχετο! IPTV εχει κ η Κυπρος. Ειναι αντιστοιχο με το connx-tv.
    http://www.cytavision.com.cy/greek/t..._numbering.php
    Κοστιζει 35 ευρώ το μηνα. (αν κ εχει περισσοτερα καναλια και υπαρχει απο το 2004)

  8. #1388
    Εγγραφή
    20-09-2009
    Μηνύματα
    441
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11260
    ISP
    OTE
    SNR / Attn
    10(dB) / 18(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ZhenXlogic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα ποιο πολλά Power Plug ΔΕΝ υποστηρίζουν πολυμπριζα, ποιο model είναι τα power plug που έχεις?
    Υπαρχει προβλημα με τα πολυμπριζα που εχουν διαφορες προστασιες . Στα κοινα πολυμπριζα δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

  9. #1389
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    [QUOTE=lamousis;3278618]Προστεθηκε κ αλλο ενα καναλι!
    http://conn-xtv.ote.gr/portal/page/portal/Connxtv/Tv

    Ναι το Fx, καλο καναλι ειναι εχει και καλες σειρες, την προλαβε την nova.
    Ετσι να βλεπουμε προσθηκη καναλιων

  10. #1390
    Εγγραφή
    22-12-2005
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    καλημέρα και παλι, εχθές ειχαμε κάποια εξέλιξη ο δέκτης προχώρησε και ενω είχα την μπάρα με το κανάλι κάτω δεν το ανοιγε αρα μάλλον η ταχύτητα ηταν μικρή καμιά ιδέα για να αυξήσω την ταχύτητα? στο laptop δεν είχα πρόβλημα με internet τα powerplugs ειναι τα belkin εως 200mbps-ευχαριστώ και καλο ΣΚ

  11. #1391
    Εγγραφή
    11-10-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από varix Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημέρα και παλι, εχθές ειχαμε κάποια εξέλιξη ο δέκτης προχώρησε και ενω είχα την μπάρα με το κανάλι κάτω δεν το ανοιγε αρα μάλλον η ταχύτητα ηταν μικρή καμιά ιδέα για να αυξήσω την ταχύτητα? στο laptop δεν είχα πρόβλημα με internet τα powerplugs ειναι τα belkin εως 200mbps-ευχαριστώ και καλο ΣΚ

    Σιγουρέψου οτι τα plugs που έχεις υποστιρίζουν multicast. Αφου μπάινεις και βλέπεις menu δοκίμασε και απο το filmclub (που είναι δωρεάν) να βάλεις μια ταινία. Αν και η ταινία παίξει τότε τα plugs σου ή δεν υποστηρίζουν multicast ή δεν το έχεις ενεργοποιήσει (απο το interface τους)


    edit: Ξέχασα να σου πω, πως αν η ταινία παίξει δεν ειναι θέμα ταχύτητας γιατί οι ταινίες θέλουν περισσότερο bandwith για να παίξουν απο οτι τα κανάλια. Αν η ταινία δεν παίξει, τότε, σιγουρέψου οτι συγχρονίζεις πάνω απο τουλάχιστον 6Mbit. Αν ναι τότε έχεις πρόβλημα με την κρυπτογράφηση οπότε δηλωσε το βλάβη. Αν όχι το δηλώνεις πάλι βλαβη για τον χαμηλό συγχρονισμό. (αν και απο οτι θυμάμε οτι διάβασα παραπάνω, χωρίς τα Plugs σου παίζουν όλα κανονικά οπότε σίγουρα ειναι θέμα των plugs. )

    Ελπίζω να σε βοήθησα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος lalas120 : 23-01-10 στις 14:55.

  12. #1392
    Εγγραφή
    14-09-2009
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    Router
    3com + Linksys PLS300
    Χαίρεται !!!

    Έχουμε εικόνα πότε θα έχουμε Mega / Ant1 /Alpha / Star ???

    Ευχαριστώ

  13. #1393
    Εγγραφή
    10-08-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5495/54999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    SNR / Attn
    26.5(dB) / 4.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επιτελους βαλανε νεο καναλι!!
    Το ονομα του FX και φαινεται ωραιο.Εχει simpsons,family guy,x-files,battlestar galactica κ.α.
    Ισως το πιο σημαντικο ειναι οτι ολες οι εκπομπες του εχουν υποτιτλους
    Ελπιζω το επομενο να ειναι κανα National Geographic ή κανενα cartoon network/boomerang

  14. #1394
    Εγγραφή
    20-03-2009
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12.444 / 1.020
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG585v7
    Έχω απο το σεπτέμβριο conn-x tv αλλά εδω και 1,5-2 μήνες κάθε 3 και λίγο χαλάει δηλώνω βλάβη και το φτιάχνουν μετά απο 1 εβδομάδα κ μετα απο 4-5 μέρες πάλι μου χαλάει ξέρετε αν λόγω αυτού του πρόβληματος μπορώ να το επικάλεστω ως λόγο και να σπάσω το 12μηνο συμβόλαιο που έχω??Γιατι πλέον δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση να έχω max 10 μέρες το μήνα conn-x tv!!!!!

  15. #1395
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mihalis13
    Έχω απο το σεπτέμβριο conn-x tv αλλά εδω και 1,5-2 μήνες κάθε 3 και λίγο χαλάει δηλώνω βλάβη και το φτιάχνουν μετά απο 1 εβδομάδα κ μετα απο 4-5 μέρες πάλι μου χαλάει ξέρετε αν λόγω αυτού του πρόβληματος μπορώ να το επικάλεστω ως λόγο και να σπάσω το 12μηνο συμβόλαιο που έχω??Γιατι πλέον δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση να έχω max 10 μέρες το μήνα conn-x tv!!!!!
    Ναι εφόσον φαίνονται δηλωμένες βλάβες στο 121. Απλά επιστρέφεις τον εξοπλισμό και αν έχεις κρατήσει και το κουτί ακόμα καλύτερα. Πάρε το 134 και δήλωσε διακοπή λόγω τεχνικών προβλημάτων. Θα σε πάρει κάποιος από το αρμόδιο τμήμα πιθανότατα.

Σελ. 93 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 738388919293949598103113 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 14:50
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 03:05
  3. Conn-x + 50E μονο για νεους συνδρομητες?
    Από InCoRrEcT στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 16:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας