Σελ. 593 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 573583588591592593594595598603613 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.881-8.895 από 13039
  1. #8881
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καινούργια "φρούτα" επαιτούν πλέον στο Μετρό!

    Ήμουν σήμερα το πρωί στη Γραμμή 3. και μπαίνει στον Ευαγγελισμό μέσα ένας τύπος, με κιθάρα κι ένα ντέφι δεμένο στο δεξί πόδι και το χτυπούσε καθώς προχώραγε... Το παίξιμό του δε, άθλιο. Έτσι μπορώ να "γρατζουνάω" κι εγώ την κιθάρα ρε φίλε, χαίρω πολύ λ!


    Όσο για ένα περιστατικό στη Θεσσαλονίκη:

    http://www.skai.gr/mobile/article?aid=398266
    xaxa ακριβώς έτσι θα κάνω και εγώ αν πάω να παίξω την κανονική κιθάρα ή την ηλεκτρική που τις έχω απλά για Decor.

  2. #8882
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Εχω καιρο να δω τον τυπο στο μοναστηρακι που ελεγε "...και ενα γιαουρτακι"

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το να τις λένε στα μεγάφωνα σου την δίνει, το να τις έχουν στους πινάκες σου την δίνει, πάω στοίχημα αν γεμίσουν και τους τοίχους με φώτο κλπ πάλι θα σου την δίνει
    Εχουν χασει το μέτρο και τη κοινη λογικη αυτοι που διαχειριζονται τη μικρο-καθημερινοτητα των ΜΜΜ.

  3. #8883
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω καιρο να δω τον τυπο στο μοναστηρακι που ελεγε "...και ενα γιαουρτακι"

    - - - Updated - - -



    Εχουν χασει το μέτρο και τη κοινη λογικη αυτοι που διαχειριζονται τη μικρο-καθημερινοτητα των ΜΜΜ.
    Υπάρχει και η άλλη κυρία στα πέριξ και στον σταθμό στο Μοναστηράκι με το τρίποδο που επαιτεί... σε πλησιάζει, λες την καημένη την ανάπηρη γυναίκα κάτι θα θέλει να τη βοηθήσω και αρχίζει την ζητιανιά. Επαγγελματίες ζητιάνοι που κάνουν πολύ κακό σε όσους έχουν πραγματική ανάγκη και χρειάζονται όντως βοήθεια.

  4. #8884
    Εγγραφή
    14-03-2006
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    2.617
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΥ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    26,8(dB) / 4,3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει να έκλεισε το πάρκινκ στον Πλακεντίας και να γίνεται μάχη για να παρκάρεις στον δρόμο τις καθημερινές.
    Ισως έχει σχέση με αυτό.

    https://www.in.gr/2019/01/08/greece/...tha-plironete/

  5. #8885
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Εχω ακουσει για κανα 70ε μηνιαία για το πάρκινκ στον σταθμό Χαλάνδρι και μου φάνηκε τραγικό να θέλεις για την μετακίνηση σου με τα ΜΜΜ 100ε μαζί με την κάρτα

    Στους δρομους ΄τριγύρω απο τον πλακεντίας ήδη γινόταν της που τα πρωινά με ανοιχτό το πάρκιν. Φαντάζομαι τώρα που θα πετάξουν άλλα 700 αυτοκίνητα στο δρόμο θα είναι ανυπόφορο.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  6. #8886
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουσει για κανα 70ε μηνιαία για το πάρκινκ στον σταθμό Χαλάνδρι και μου φάνηκε τραγικό να θέλεις για την μετακίνηση σου με τα ΜΜΜ 100ε μαζί με την κάρτα

    Στους δρομους ΄τριγύρω απο τον πλακεντίας ήδη γινόταν της που τα πρωινά με ανοιχτό το πάρκιν. Φαντάζομαι τώρα που θα πετάξουν άλλα 700 αυτοκίνητα στο δρόμο θα είναι ανυπόφορο.
    χάλι μαύρο

    http://vrilissianews.gr/vrilissia/do...q9H_FA0hxwCX-c

  7. #8887
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    λυπάμαι που σταμάτησε τους "δωρεάν" χώρους στάθμευσης αλλά έτσι είναι τα πράγματα κάποια στιγμή το δωρεάν/τσάμπα σταματάει και πρέπει να πληρώσεις

    βλέπεις κάποτε υπήρχαν κανόνες για τα ακίνητα να έχουν χώρους στάθμευσης για τα αυτοκίνητα των ιδιοκτητών/ενοίκων αν βρείτε πόσες πολυκατοικίες διαθέτουν χώρους σε όλο το λεκανοπέδιο της αττικής και πόσες διαθέτουν καταστήματα αντί αυτού...

    από την επιχείρηση του ΜΕΤΡΟ πάντως εγώ το περίμενα ότι θα συμβεί αργά ή γρήγορα αυτό με τις "δωρεάν θέσεις στάθμευσης" και ότι θα γυρίσει επί πληρωμή

    σύμφωνα με την είδηση που ανάφερε ο φίλος μας δείτε αυτό

    Σύμφωνα με τους όρους της μίσθωσης, η χρέωση της στάθμευσης για τις 4 πρώτες ώρες δεν μπορεί να υπερβαίνει τα 2 ευρώ και η 12ωρη τα 6 ευρώ. Οι χώροι στάθμευσης θα πρέπει να λειτουργούν κατ ελάχιστον τις ώρες λειτουργίας του Μετρό, συμπεριλαμβανομένων Κυριακών και αργιών.

  8. #8888
    Εγγραφή
    11-05-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    On Telecoms
    Το πρόβλημα δεν είναι το να υπάρχει φυλασσόμενο πάρκινγκ για ευκολία και για χρήση από όποιον θέλει, το πρόβλημα ξεκινάει οτι είναι τερματικός σταθμός μετρό και εξυπηρετούνται πολλοί δήμοι του λεκανοπεδίου καθώς και όλη η ανατολική αττική.

    Δεν γίνεται να τους γράφεις στα τέτοια σου και να κλείνεις το πάρκινγκ του μετρο χωρίς να έχεις φροντίσει να υπάρχουν θέσεις διαθέσιμες για εναλλακτικές.

    Στο κοντόπευκο τα τελευταία χρόνια έχουν κλείσει οι μισές θέσεις πάρκινγκ στο δρόμο για να γίνουν ποδηλατόδρομοι πεζόδρομοι κλπ, χωρίς όμως να έχει προβλεφθεί τρόπος να παρκάρει ο κόσμος τα αυτοκίνητα του. Ε τώρα δεν μπορώ να φανταστώ τι θα γίνει που θα επιβαρύνεις με επιπλέον 600-700 αυτοκίνητα τους γύρω δρόμους.
    Ανορθόγραφοι κουφάλες, έρχονται δασκάλες.

  9. #8889
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουσει για κανα 70ε μηνιαία για το πάρκινκ στον σταθμό Χαλάνδρι και μου φάνηκε τραγικό να θέλεις για την μετακίνηση σου με τα ΜΜΜ 100ε μαζί με την κάρτα

    Στους δρομους ΄τριγύρω απο τον πλακεντίας ήδη γινόταν της που τα πρωινά με ανοιχτό το πάρκιν. Φαντάζομαι τώρα που θα πετάξουν άλλα 700 αυτοκίνητα στο δρόμο θα είναι ανυπόφορο.
    70 ευρώ για πάρκινγ για ενα μηνά είναι πολύ καλή τιμή, συνήθως ξεκινάνε πάνω απο 100 και αυτό εδώ πάνω Θεσσαλονίκη.

  10. #8890
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kleidokratwr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω ακουσει για κανα 70ε μηνιαία για το πάρκινκ στον σταθμό Χαλάνδρι και μου φάνηκε τραγικό να θέλεις για την μετακίνηση σου με τα ΜΜΜ 100ε μαζί με την κάρτα

    Στους δρομους ΄τριγύρω απο τον πλακεντίας ήδη γινόταν της που τα πρωινά με ανοιχτό το πάρκιν. Φαντάζομαι τώρα που θα πετάξουν άλλα 700 αυτοκίνητα στο δρόμο θα είναι ανυπόφορο.
    Εδώ ο τιμοκατάλογος. Σου παρέχεται και έκπτωση αν έχεις κάρτα απεριορίστων διαδρομών

    http://www.stasy.gr/index.php?id=47

    Καλά στον Συγγρού-Φίξ σε σκίζουν κανονικά.

  11. #8891
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    λυπάμαι που σταμάτησε τους "δωρεάν" χώρους στάθμευσης αλλά έτσι είναι τα πράγματα κάποια στιγμή το δωρεάν/τσάμπα σταματάει και πρέπει να πληρώσεις

    βλέπεις κάποτε υπήρχαν κανόνες για τα ακίνητα να έχουν χώρους στάθμευσης για τα αυτοκίνητα των ιδιοκτητών/ενοίκων αν βρείτε πόσες πολυκατοικίες διαθέτουν χώρους σε όλο το λεκανοπέδιο της αττικής και πόσες διαθέτουν καταστήματα αντί αυτού...
    Κανονισμός υπήρχε και υπάρχει ακόμα, αλλά όταν ψηφίστηκε και έγινε υποχρεωτική ή ύπαρξη γκαράζ, η συντριπτική πλειοψηφία των ακινήτων στην Αθήνα είχε χτιστεί ήδη.

  12. #8892
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανονισμός υπήρχε και υπάρχει ακόμα, αλλά όταν ψηφίστηκε και έγινε υποχρεωτική ή ύπαρξη γκαράζ, η συντριπτική πλειοψηφία των ακινήτων στην Αθήνα είχε χτιστεί ήδη.
    ότι υπήρχε ή ότι υπάρχει ακόμα φίλε Βασίλη εγώ το ξέρω
    στην πράξη όμως δεν εφαρμόζεται ακόμα και στις πολυκατοικίες που έχουν χώρους στάθμευσης το βλέπω από την περιοχή μου

    αν προσθέσεις και το γεγονός ότι κάθε μέλος μιας οικογένειας έχει και το δικό του αυτοκίνητο/μηχανή και το χρησιμοποιεί για να πηγαίνει στην δουλειά (και σκέψου να πηγαίνει και στην ίδια περιοχή) καταλαβαίνεις γιατί στην Αθήνα επικρατεί "μπάχαλο".

  13. #8893
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.815
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    1) Τον έφτιαξαν τελικά τον ανελκυστήρα στο σταθμό "Ευαγγελισμός"? Αυτόν που οδηγεί από τα εκδοτήρια, στο πεζοδρόμιο της Βασιλίσσης Σοφίας. Χτες το βράδυ που πέρασα από εκεί, ήταν ακόμα χαλασμένος και σήμερα θα ήταν 5η μέρα.

    2) Στο μετρό Δάφνης πάντως, η κυλιόμενη σκάλα στην έξοδο προς τα πάνω, στην πλατεία Καλογήρων (Κολοκοτρώνη), αύριο κλείνει 7 μέρες χαλασμένη... Σήμερα το πρωί την είδα πάλι. Καλά, δεν έχουν δικό τους συνεργείο; Είναι απαράδεκτοι οι χρόνοι επισκευής όλων αυτών...

    3) Ο σταθμός "Μέγαρο Μουσικής" πρέπει να έχει κάτι "περίεργο", καθώς και σήμερα μετά τις 20:30 είδα κάποιον λιπόθυμο και ζητούσαν γιατρό από τα μεγάφωνα (πριν 2 εβδομάδες είδα ξανά ίδιο περιστατικό).

  14. #8894
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η επέκταση του μετρό προς Πειραιά φαίνεται να πηγαίνει αρκετά καλά και οι 3 πρώτοι σταθμοί (Αγία Βαρβάρα, Νίκαια και Κορυδαλλός) είναι προγραμματισμένο να παραδοθούν τον Ιούνιο . Οι υπόλοιποι 3 σταθμοί της επέκτασης (Μανιάτικα, Δημοτικο Θέατρο και Πειραιάς με ανταπόκριση με ΗΣΑΠ, Προαστιακό, Τραμ και λιμάνι) αναμενεται να παραδοθούν το 2021. Ακόμη και σε αυτούς τους τρεις σταθμούς τα έργα εχουν ομαλοποιηθει, με την εκσκαφή να εχει ολοκληρωθει σε Μανιάτικα και Δημοτικό Θέατρο και μετά από 6+ χρόνια να παρουσιάζει επιτέλους σαφή πρόοδο ο ... υποθαλασσιος (έτσι εχει χαρακτηριστεί) σταθμός του Πειραιά. Μάχιμο ρεπορτάζ προ ολίγων ημερων από το σχετικό εργοτάξιο:



    Αυτό ειναι ένα τεράστιο εργο, κατά τη γνώμη μου πολύ πιο σημαντικό ως ζητημα από τον αριθμό των επαναλήψεων των μηνυμάτων στα ηχεία των σταθμών. Αν ειχε κατασκευαστεί και ο σταθμός στην Ευαγγελίστρια και δεν ειχε κοπεί από τα πείσματα του Πειραιώς Καλλίνικου, θα μιλούσαμε για ολοκληρωτική αλλαγή του συγκοινωνιακού τοπίου του Πειραιά (υπενθυμιζω ότι μεσα στο μήνα αναμένεται να παραδοθεί και η επέκταση του τραμ μέχρι τον Πειραιά).
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

  15. #8895
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.819
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ειναι ένα τεράστιο εργο, κατά τη γνώμη μου πολύ πιο σημαντικό ως ζητημα από τον αριθμό των επαναλήψεων των μηνυμάτων στα ηχεία των σταθμών. Αν ειχε κατασκευαστεί και ο σταθμός στην Ευαγγελίστρια και δεν ειχε κοπεί από τα πείσματα του Πειραιώς Καλλίνικου, θα μιλούσαμε για ολοκληρωτική αλλαγή του συγκοινωνιακού τοπίου του Πειραιά (υπενθυμιζω ότι μεσα στο μήνα αναμένεται να παραδοθεί και η επέκταση του τραμ μέχρι τον Πειραιά).
    Σημαντικο ζητημα ξερεις τι αλλο ειναι? Ειναι οτι η ανατολικη ακτη της αττικης απ'την Αρτεμιδα και πανω δεν εχει καν ΜΜΜ περα απο ΚΤΕΛ. Το αποτελεσμα ειναι η υπαναπτυξη της περιοχης οπου αντι να ειναι "Miami" απο ξενοδοχεια, και τιγκα στις υποδομες, βοσκουν κατσικια και φυτευουν ντοματες.

    Δλδ εκει που ενα συγκοινωνιακο εργο μπορει ΑΝΕΤΑ να δημιουργησει αναπτυξη, δε το φτιαχνουν.

Σελ. 593 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 573583588591592593594595598603613 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας