Σελ. 1 από 51 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 757
  1. #1
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ = ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ
    ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΘΕΣΗ

    Το κείμενο αυτό απευθύνεται στους Ελληνικούς ISP και κυρίως στον ΟΤΕ.

    Κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού, μέχρι και τον Οκτώβριο, ολοκληρώθηκε από τον ΟΤΕ και πρακτικά όλους τους Internet Service Providers το πρόγραμμα αναβάθμισης των ταχυτήτων ADSL.

    Δυστυχώς, η συγκεκριμένη αναβάθμιση μάλλον μπορεί να θεωρηθεί ως "δήθεν" αναβάθμιση, ή ακόμα και υποβάθμιση, σε μεγάλη πλειονότητα των περιπτώσεων.

    Πριν την "αναβάθμιση", οι περισσότεροι χρήστες επιτύγχαναν ταχύτητες διακίνησης δεδομένων πολύ κοντινές στις ονομαστικές, λαμβάνοντας υπ' όψιν το overhead του δικτύου. Ένας χρήστης που πλήρωνε για μία συνδρομή 512kbps, πρακτικά είχε στη διάθεσή του κάτι περισσότερο από 400-450 kbps για τη διακίνηση των δεδομένων. Αντίστοιχα, μία συνδρομή 1024 πρακτικά έδινε στο χρήστη περισσότερα από 800kbps.

    Τα συγκεκριμένα νούμερα είναι απαράδεκτα για άλλες Ευρωπαϊκές πόλεις
    , όπου η ταχύτητα η οποία πωλείται είναι η πραγματική ταχύτητα (και τα DSLAM συγχρονίζουν σε υψηλότερες ταχύτητες για να καλύπτουν το overhead). Παρ' όλα αυτά, στην Ελλάδα που έχει παράδοση να μένει πίσω από την υπόλοιπη Ευρώπη στον τομέα της τεχνολογίας είχαμε μάθει να δεχόμαστε τα νούμερα αυτά και να λέμε κι ευχαριστώ.

    Μετά την περιβόητη "αναβάθμιση" από πλευράς του ΟΤΕ, που θεωρητικά φαινόταν σαν ένα βήμα προς τη σωστή κατεύθυνση για την τεχνολογική κατάσταση της χώρας, οι ταχύτητες διπλασιάστηκαν μόνο θεωρητικά. Όντως, τα modem και τα router συγχρονίζονται και συνδέονται σε ονομαστικές ταχύτητες διπλάσιες των προηγουμένων. Στην πράξη, όμως, οι ταχύτητες έπεσαν κάτω από το μισό της προηγούμενης κατάστασής τους! Ένας χρήστης που από τα 512kbps "αναβαθμίστηκε" στα 1024, τα 400-450kbps που είχε διαθέσιμα πλέον υποβαθμίστηκαν σε λιγότερα από 250-200kbps. Οι συνδέσεις των δήθεν 2048 παρέχουν στον χρήστη λιγότερα από 500kbps διαθέσιμης ταχύτητας για την διακίνηση των δεδομένων.
    Να σημειωθεί ότι οι ταχύτητες αυτές παραμένουν σε αυτά τα σταθερά χαμηλά επίπεδα κατά τη διάρκεια πολλών ημερών και εβδομάδων, καθ' όλη τη διάρκεια της μέρας και της νύχτας. Παραμένουν ακόμα και όταν επιλέγουμε, για δοκιμαστικούς λόγους, αρχεία από τον ίδιο τον ftp του ISP, όπου θεωρητικά θα έπρεπε να επιτυγχάναμε τη μεγαλύτερη των ταχυτήτων. Δεν υπάρχουν ούτε κάποιες ώρες, έστω λεπτά αναλαμπών που να μας δείχνουν ότι η ταχύτητά μας έχει όντως διπλασιαστεί. Η ταχύτητα είναι σταθερά κάτω από το 1/4 (25%) της ονομαστικής.

    Γνωρίζουμε ότι κάποιοι χρήστες έχουν διπλασιαστεί και πρακτικά απολαμβάνουν καλές ταχύτητες, όχι φυσικά αυτές τις οποίες έχουν αγοράσει, αλλά αρκετά κοντινές για να ξεγελάνε τον εαυτό τους, όπως κάναμε όλοι μας τόσα χρόνια. Δυστυχώς, αυτοί οι χρήστες αποτελούν την εξαίρεση. Ενδεικτικά παραθέτουμε μερικές συζητήσεις από το forum του adslgr που βρίθουν από παράπονα χρηστών :
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=47289
    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=50236


    Θεωρούμε αυτή την κατάσταση ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ και εμπαιγμό προς τις προσωπικότητές μας και τα χρήματα που δίνουμε για τις συνδέσεις μας. ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ λοιπόν αν όχι να διορθώσετε άμεσα τα προβλήματα, να μας σεβαστείτε και να πάρετε θέση με επίσημη ανακοίνωση στην οποία:


    --Να αναγνωρίζετε ότι υπάρχει πρόβλημα.
    --Να εξηγείτε πού οφείλεται
    --Να θέσετε ένα λογικό χρονοδιάγραμμα για την επίλυση του προβλήματος
    --Αν δεν μπορείτε να δεσμευτείτε για την επίλυση του προβλήματος, τότε ο ΟΤΕ ας μας κάνει πάλι τις γραμμές 1Mbps και εκάστοτε ISP το ίδιο μειώνοντας ταυτόχρονα το κόστος της συνδρομής.


    Η υπομονή μας έχει εξαντληθεί. Δεν ανεχόμαστε πλέον να πληρώνουμε περισσότερα από κάθε ευρωπαϊκή χώρα για πρόσβαση στο Internet και να λαμβάνουμε μια υπηρεσία τέσσερις φορές χειρότερη από αυτή που πληρώνουμε. Ούτε μπορούμε να παίρνουμε δεκάδες τηλέφωνα (με 10λεπτη αναμονή για να μιλήσουμε) και ISP και ΟΤΕ να ρίχνουν τις ευθύνες ο ένας στον άλλο. Πάρτε καθαρή θέση κύριοι όπως αρμόζει στις εταιρίες του μεγέθους σας. Μην κρύβεστε πίσω από ανυπόστατες δικαιολογίες και μην μας αντιμετωπίζετε σαν διανοητικώς καθυστερημένους.

    Αν δεν υπάρξει μια άμεση ανταπόκριση στα ανωτέρω αιτήματα, σας εγγυόμαστε πώς θα κινηθούμε μαζικά μέσω της δικαστικής οδού, προκειμένου να σταματήσουμε να χάνουμε χρήματα εξ’ αιτίας της αδιαφορίας και των κάκιστων υπηρεσιών που παρέχετε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kthulhu : 22-10-06 στις 18:33.
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  2. #2
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    Αυτό είναι η αρχική μορφή ενός κειμένου διαμαρτυρίας προς την ελεεινή κατάσταση των ταχυτήτων στην Ελλάδα. Πιστεύω πώς, ώς καταναλωτές, θα πρέπει επιτέλους να αποκτήσουμε συνείδηση και δύναμη, και να μην μασάμε ό,τι μας σερβίρουν ασυζητιτί.

    Προσωπικός μου στόχος είναι να γίνουν όποιες διορθώσεις κρίνουμε απαραίτητες στο συγκεκριμένο κείμενο και στην πορεία να αρχίσουμε να βομβαρδίζουμε τη Forthnet και τον OTE μέχρι να έχουμε κάποιο αποτέλεσμα. Όσοι έχετε δει την ταινία "The Shawsank Redemption" (Η τελευταία έξοδος: Rita Heyworth, στα ελληνικά), να κάνουμε κάτι παρόμοιο με τον Andy Dufresne και την αλληλογραφία του για τη βιβλιοθήκη της φυλακής.

    Αν μόνο 100 από εμάς πάρουν το τελικώς ορισμένο κείμενο και το στέλνουν μια φορά τη μέρα με e-mail στη Forthnet και στον OTE, σε ένα μήνα θα έχουν λάβει 3.000 μυνήματα. Για πόσο θα αγνοούν τις φωνές μας? Κι όταν τα μυνήματα γίνουν 6.000? 10.000? 15.000? Κι αν το θέμα αρχίσει να έχει δημοσιότητα μέσω INKA, μέσω καναλιών?

    Περιμένω τις προτάσεις σας για την τελική διαμόρφωση του κειμένου. Ας σταματήσουμε επιτέλους να δεχόμαστε τις ελεεινές υπηρεσίες και να λέμε κι ευχαριστώ από πάνω.


    Το κλειδί πιστεύω, προκειμένου να επιτύχουμε οτιδήποτε, είναι η κίνηση αυτή να ξεκινήσει και να συνεχίσει μαζικά.

    Καλώ όλους στο παρόν forum, ενδεχομένως και σε άλλα forum, να βάλουν το δικό τους κομμάτι προκειμένου να έχουμε τα εξής:

    1) μαζικότητα: Ενημερώστε φίλους και γνωστούς με ADSL πρόσβαση στο internet. Δημοσιεύστε το κείμενο σε άλλα forum. Φροντίστε να το μάθει όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος σε όσο το δυνατόν πιο σύντομο διάστημα. Προσωπικά έχω κάποιες άκρες με περιοδικά, θα προσπαθήσω να το προωθήσω και προς τα εκείνη την κατεύθυνση

    2) Στόχος: Θα χρειαστούμε μια λίστα με τις e-mail διευθύνσεις όλων των παρόχων internet, καθώς και κάμποσες διευθύνσεις μέσα στον OTE.

    3) Συντονισμός: Θεωρώ πώς μέχρι 31 Οκτωβρίου, 8 μέρες από σήμερα, είναι εφικτό να έχει συγκεντρωθεί μια ουσιαστική καταναλωτική δύναμη προκειμένου να πετύχουμε κάτι αρχικά, προκειμένου να ξεκινήσει η "επίθεση".
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kthulhu : 22-10-06 στις 18:36.
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  3. #3
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Σε μένα υπάρχουν αναλαμπές (κατά τις 3 το πρωι κατεβάζω με 150 ΚΒ/sec) αλλά συνήθως κάπου στο 30-70 ΚΒ/sec(απλά απαράδεκτο για κάποιον που έχει 15 GB το μήνα κίνηση δηλαδή το 1/50 του connection ratio μου). Έβαλα 2 mbps για να κατεβάζω γρήγορα (όχι όσο θέλω).

    Η κατάσταση ποια είναι απελπιστική. Πρέπει ο ΟΤΕ να αυξήσει το connection ratio επειγώντως και να το επιστρέψει σε αυτό προ αναβάθμισης. Αν εγώ με 2 mbps έχω 30 ΚΒ/sec τα 768 έχουν <PSTN?????

    Δεν έχω πρόβλημα να έχω γύρω στο 150 αλλά να κατεβαίνει κάτω από 90 είναι απαράδεκτο (δεν κατεβαίνουν γρήγορα τα βιντεάκια του youtube )

  4. #4
    Εγγραφή
    06-09-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Shared
    Ταχύτητα
    5200/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Microcom
    SNR / Attn
    6(dB) / 35(dB)
    Όντως οι ταχύτητες δεν είναι αυτές που περίμενα, αλλά είναι διπλάσιες από τις προηγούμενες, δηλαδή ενώ είχα μέγιστα έως 40 τώρα μπορεί να πιάσει μέχρι και ~84 (για 768).

    Το πρόβλημα δεν είναι μόνο από την πλευρά του ΟΤΕ όμως. Αν έχετε παρατηρήσει, από τις 16:00 μέχρι τις 0:00 περίπου, οι ταχύτητες είναι υπερβολικά χαμηλές, μέχρι και το 1/4 που ανέφερε και ο Kthulhu, αλλά παράλληλα είναι και πολύ μεγάλο το ping, ειδικά για το εξωτερικό κατά τη διάρκεια όλων αυτών των ωρών. Είναι τότε που μπαίνουν όλοι μαζί στο νετ και λόγω το μικρού bandwidth (αναλογικά με τους χρήστες που έχει συγκεντρώσει με τις αλλεπάλληλες προσφορές) που έχει η Forthnet, το δίκτυο σέρνεται

    Είμαστε στο έλεος του απύθμενου κέρδους των εταιριών επικοινωνιών (παλαιότερα των εταιριών κινητής και τώρα των εταιριών παροχής ιντερνετ...)
    Μήπως είμαι τρελός;;; Μήπως τα 'χω χαμένα;;;

  5. #5
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    Συμφωνω απολυτα με το κειμενο , και στην δικια μου περιπτωση τα πραματα ηταν ακομη χειροτερα.
    Με 2048 αυτην την στιγμη ping to ntua.gr = ~1700ms.
    Δλδ αν εγω πληρωνω την συνδεση για να παιζω games πανε χαμενα ολα τα λεφτα πχ.
    Μιλαμε για 24ωρες την μερα εδω και 3 βδομαδες.

    Πηρα και παλι σημερα τηλεφωνο στην Τελλας πχ ( τελλας , φορθνετ δεν εχει σημασια , το DSLAM ειναι το προβλημα ) και πηρα την κλασσικη απαντηση , "η βλαβη εχει προωθηθει , περιμενουμε τον οτε , δε μπορουμε να κανουμε τπτ"
    τα λεφτα τα παιρνετε μια χαρα ομως ,ε??

    Κανονικα θα επρεπε να ζητησουμε αποζημιωση.
    Μας δινουν το 1/10 της γραμμης , να παρουν και το 1/10 των χρηματων που ζητανε ( οι απατεωνες #@$@#$% )
    αλλα που να βρεις δικηγορους και να κανεις μυνησεις...


    ΥΓ το θρεντ δε θα επρεπε να απασχολει το DSL απο το δικτυο του πΟΤΕ γενικοτερα?
    αν καταλαβα καλα ολοι εχουν προβληματα με τα dslam του πΟΤΕ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος blackjim : 22-10-06 στις 15:50.

  6. #6
    Το avatar του μέλους karavagos
    karavagos Guest
    Αν το συγκεκριμένο κείμενο έχει προορισμό την Forthnet, καλό είναι να μην γράφουν συνδρομητές άλλων παρόχων (κι'ας έχουν κοινό παρανομαστή τον ΟΤΕ).
    Αν αφορά τους συνδρομητές όλων των παρόχων, καλό είναι να μεταφερθεί σε κάποιο γενικό forum και να έχει προορισμό όλους τους παρόχους.

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blackjim Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΥΓ το θρεντ δε θα επρεπε να απασχολει το DSL απο το δικτυο του πΟΤΕ γενικοτερα?
    αν καταλαβα καλα ολοι εχουν προβληματα με τα dslam του πΟΤΕ...

    Φαντάζομαι πώς όντως το πρόβλημα είναι γενικό. Απλά, εγώ forthnet έχω και είδα και άλλους με forthnet να έχουν το ίδιο πρόβλημα, γι' αυτό το ξεκινήσαμε έτσι.

    Το σημαντικότερο είναι να πλυμμηρίσουμε τον ΟΤΕ με μυνήματα, οργανωμένα, όλοι την ίδια μέρα και όλοι για το μεγαλύτερο διάστημα που μπορούμε. Παράλληλα να ενημερώσουμε το ΙΝΚΑ, ίσως και κάποιο κανάλι γι' αυτή μας την κίνηση.

    Με το χέρι στην καρδιά, δεν ξέρω αν θα πετύχουμε οτιδήποτε, αλλά νομίζω ότι αξίζει (και δεν κοστίζει τίποτα, τα e-mail τσάμπα είναι) να προσπαθήσουμε.

    Καμία πρόταση για βελτίωση του κειμένου? Κάτι που χρειάζεται να προστεθεί-αφαιρεθεί?
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  8. #8
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kthulhu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι πώς όντως το πρόβλημα είναι γενικό. Απλά, εγώ forthnet έχω και είδα και άλλους με forthnet να έχουν το ίδιο πρόβλημα, γι' αυτό το ξεκινήσαμε έτσι.

    Το σημαντικότερο είναι να πλυμμηρίσουμε τον ΟΤΕ με μυνήματα, οργανωμένα, όλοι την ίδια μέρα και όλοι για το μεγαλύτερο διάστημα που μπορούμε. Παράλληλα να ενημερώσουμε το ΙΝΚΑ, ίσως και κάποιο κανάλι γι' αυτή μας την κίνηση.

    Με το χέρι στην καρδιά, δεν ξέρω αν θα πετύχουμε οτιδήποτε, αλλά νομίζω ότι αξίζει (και δεν κοστίζει τίποτα, τα e-mail τσάμπα είναι) να προσπαθήσουμε.

    Καμία πρόταση για βελτίωση του κειμένου? Κάτι που χρειάζεται να προστεθεί-αφαιρεθεί?
    Ας μπει τοτε γενικα σε ενα θρεντ για ολες τις συνδεσεις με πΟΤΕ dslam και να κανουμε κατι μπας και δουμε προκοπη. Δεν ειναι κατασταση αυτην.

    Εγω παντως νομιζω πως θα επρεπε να δουμε αν μπορουμε να κινηθουμε με μετρησεις απο τις γραμμες μας και να ζητησουμε αποζημιωση ή καποια δικαιωση τελος παντων.
    Αυτα τα 2000ms και 50kbps ειναι νομιζω αποδεικτικα στοιχεια για τις απαραδεκτες υπηρεσιες που πληρωνουμε...

  9. #9
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μεταφέρθηκε στο Adsl Γενικά μιας και αφορά όσους έχουν Adsl μέσω Οτέ.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Καλο όμως θα ειναι να αλλαχτει το κειμενο, έτσι ώστε να αναφέρεται και στις δυο πλευρες

    Φαντάσου πχ να το στείλεις αυτό στην Τελλάς, θα τρίβουν τα χέρια τους που την λένε μονο στην forthnet

  11. #11
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    Παντως με μια μαζικη αγωγη ισως ( ισως λεω ) θα μπορουσαμε να διεκδικισουμε μια αποζημιωση.
    Δλδ μας δινουν το 1/5 της υπηρεσιας σε Μ.Ο. εναν μηνα , να μας δωσουν τα 4/5 απο αυτα που πληρωσαμε πισω. Και αν το κανουν αυτο με μια μαζικη αγωγη καμια 1000-2000 ατομα να δεις για ποτε θα απαντησουν και θα τα φτιαξουν ολα.

    Αλλα πρεπει να γινει οργανωμενη κινηση. Με email και τηλεφωνηματα δεν ιδρωνει το αυτι κανενος δυστηχως...

  12. #12
    Εγγραφή
    25-02-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    300
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    SFR France
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο όμως θα ειναι να αλλαχτει το κειμενο, έτσι ώστε να αναφέρεται και στις δυο πλευρες

    Φαντάσου πχ να το στείλεις αυτό στην Τελλάς, θα τρίβουν τα χέρια τους που την λένε μονο στην forthnet
    Done and done
    Ποιός θα μου τό 'λεγε, πως θα γινόμουν τεχνολόγος ΚΑΙ λογοτέχνης :)
    PCsteps.gr - Η τεχνολογία με απλά βήματα! - Άγγελος Κυρίτσης - Το Πρόσωπο του Σκύλου

  13. #13
    Εγγραφή
    03-12-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    8.296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/10999
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    23(dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kthulhu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Done and done

    Υπαρχει ακομα 2 φορες η λεξη FORTHnet στο κειμενο

    EDIT: Ακυρο οκ τωρα

  14. #14
    Εγγραφή
    07-09-2003
    Περιοχή
    York
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.274
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    USR 9113
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kthulhu Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ = ΥΠΟΒΑΘΜΙΣΗ
    ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΘΕΣΗ

    Το κείμενο αυτό απευθύνεται στους ελληνικούς Internet Service Providers και κυρίως στον ΟΤΕ.

    ...

    Κάνουμε υπομονή αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε για πάντα. Ούτε μπορούμε να παίρνουμε δεκάδες τηλέφωνα (με 10λεπτη αναμονή για να μιλήσουμε) και forthnetκαι ΟΤΕ να ρίχνουν τις ευθύνες ο ένας στον άλλο. Πάρτε καθαρή θέση κύριοι όπως αρμόζει στις εταιρίες του μεγέθους σας. Μην κρύβεστε πίσω από ανυπόστατες δικιολογίες και μην μας αντιμετωπίζετε σαν διανοητικώς καθυστερημένους.

    Η υπομονή έχει και τα όριά της…
    Και σχετικα με την υπομονη , ΓΙΑΤΙ να κανουμε υπομονη? Ξαδερφια τους εχουμε και θα περιμενουμε να τα φτιαξουν??
    Πληρωνουμε για μια υπηρεσια και ΑΠΑΙΤΟΥΜΕ να παιρνουμε οτι πληρωνουμε. Τπτ λιγοτερο τπτ περισσοτερο.
    Αν παιρνουμε κατι λιγοτερο τοτε πρεπει να παρουν και αυτοι τα αντιστοιχα χρηματα.
    Κανω λαθος?

  15. #15
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Ρίξε μια ματιά στο κείμενο σου για ορθογραφικά λάθη

Σελ. 1 από 51 12361121 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας