Σελ. 10 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 1161
  1. #136
    Εγγραφή
    30-11-2004
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Unknown
    @coftaras μην ευχαριστείς εμένα αλλά όποιον αναφέρει το πρόγραμμα στην αρχή του thread. Όταν έκανα και εγώ την βλακεία μου κάθησα και διάβασα όλο το thread μπας και βγάλω άκρη και τελικά μόνο με αυτό το πρόγραμμα ανέκτησα σχεδόν τα πάντα. Το βασικό είναι να μην πειράξεις τον δίσκο καθόλου.
    Χαίρομαι που βοήθησα πάντως!

    @jimakos9 αν και μας τα λες λίγο μπερδέμα πολύ φοβάμαι οτι δεν 8α μπορέσεις να κάνεις και πολλά πράγματα απο την στιγμή που έχεις γράψει δεδομένα στο δίσκο. Μπορείς όμως να δοκιμάσεις να βάλεις τον 320gb σε ένα άλλο pc και να τον σκανάρεις με ένα απο τα πολλά προγράμματα που υπάρχουν, π.χ. file scavenger, easy recovery.
    My dream is to fly over the rainbow so high!!!!!!

  2. #137
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    να ρωτησω κατι αλλο.το 250αρι τον εχω χωρισμενο σε 4.τα 3 τα εκανα φορματ.καποιους φακελουσ ομως τουσ διεγραψα πριν κανω το φορματ.μπορω να τουσ βρω?

  3. #138
    Εγγραφή
    27-06-2002
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    90972 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SPEEDPORT
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 10.4(dB)
    Εγω βρηκα αρχεια που ειχα σβησει εδω και χρονια με το file scavenger.Αν δεν εχεις γραψει τιποτα σε αυτους μετα ολα ειναι πιθανα.Δεν χανεις τιποτα να δοκιμασεις.
    Βρε ουστ......και οι 300 της Βουλης

  4. #139
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    το file scavenger ομως μου βγαζει καποια τραγουδια μου αλλα ειναι χωρις τιτλο.δε γινεται κατι ε?

  5. #140
    Εγγραφή
    19-07-2005
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    στο 320αρι βρηκα τα μισα απτα αρχεια μου.στους αλλους λιγα πραγματα βρηκα.υπαρχει περιπτωση με κανενα αλλο προγραμμμα να γινει κατι?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimakos9 : 05-01-07 στις 18:38.

  6. #141
    Εγγραφή
    30-11-2004
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Unknown
    Δεν χάνεις να δοκιμάσεις και κάποιο άλλο πρόγραμμα αλλά για μένα αφου δεν τα βρήκε το file scavenger δύσκολα να πετύχεις κάτι καλύτερο με κάποιο άλλο. Ποτέ δεν ξέρεις όμως. Δοκίμασε για να είσαι σίγουρος!
    My dream is to fly over the rainbow so high!!!!!!

  7. #142
    Εγγραφή
    19-03-2007
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΜΟΥ.
    ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ WINDOWS ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΣΚΛΗΡΟΣ ΣΤΑ 40 ΓΙΓΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΔΥΟ 20 -20.

  8. #143
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexkotsos84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ.
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΚΛΗΡΟ ΜΟΥ.
    ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΗ ΟΥΤΕ ΚΑΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΑ WINDOWS ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΟΣ ΣΚΛΗΡΟΣ ΣΤΑ 40 ΓΙΓΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΜΕΝΟΣ ΣΤΑ ΔΥΟ 20 -20.
    Πριν αρχισεις να τρεχεις σε τετοιου ειδους εταιρειες (για να σε γδαρουν) κοιτα και αυτο εδω τo νημα μπας και καταφερεις τιποτα μοναχος σου .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 19-03-07 στις 19:37.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  9. #144
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Near Death Star
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE ZXHN H168N V3.1
    SNR / Attn
    21.6(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    +1 στο file scavenger από εμένα. με έσωσε σε μια δύσκολη κατάσταση
    Φτιάξε καρδιά μου το δικό σου παραμύθι...

  10. #145
    Εγγραφή
    12-04-2007
    Περιοχή
    Between Filmore West and Avalon Ballroom
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    14691
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑ
    Router
    Thomson TG585
    SNR / Attn
    8(dB) / 36.5(dB)
    το easy recovery το εδωσα σε εναν φιλο μου που εσβησε το παρτισιον (ή αυτος ή εγω)και μου ειπε οτι δουλεψε καλα 400GB μουσικη και εσωσε πολυ πραγμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jefferson : 27-04-07 στις 00:56.
    Go Ask Alice When She's Ten Feet Tall
    May 2007 Summer Of Love Turns 40
    A radio for 60's Music

  11. #146
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    kilkis
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    299
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΙΛΚΙΣ
    Path Level
    Interleaved
    δεν μπορω να ανοιξω τον εναν απο τους 2 seagate που εχω στο pc. ξαφνικα πριν λιγες μερες δεν ανοιγε και ελεγε ο δισκος εχει καταστραφει ή δεν υπαρχει ο καταλογος. στο βιος τον βλεπει. στο hd tune οχι. το θεμα ειναι οτι ο δισκος ειναι γεματος φουλ. υπαρχει καποιος τροπος να ανακτησω τα δεδομενα? δεν ειναι και λιγα για αυτο. επισης ο δισκος ειναι ζεστος κανονικα οταν τον βαλω πανω και αν τον πιασω λειτουργει κανονικα.


    δεν εχω κανει ποτε data recovery, και δεν ξερω σε ποιες περιπτωσεις γινεται. μπορει να γινει κατι για την περιπτωση μου?


    ευχαριστω προκαταβολικα.

  12. #147
    Εγγραφή
    30-11-2004
    Περιοχή
    Amsterdam
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    197
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Unknown
    Αρχικά μπορείς να δοκιμάσεις τα εύκολα. Αλλαγή καλωδίου η θύρας στην οποία συνδέεται για να τσεκάρεις μήπως και είναι αυτό. Διαφορετικά δοκιμάζεις το file scavenger που προσωπικά με έσωσε σε μια βλακεία που είχα κάνει. Επίσης πολύ καλό είναι και το easy recovery.
    My dream is to fly over the rainbow so high!!!!!!

  13. #148
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.145
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Πρόσφατα είχα κι εγώ πρόβλημα με ένα usb stick και με βοήθησε αρκετά το topic! Ευχαριστώ!
    Δοκίμασα διάφορα προγράμματα που αναφέρονται εδώ.
    Το file scavenger μου βρήκε σχεδόν 3GB δεδομένα (το stickaki είναι 2GB), μου βρήκε και αρχεία που είχα σβήσει πιο παλιά.
    Όμως αρκετά αρχεία ήταν ανακατεμμένα και apps που είχα στο stickaki δεν δουλέυανε πια.
    Το ontrack easy recovery δεν μου τα βρήκε όλα και αρκετά ήταν ανακατεμμένα κιεδώ.

    Αυτό που έκανε την δουλειά ήταν το αcronis disk director!
    Ανέκτησα όλα τα αρχεία όπως ήταν (8.500 σε αριθμό περίπου) και όλα τα apps δουλεύουν χωρίς πρόβλημα.
    Απλά explore και από εκεί copy όπου ήθελα.
    Πραγματικά εντυπωσιάστηκα με το αποτέλεσμα. Όλα τα αρχεία μου ακριβώς όπως ήταν.
    Ούτε ανακατεμμένα αρχεία, ούτε αρχεία που είχα σβήσει πιο παλιά.
    Απλά

    Δοκίμασα και το ERD Commander 2005 και το partition disk doctor, χωρίς κανένα απολύτως αποτέλεσμα.

    @magicman ξεκίνα να δοκιμάζεις κι εσύ, μπορείς ν'αρχίσεις με το acronis disk director...

  14. #149
    Εγγραφή
    07-07-2007
    Περιοχή
    Τωρα που εχω πεθανει αξιζω 4750$!! Nice!
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    8076/1020
    ISP
    Forthnet
    Router
    philips (που να το
    SNR / Attn
    8(dB) / 31(dB)
    ρε παιδια εγω εχω ενα αλλο προβλημα...εχω λαπτοπ και εναν εξωτερικο σκληρο maxtor 160GB
    τον εχω συνδεδεμενο μεσω usb port απο το οποιο ο λαπτοπ δεν το βρικει καθολου η αν το βρει το βρισκει μονο μετα απο καμποσα ανοιξε κλεισε και το βρισκει σαν local hard disc drive αλλα χωρις volume(ονομα πχ c/h κλπ κλπ)...σημερα το ειχα δωσει σε ενα φιλαρακι το εβαλε στο tower απο το desctop pc του..
    μου εστειλε μηνυμα πριν απο λιγο οτι ο σκληρος εκανε πολυ θορυβο ναι μεν τον ειδε στο pc αλλα δεν μπορουσε να τον ανοιξει με 2πλο κλικ και το εβγαλε αφου δεν ημουν παρων να μην του κανει χειροτερη ζημια..το θεμα ειναι οτι απο τα 160 GB τα 120 ηταν γεματα με mp3 dvd(zombie ταινιες που λατρεβω και ΔΕΝ εχω γραψει κλαψ κλαψ)...και ρωταω τωρα εγω...αν κανω quick format μπορω να ανακτησω τιποτα αρχεια?? plz help....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος athriskos : 13-07-07 στις 15:43.
    Darktrone's Newest LP Entitled F.O.A.D. RULES!!!!
    το εχω λιωσει το cdακι!!!!!

  15. #150
    Εγγραφή
    19-11-2002
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Λοιπόν πρόσφατα έκανα καταλάθος quick format μέσα από τα windows σε ένα WD 250GB. Ήθελα να κάνω format σε έναν άλλο καινούριο δίσκο αλλά ήμουν λιγάκι αφηρημένος.

    Αμέσως μόλις κατάλαβα τι έγινε, έκλεισα όλες τις διεργασίες που θα μπορούσαν να γράψουν στο δίσκο, και εγκατέστηα το R-STUDIO, το NTFS GETDataBack, και το δωρεάν Filerecovery (σε άλλο δίσκο φυσικά).

    Το 1ο και το 3ο βρήκαν μεν τα αρχεία, αλλά δε βρήκαν τα directories και εν μέρει τα filenames, οπότε δε γινόταν τίποτα. Με το 2ο (getdataback), βρήκε τα πάντα ακριβώς όπως ήταν πριν το format, με τους καταλόγους και με όλα! Έγινε το copy και όλα δουλεύουν κανονικά. Προτείνεται.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lumens : 02-09-07 στις 12:12.

Σελ. 10 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ανάκτηση δεδομένων από κατεστραμένο σκληρό
    Από yannis28 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 18:19
  2. Ανάκτηση δεδομένων από πρώην εξωτερικό σκληρό...
    Από axinosgr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-12, 20:42

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας