PDA

Επιστροφή στο Forum : Ηλεκτρονικό τσιγάρο (reloaded)- Για μεγάλα "φουγάρα"



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 [48] 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71

tzelen
26-09-16, 12:11
Ειρωνικά το λες, αλλά αυτό ακριβώς που περιγράφεις πάθαινα και γι αυτό το έκοψα και ξανά γύρισα στο τσιγάρο.

:rofl::rofl::rofl::rofl:

Σορρυ, δεν γελάω με εσένα, αλλά αν είναι να λέμε ευτυχώς που ξαναγύρισα στο τσιγάρο, κάποιο πρόβλημα υπάρχει...

s.s
26-09-16, 12:18
:lol: :lol:

Δίκιο έχεις, αλλά είχα καθημερινές ζαλάδες με το ηλεκτρονικό, οπότε στην πράξη, για μένα ήταν χειρότερο από το τσιγάρο :lol:.

akisgr
26-09-16, 12:23
:lol: :lol:

Δίκιο έχεις, αλλά είχα καθημερινές ζαλάδες με το ηλεκτρονικό, οπότε στην πράξη, για μένα ήταν χειρότερο από το τσιγάρο :lol:.

δεν είναι χειρότερο από το τσιγάρο... λογικό είναι να ζαλίζεσαι εφόσον στο ηλεκτρονικό τσιγάρο η νικοτίνη είναι πιο δυνατή...! συνηθίζεται σε 4-5 μέρες... απλά δεν έκανες υπομονή :P

s.s
26-09-16, 12:33
3 μήνες έκανα ηλεκτρονικό και κάπνιζα από 0-2 κανονικά τσιγάρα την ημέρα. Έπαιρνα έτοιμα υγρά της nobacco και της liqua με 12mg νικοτίνη κι έκανα ~6 ml την ημέρα. Ίσως του ξανά δώσω άλλη μια ευκαιρία.

akisgr
26-09-16, 13:02
3 μήνες έκανα ηλεκτρονικό και κάπνιζα από 0-2 κανονικά τσιγάρα την ημέρα. Έπαιρνα έτοιμα υγρά της nobacco και της liqua με 12mg νικοτίνη κι έκανα ~6 ml την ημέρα. Ίσως του ξανά δώσω άλλη μια ευκαιρία.

παίζει σημαντικό ρολο σε τι τσιγάρο έκανες την 12άρα νικοτίνη.. πχ αν κάνω μεγάλες τζούρες ακόμα και με 3MG θα με πιάσει ζαλάδα πολύ έντονη...

για παράδειγμα με τον ναυτίλο που έχει τσιγαρισια τζούρα με 12MG ήμουνα ok.. με cubis με βάραγε..

τώρα όμως έκοψα την νικοτίνη εντελώς και ατμίζω μονο 0MG και δεν μου λυπεί καθόλου το τσιγάρο.. εξάλλου δεν μου προσφέρει τίποτα.. μονο χαλια με κάνει να νιώθω..

με το ηλεκτρονικό ακόμα και με μηδενική νικοτίνη με καπνικά υγρά σε ξεγελάνε τόσο πολύ που νομίζεις ότι καπνίζεις κανονικά αρωματικό πουράκι.. συγκεκριμένα με το υγρό full flavored tobaco που υπάρχει στα καταστήματα alterego...!!! μοναδικό για όλη μέρα και με τον καφέ τέλειο...!

tzelen
26-09-16, 13:07
Ρε λεβέντες, αν είναι να την ακούτε, γιατί δεν το γυρίζετε σε κάτι πιο φυτικό και φυσικό; :whistle::p

s.s
26-09-16, 13:11
Δεν την ακούς έτσι με το ηλεκτρονικό :p. Ντάξει, μπορεί να μοιάζει λίγο με Αλβανό :lol:.

akisgr
26-09-16, 13:29
Ρε λεβέντες, αν είναι να την ακούτε, γιατί δεν το γυρίζετε σε κάτι πιο φυτικό και φυσικό; :whistle::p

όταν μετακομίσω ολλανδία τότε θα τα παρατήσω όλα..!!!! :lol:


https://www.youtube.com/watch?v=xRui4uvLGqA

- - - Updated - - -


Δεν την ακούς έτσι με το ηλεκτρονικό :p. Ντάξει, μπορεί να μοιάζει λίγο με Αλβανό :lol:.

χαχαχαχαχαχ εκλαψα.... :lol:

s.s
26-09-16, 13:32
Πήγε 4:20 από τώρα ; :lol:

akisgr
26-09-16, 13:33
χαχαχα τοτε θα το σκασουμε.. :P

qwertyuiop
26-09-16, 13:35
Ίσως κάποτε βγει και THC για ηλεκτρονικό τσιγάρο... :p (αν δεν υπάρχει ήδη :nono: )

akilleas
26-09-16, 13:36
Η VapeSin έχει στα υγρά 50%. (http://www.vapesin.com/ygra-anaplirosis/follow-the-white-rabbit)
Αξίζουν;;;;
Τα έχει δοκιμάσει κανείς;;;

s.s
26-09-16, 13:41
Ίσως κάποτε βγει και THC για ηλεκτρονικό τσιγάρο... :p (αν δεν υπάρχει ήδη :nono: )

Μπορείς να φτιάξεις μόνος σου :p. Το ελληνικό community είναι δυνατό :p.


https://www.youtube.com/watch?v=QAoCMiuMXcM


https://www.youtube.com/watch?v=hI0ItdXg3mQ

ardi21
26-09-16, 14:26
Εχει κανεις αποψη για τα squonk mods?

akisgr
26-09-16, 14:43
Εχει κανεις αποψη για τα squonk mods?

έχω το dripbox 160 της kangertech έχει παρα πολύ καλή γεύση.. ακριβώς αυτή που θα πάρεις και με ένα dripper..

Zer0c00L
26-09-16, 20:23
παιζει σημαντικο ρολο για μενα ποσο καπνιζες και τι

καθως εσυ μπορει να νομιζεις οτι τα 12mg νικοτινης σε καλυπτουν αλλα ο οργανισμος σου μπορει να θελει λιγοτερο

εγω που καπνιζα δυο πακετα τσιγαρα (rothmans) την ημερα

με τον aspire nautilus + ετοιμο υγρο καπνικης γευσης virginia και εντασης 18mg νικοτινης

δεν εχω συμπτωματα ζαλαδας κτλ...ουτε φυσικα επιθυμια να κανω τσιγαρο

αλλος φιλος που πηρε ηλεκτρονικο τσιγαρο τυπου ego με ετοιμο υγρο 6αρας νικοτινης (καραμελας) ξανα γυρισε στο τσιγαρο.

zaranero
19-10-16, 03:56
Οταν καπνιζω ηλεκτρονικο τσιγαρο πανω απο μια ωρα περιπου , αρχιζει και τρεχει η μυτη μου. Το παθαινει καποιος αλλος αυτο?

- - - Updated - - -

Το εχουν αρκετοι τελικα εβαλα keywords e cigarette runny nose και μαλλον φταιει η εκπνοη απο τη μυτη .... χμμμμ μαλλον πρεπει να την αποβαλλω αυτη τη συνηθεια.

nikoslykos
19-10-16, 13:15
Ναι καιγω το παθαινω οταν βγαζω το καπνο απτη μυτη :p

wesker
20-10-16, 02:02
Οταν καπνιζω ηλεκτρονικο τσιγαρο πανω απο μια ωρα περιπου , αρχιζει και τρεχει η μυτη μου. Το παθαινει καποιος αλλος αυτο?

- - - Updated - - -

Το εχουν αρκετοι τελικα εβαλα keywords e cigarette runny nose και μαλλον φταιει η εκπνοη απο τη μυτη .... χμμμμ μαλλον πρεπει να την αποβαλλω αυτη τη συνηθεια.
Φυσιολογικό είναι, no worries. Σε κάποια υγρά πρεπει να κανεις εκπνοή απο την μύτη για να πάρεις όλα τους τα αρώματα....

iliteo
20-10-16, 02:21
PG κάνεις ή VG..?

nikoslykos
29-10-16, 18:27
Παιδια θελω τη γνωμη σας για κατι... Αγορασα σημερα τον Goblin Mini V3 πολυ ωραιος ατμοποιητης καμια σχεση με τους προηγουμενους ΑΛΛΑ ! εχουν βαλει ρυθμιζομενο juice flow που πραγματικα ΟΤΙ και να κανω δεν γυρναει με τιποτα. Κατα τυχη δεν ξερω πως το ανοιξα στο τερμα οπως πρεπει να ειναι αλλα το θεμα ειναι τωρα οποτε παω να βαλω υγρο απλα το μισο χυνεται εξω... Τον εχει κανεις ; Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω ; ( Και πενσα δοκιμασα κατι πηγε να γινει αλλα δεν ξεσκαλωνει με τιποτα. Στους προηγουμενους goblin αποτι φανταζομαι δεν ειχε juice flow οποτε ηταν θεωρητικα στο τερμα παντα... Καμια ιδεα ;... Λογικα θα παω στο μαγαζι τη δευτερα να τον επιστρεψω μηπως πηρα ελλατωματικο κομματι..

Zer0c00L
29-10-16, 21:26
εγώ ετοιμάζομαι να αγοράσω νέο σετ ηλεκτρονικού τσιγάρου καθώς το παρών σετ που έχω με τον ASPIRE NAUTILUS (5ml) + ΜΠΑΤΑΡΙΑ - VISION iNOW 2000mA 40W με υπέρ καλύπτει αλλά είναι ογκώδες και δεν είναι εύκολο να το έχω μαζί μου καθώς δεν υπάρχει και η ανάλογη θήκη έτσι πήρα την απόφαση να πάρω τα παρακάτω για καθημερινή χρήση

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ ASPIRE NAUTILUS MINI (2ml)
ΜΠΑΤΑΡΙΑ - 18650 LG HG2 INR 3000mA
ΚΑΣΕΤΙΝΑ/ΜΠΑΤΑΡΙΑ ELEAF PICO 75W TC
ΘΗΚΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ.

wesker
31-10-16, 05:13
Παιδια θελω τη γνωμη σας για κατι... Αγορασα σημερα τον Goblin Mini V3 πολυ ωραιος ατμοποιητης καμια σχεση με τους προηγουμενους ΑΛΛΑ ! εχουν βαλει ρυθμιζομενο juice flow που πραγματικα ΟΤΙ και να κανω δεν γυρναει με τιποτα. Κατα τυχη δεν ξερω πως το ανοιξα στο τερμα οπως πρεπει να ειναι αλλα το θεμα ειναι τωρα οποτε παω να βαλω υγρο απλα το μισο χυνεται εξω... Τον εχει κανεις ; Εχει κανεις καμια ιδεα τι μπορω να κανω ; ( Και πενσα δοκιμασα κατι πηγε να γινει αλλα δεν ξεσκαλωνει με τιποτα. Στους προηγουμενους goblin αποτι φανταζομαι δεν ειχε juice flow οποτε ηταν θεωρητικα στο τερμα παντα... Καμια ιδεα ;... Λογικα θα παω στο μαγαζι τη δευτερα να τον επιστρεψω μηπως πηρα ελλατωματικο κομματι..
Oι προηγούμενοι Goblin δεν ειχαν juice flow. Αν εχει o-ring στο σημειο εκει δοκιμασε να το λιπανεις πριν τον στησεις. Αλλα ρωτα και στο μαγαζι μηπως εχει καποιο κόλπο, η αν οντως ετυχες σε ελλατωματικο κομματι.


εγώ ετοιμάζομαι να αγοράσω νέο σετ ηλεκτρονικού τσιγάρου καθώς το παρών σετ που έχω με τον ASPIRE NAUTILUS (5ml) + ΜΠΑΤΑΡΙΑ - VISION iNOW 2000mA 40W με υπέρ καλύπτει αλλά είναι ογκώδες και δεν είναι εύκολο να το έχω μαζί μου καθώς δεν υπάρχει και η ανάλογη θήκη έτσι πήρα την απόφαση να πάρω τα παρακάτω για καθημερινή χρήση

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ ASPIRE NAUTILUS MINI (2ml)
ΜΠΑΤΑΡΙΑ - 18650 LG HG2 INR 3000mA
ΚΑΣΕΤΙΝΑ/ΜΠΑΤΑΡΙΑ ELEAF PICO 75W TC
ΘΗΚΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ.
Μια χαρα ειναι το σετακι! Θα σε ελεγα να παρεις και εναν εξωτερικο φορτιστη για να φορτζεις την μπαταρια!

Zer0c00L
31-10-16, 16:14
Oι προηγούμενοι Goblin δεν ειχαν juice flow. Αν εχει o-ring στο σημειο εκει δοκιμασε να το λιπανεις πριν τον στησεις. Αλλα ρωτα και στο μαγαζι μηπως εχει καποιο κόλπο, η αν οντως ετυχες σε ελλατωματικο κομματι.


Μια χαρα ειναι το σετακι! Θα σε ελεγα να παρεις και εναν εξωτερικο φορτιστη για να φορτζεις την μπαταρια!

εχω σκοπο να παρω δευτερη μπαταρια και φορτιστη μην ανησυχεις

akisgr
31-10-16, 21:56
εγώ ετοιμάζομαι να αγοράσω νέο σετ ηλεκτρονικού τσιγάρου καθώς το παρών σετ που έχω με τον ASPIRE NAUTILUS (5ml) + ΜΠΑΤΑΡΙΑ - VISION iNOW 2000mA 40W με υπέρ καλύπτει αλλά είναι ογκώδες και δεν είναι εύκολο να το έχω μαζί μου καθώς δεν υπάρχει και η ανάλογη θήκη έτσι πήρα την απόφαση να πάρω τα παρακάτω για καθημερινή χρήση

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ ASPIRE NAUTILUS MINI (2ml)
ΜΠΑΤΑΡΙΑ - 18650 LG HG2 INR 3000mA
ΚΑΣΕΤΙΝΑ/ΜΠΑΤΑΡΙΑ ELEAF PICO 75W TC
ΘΗΚΗ ΣΙΛΙΚΟΝΗΣ.


το σετάκι είναι μια χαρά...! αλλα ο nautilus δεν είναι και ο καλύτερος από θέμα γεύσης.. εγώ βρήκα τον καλύτερο αντικαταστάτη του ναυτίλου με φοβερή γεύση σε ένα απλό ηλεκτρονικό τσιγάρο τον 25 euro...

http://www.alterego.gr/e-shop/hlektroniko-tsigaro/alter-ego-a6.html

Zer0c00L
01-11-16, 21:04
το σετάκι είναι μια χαρά...! αλλα ο nautilus δεν είναι και ο καλύτερος από θέμα γεύσης.. εγώ βρήκα τον καλύτερο αντικαταστάτη του ναυτίλου με φοβερή γεύση σε ένα απλό ηλεκτρονικό τσιγάρο τον 25 euro...

http://www.alterego.gr/e-shop/hlektroniko-tsigaro/alter-ego-a6.html

εδώ θα διαφωνήσω φίλε μου

για μένα που κάπνιζα δύο πακέτα τσιγάρα καθημερινά

μου πρότειναν αρκετοί φίλοι (ανάμεσα τους και άτομα που έχουν καταστήματα (διάφορες επωνυμίες ηλεκτρονικού τσιγάρου) να πάω σε καθαρά "τσιγαρίσιο" ατμοποιητή έτσι μου πρότειναν τον ναυτίλο σε συνδυασμό καπνικού αρώματος virginia με 18αρα νικοτίνη

δεν ξανά ακούμπησα κανονικό τσιγάρο

εννοείται ότι δεν θα μείνω στο συγκεκριμένο σετ που ανάφερα μόνο σκοπεύω να δοκιμάσω αρκετά ηλεκτρονικά τσιγάρα και ατμοποιητές (άλλωστε τώρα μου περισσεύουν αρκετά χρήματα για να ξοδέψω σε αυτό)

akilleas
01-11-16, 21:42
Συμφωνώ και εγώ για τον Ναυτίλο.
Στο θέμα εργοστασιακός και τσιγαρίσιος είναι κορυφή.

iliteo
01-11-16, 21:52
έχει δοκιμάσει κανείς σας ατμο με κεραμικό..?

Zer0c00L
01-11-16, 22:12
Συμφωνώ και εγώ για τον Ναυτίλο.
Στο θέμα εργοστασιακός και τσιγαρίσιος είναι κορυφή.

άσχετα με το κόλλημα που έχω με τον Ναυτίλο (κανονικό και μίνι)
το έχω πάρει απόφαση να πειραματιστώ καθώς περισσεύουν χρήματα τώρα που έκοψα το κάπνισμα (τσιγάρο) είμαι + 240 ευρώ κάθε μήνα στην τσέπη (έτσι λέω να δοκιμάσω διάφορους ατμοποιητές που ακούω από φίλους "εργοστασιακούς" πάντα και με διάφορες "κασετίνες/μπαταρίες" (Mod)

bendersteed
01-11-16, 22:37
έχει δοκιμάσει κανείς σας ατμο με κεραμικό..?

Έχω δοκιμάσει διάφορους, αν εννοείς για ατμοποιητές τύπου Σοφία, eviva κλπ. Αν εννοείς με κεραμικές κεφαλές δεν έχω δοκιμάσει. Προσωπικά τους θεωρώ ότι καλύτερο στη γεύση μετά το mesh. Ειδικά ο Eviva στο στήσιμο είναι όσο απλός όσο οποιοσδήποτε ατμοποιητής και από άποψη γεύσης κορυφή. Επίσης δίνει και τη δυνατότητα για στήσιμο πολύ κεραμικό.

akisgr
02-11-16, 00:00
ο ναυτίλος είναι μια αποτυχία...! τι τσιγαρισιος ατμοποιητης και χαζομάρες... ρουφάει πιο δύσκολα και από το κανονικο τσιγάρο. από γεύση πολύ μέτριος...

θέλετε τσιγαρισιο ατμοποιητη? ξεκινήστε να στρίβετε ... και πάρτε ένα kayfun... ;)

- - - Updated - - -


άσχετα με το κόλλημα που έχω με τον Ναυτίλο (κανονικό και μίνι)
το έχω πάρει απόφαση να πειραματιστώ καθώς περισσεύουν χρήματα τώρα που έκοψα το κάπνισμα (τσιγάρο) είμαι + 240 ευρώ κάθε μήνα στην τσέπη (έτσι λέω να δοκιμάσω διάφορους ατμοποιητές που ακούω από φίλους "εργοστασιακούς" πάντα και με διάφορες "κασετίνες/μπαταρίες" (Mod)

η διαφορα τους είναι η χωρητικότητα σε ml επίσης ο μεγάλος για εμενα είναι τοπ σε σχέση με τον mini...

Zer0c00L
02-11-16, 01:36
ο ναυτίλος είναι μια αποτυχία...! τι τσιγαρισιος ατμοποιητης και χαζομάρες... ρουφάει πιο δύσκολα και από το κανονικο τσιγάρο. από γεύση πολύ μέτριος...

θέλετε τσιγαρισιο ατμοποιητη? ξεκινήστε να στρίβετε ... και πάρτε ένα kayfun... ;)

η διαφορα τους είναι η χωρητικότητα σε ml επίσης ο μεγάλος για εμενα είναι τοπ σε σχέση με τον mini...

θα διαφωνήσω φίλε μου

για μένα προσωπικά ο Ναυτίλος είναι από τους κορυφαίους εργοστασιακούς ατμοποιητές για βαρύ καπνιστές σαν του λόγου μου

η διαφορά είναι στην χωρητικότητα και στο μέγεθος έτσι εξαρτάται που θες να τον βάλεις τον έναν και τον άλλον.

ardi21
02-11-16, 14:59
176217

Σημερα ο goblin αλλαξε σπιτι και πηγε στο pico.

Zer0c00L
02-11-16, 15:25
176217

Σημερα ο goblin αλλαξε σπιτι και πηγε στο pico.

Ωραίος

akisgr
02-11-16, 16:03
θα διαφωνήσω φίλε μου

για μένα προσωπικά ο Ναυτίλος είναι από τους κορυφαίους εργοστασιακούς ατμοποιητές για βαρύ καπνιστές σαν του λόγου μου

η διαφορά είναι στην χωρητικότητα και στο μέγεθος έτσι εξαρτάται που θες να τον βάλεις τον έναν και τον άλλον.


και ξαναλέω.. πως ο ναυτίλος είναι ένας αρχικός ατμοποιητης σε καμια περίπτωση δεν θα το χρησιμοποιούσα πάνω από 3 μηνες... πολύ λίγο γεύση... πολύ λίγος ατμός... το μονο καλο είναι ότι δεν τραβάει πολύ υγρό...

Zer0c00L
02-11-16, 21:03
και ξαναλέω.. πως ο ναυτίλος είναι ένας αρχικός ατμοποιητης σε καμια περίπτωση δεν θα το χρησιμοποιούσα πάνω από 3 μηνες... πολύ λίγο γεύση... πολύ λίγος ατμός... το μονο καλο είναι ότι δεν τραβάει πολύ υγρό...

αυτό το λες εσύ

απόλυτα σεβαστή η άποψη σου θα μου επιτρέψεις όμως να διαφωνήσω με αυτή
εγώ που κάνω χρήση του ναυτίλου σου λέω ότι κάνεις λάθος
έχει πολύ καλή γεύση (τουλάχιστον με τα δικά μου δεδομένα που είναι 18αρα νικοτίνη και άρωμα virginia) , καλό ατμό (εννοείται με την ανάλογη μπαταρία)

την ίδια άποψη με εμένα την έχουν αρκετοί φίλοι εδώ μέσα

αλλά και έξω από το ADSLgr.com μερικοί από αυτούς η άποψη τους μετράει περισσότερο για μένα καθώς είναι επαγγελματίες (καταστήματα) πάνω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο άρα ξέρουν πολύ περισσότερα από μένα τον απλό χρήστη.

wesker
04-11-16, 04:45
και ξαναλέω.. πως ο ναυτίλος είναι ένας αρχικός ατμοποιητης σε καμια περίπτωση δεν θα το χρησιμοποιούσα πάνω από 3 μηνες... πολύ λίγο γεύση... πολύ λίγος ατμός... το μονο καλο είναι ότι δεν τραβάει πολύ υγρό...
Για εργοστασιακος εχει πολύ καλή γεύση και ο ατμος ικανοποιητικότατος. Τωρα αν θελεις να πας το ολο παιχνιδι στην γεύση, και ο Kayfun χανει κατα κρατος μπροστα στον Fodi, τον Eviva, τον Phenomenon, ακομα και τον Expromizer.

Zer0c00L
09-11-16, 23:39
τελικά πήρα τον Eleaf Pico (75watt) με ξεχωριστή μπαταρία της LG 3000mAh
από ατμοποιητές πήρα Aspire Nautilus Mini ως βασικό και αγόρασα έξτρα τους Eleaf Melo 3 Mini και Eleaf Melo 3 Nano
(λεφτά υπάρχουν...)

το αστείο της υπόθεσης είναι μιας και η μπαταρία ήταν άδεια είπα να τον συνδέσω με τον υπολογιστή να φορτίζει και να κάνω αναβάθμιση το Firmware

ολοκληρώθηκε η αναβάθμιση

έβαλα υγρό

αλλά δεν είδα ότι είχε αλλάξει τις ρυθμίσεις και το είχε πάει στο "Smart Mode" οπότε με το που πάτησα το "κουμπάκι" πάει η αντίσταση (το ρεκόρ για το πιο γρήγορο κάψιμο αντίστασης ανήκει σε εμένα)

ευτυχώς έχω προνοήσει και για κάθε ατμοποιητή που έχω και απόθεμα από αντιστάσεις εκτός των υγρών

- - - Updated - - -


Για εργοστασιακος εχει πολύ καλή γεύση και ο ατμος ικανοποιητικότατος. Τωρα αν θελεις να πας το ολο παιχνιδι στην γεύση, και ο Kayfun χανει κατα κρατος μπροστα στον Fodi, τον Eviva, τον Phenomenon, ακομα και τον Expromizer.

εντάξει ο φίλος είναι ψαγμένος σε σχέση με εμένα που είμαι νέος

έτσι είναι και πολλοί φίλοι μου που ασχολούνται με τα μανίας με ατμοποιητές (αντιστάσεις/βαμβάκια) τους φτιάχνουν μόνοι τους κτλ...
εγώ εκτός από υγρό (βάση/άρωμα) που φτιάχνω μόνος μου + έτοιμο υγρό/άρωμα που αγοράζω
δεν ανακατεύομαι με ατμοποιητές προτιμώ τους εργοστασιακούς.

για αυτό άλλωστε το πρώτο μου ηλεκτρονικό τσιγάρο έχω ως βάση τον μεγάλο ναυτίλο (5ml) και το δεύτερο έχει τον μικρό (2ml) απλά στο δεύτερο κάνω πειράματα και με άλλους έτσι πήρα και τον melo 3 mini/nano να δω διαφορές

τώρα μένει να αγοράσω φορτιστή και μια δεύτερη μπαταρία για το pico.

μετά πάμε για τρίτο ηλεκτρονικό τσιγάρο...

humanious
09-11-16, 23:50
Για εργοστασιακος εχει πολύ καλή γεύση και ο ατμος ικανοποιητικότατος. Τωρα αν θελεις να πας το ολο παιχνιδι στην γεύση, και ο Kayfun χανει κατα κρατος μπροστα στον Fodi, τον Eviva, τον Phenomenon, ακομα και τον Expromizer.

Μπορείς να μου πεις για ποιά μοντέλα συγκεκριμένα μιλας;

wesker
10-11-16, 05:34
Μπορείς να μου πεις για ποιά μοντέλα συγκεκριμένα μιλας;
Tον Fodi F2, τον Eviva που μπορεις να τον στήσεις και με κεραμεικό, τον Phenomenon Zest και τον Expromizer v2 σε σχέση με τον Kayfun 3 που ανέφερε ο φίλος. Το πλεονέκτημα του Kayfun ειναι το ευκολο του στήσιμο που μπορει να γινει και απο κάποιον που τωρα μπαινει στους επισκευασιμους (με αυτον ξεκινησα εγω). Οταν ομως δοκιμάσα τον Phenomenon ο Kayfun μπήκε στο συρταρι. Τωρα αν αναφέρεσαι στο σχόλιο μου "Για εργοστασιακος εχει πολύ καλή γεύση και ο ατμος ικανοποιητικότατος" μιλάω για τον Nautilus mini.

humanious
10-11-16, 09:04
Tον Fodi F2, τον Eviva που μπορεις να τον στήσεις και με κεραμεικό, τον Phenomenon Zest και τον Expromizer v2 σε σχέση με τον Kayfun 3 που ανέφερε ο φίλος. Το πλεονέκτημα του Kayfun ειναι το ευκολο του στήσιμο που μπορει να γινει και απο κάποιον που τωρα μπαινει στους επισκευασιμους (με αυτον ξεκινησα εγω). Οταν ομως δοκιμάσα τον Phenomenon ο Kayfun μπήκε στο συρταρι. Τωρα αν αναφέρεσαι στο σχόλιο μου "Για εργοστασιακος εχει πολύ καλή γεύση και ο ατμος ικανοποιητικότατος" μιλάω για τον Nautilus mini.

Μια χαρά μου έδωσες την πληροφορία που ήθελα.

Είδα απλά οτι ο Fodi είναι σε καλή τιμή στο fastech και τον αναφέρει ως γνήσιο, οπότε λέω να τον δοκιμάσω. Οι υπόλοιποι δεν είναι γνήσιοι. Προς το παρόν έχω τον subtank που δεν έχω παράπονο, αλλά μια δοκιμή και σε κάτι άλλο δε θα με χάλαγε.

wesker
10-11-16, 14:00
Μια χαρά μου έδωσες την πληροφορία που ήθελα.

Είδα απλά οτι ο Fodi είναι σε καλή τιμή στο fastech και τον αναφέρει ως γνήσιο, οπότε λέω να τον δοκιμάσω. Οι υπόλοιποι δεν είναι γνήσιοι. Προς το παρόν έχω τον subtank που δεν έχω παράπονο, αλλά μια δοκιμή και σε κάτι άλλο δε θα με χάλαγε.
Toν εχω κι εγ τον subtank. Ειναι πιο "αεράτος" σε σχέση με τον Fodi.

bendersteed
10-11-16, 19:28
Αν σου αρέσει ο fodi f2 ρίξε μια ματιά και στον corolla v1.5. Προσωπικά μου άρεσε καλύτερα, αλλά πάνω κάτω της ίδιας φιλοσοφίας. Επίσης να ξέρεις ότι ο fodi v2 είναι πολύ πιο αεράτος και για διπλές αντιστάσεις σε σχέση με τον f2.

s.s
21-11-16, 14:09
Πήρα το a1 box (http://www.alterego.gr/alter-ego-a1-box.html), όλα καλά, μέχρι που μετά από 40 περίπου τζουρες μου ήρθε μια σιχαμενη γεύση καμένου. Φαντάζομαι πρέπει να αλλάξω αντίσταση τώρα, αλλά γιατί έγινε αυτό ; Το tank ήταν γεμάτο μέχρι τη μέση.

akisgr
21-11-16, 16:22
Πήρα το a1 box (http://www.alterego.gr/alter-ego-a1-box.html), όλα καλά, μέχρι που μετά από 40 περίπου τζουρες μου ήρθε μια σιχαμενη γεύση καμένου. Φαντάζομαι πρέπει να αλλάξω αντίσταση τώρα, αλλά γιατί έγινε αυτό ; Το tank ήταν γεμάτο μέχρι τη μέση.

εκτος ότι είναι αυτή την στιγμή το χειρότερο ηλεκτρονικό τσιγάρο... η αντίστασης τις joyetech η 0.6 είναι όλες ελαττωματικές...

s.s
21-11-16, 16:49
Αν βάλω τις 0.5 θα είναι καλύτερα ;

DSLaManiaC
21-11-16, 19:03
Εγώ παιδιά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ ηλ. Τσιγάρο και θα ήθελα να το δοκιμάσω για να κόψω το κανονικό.

Ειλικρινά όμως διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες έχω χάσει τη μπάλα. Κουράστηκα και που τα διάβασα.

Για κάποιον που δε θέλει να σπουδάσει μηχανικός στα πίσω πίσω αλλά να πάρει ένα πολύ καλό εργοστασιακό και να λαμβάνει ρυθμιζόμενα mg και ποιοτικό ατμο υπάρχει λύση?

mindtrapper
21-11-16, 19:37
Εγώ παιδιά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ ηλ. Τσιγάρο και θα ήθελα να το δοκιμάσω για να κόψω το κανονικό.

Ειλικρινά όμως διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες έχω χάσει τη μπάλα. Κουράστηκα και που τα διάβασα.

Για κάποιον που δε θέλει να σπουδάσει μηχανικός στα πίσω πίσω αλλά να πάρει ένα πολύ καλό εργοστασιακό και να λαμβάνει ρυθμιζόμενα mg και ποιοτικό ατμο υπάρχει λύση?

Courtesy of truckman @ vaping.gr http://vaping.gr/index.php?topic=31790.0

Πάρε κάνα δυο, μερικές κεφαλές καβάτζα και υγρά της αρεσκείας σου που θα δοκιμάσεις σε μαγαζί. Νικοτίνη ίσως 18 για αρχή ή 12 αν σου φαίνεται βαριά και σε πιάνει λόξυγγας. Τελείωσες με τον πιο απλό τρόπο. Στην πορεία αν θες πιο advanced πράγματα μιλάμε πάλι. :)

sdikr
21-11-16, 19:38
Εγώ παιδιά δεν έχω πιάσει στα χέρια μου ποτέ ηλ. Τσιγάρο και θα ήθελα να το δοκιμάσω για να κόψω το κανονικό.

Ειλικρινά όμως διαβάζοντας τις τελευταίες σελίδες έχω χάσει τη μπάλα. Κουράστηκα και που τα διάβασα.

Για κάποιον που δε θέλει να σπουδάσει μηχανικός στα πίσω πίσω αλλά να πάρει ένα πολύ καλό εργοστασιακό και να λαμβάνει ρυθμιζόμενα mg και ποιοτικό ατμο υπάρχει λύση?

Δεν υπάρχει κάτι που να ταιριάζει σε όλους, άλλος θέλει γεύση, άλλος ατμό, άλλος δεν μπορεί την φυτική βάση άλλος βγάζει σπυράκια με την τεχνητή!
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πας σε κάποιο κατάστημα και να ζητήσεις να δοκιμάσεις, βρες και μια δυο γεύσεις που να σου αρέσουν για αρχή και προσπάθησε το.
Συμβουλή, βάλε παραπάνω νικοτίνη απο οτι θα είχες με το κανονικό τσιγάρο

DSLaManiaC
21-11-16, 20:47
Κατέληξα στα:

iStick Power Nano with MELO3 Nano 40w
5 κεφαλές Coil iJust 2 / Melo ECML 0.75 ohm Eleaf


Το υγρό το βλέπουμε.

Τι λέτε?

@ ADSLgr.com All rights reserved.