PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet 2play - Κάλυψη περιοχών και απορίες



Σελίδες : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36

atlasjd
24-01-07, 20:08
Αν εχεις forthnet μπορει και να μην κοπει μονο για λιγες ωρες..
Αλλα πανω σε αυτο το θεμα ο καθε ενας λεει οτι θελει...
4 φορες πηρα τηλ την forthnet οι δυο μου ειπανε δεν θα διακοπη καθολου διοτι ειναι το adsl στο ονομα της forthnet και οι αλλοι δυο πως θα κοπει για 3 βδομαδες περιπου..
Οτι να ναι λενε στον κοσμο!!!

Εμενα μου ειχαν πει οι 2 οτι θα κοπει για 3 εβδομαδες και ο 1 ειπε δεν θα κοπει(αυτος ηταν την πρωτη μερα 15/1)!!!! Αντε βγαλε ακρη!
Να δουμε ποιος απο εδω εμας θα ενεργοποιηθει πρωτος! Ε ρε γελια και να μην πηγαινει η ταχτυτητα καλα στα 4mb. Παρακαλαω να γλιτωσω απο τον οτε με το πιγμενο dslam που κατεβαζω με 70κ ολες τις ωρες και και ππληρωνα 40ε και να μπλεξουμε χειροτερα!

Antonis21
24-01-07, 20:18
Δεν ειναι τωρα ωραιο να λεει ο καθε ενας οτι θελει...
Ωραια εκπαιδευση τους κανανε τι να πω!!

sdikr
24-01-07, 20:20
Δεν ειναι τωρα ωραιο να λεει ο καθε ενας οτι θελει...
Ωραια εκπαιδευση τους κανανε τι να πω!!


είχαν γρήγορα μαθήματα απο τους πρωτοπόρους :p

Antonis21
24-01-07, 21:20
Μαλλον τους εκπεδευσε ο wizard δεν εξηγειτε αλλιως!!!

UK_ADSL
24-01-07, 21:20
Ωραια εκπαιδευση τους κανανε τι να πω!!

Εκπαίδευση?!!:rofl::rofl::rofl:

ariadgr
24-01-07, 21:24
15 Γεναρη πηγα και εκανα την αιτιση.Χθες (23/1)τους πηρα τηλεφωνο για να δω πως πανε τα πραγματα...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΩΘΗΣΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΙΣΗ ΣΤΟΝ πΟΤΕ.Μαλλον περιμενουν να ωριμασει η αιτιση και να οργανωθουν σαν μαγαζι.Ισως παλι να μην ηταν ετοιμοι για την υπηρεσια και την ανακοινωσαν για να μην χασουν πελατακους...Δεν αρχισαμε καλααααα:mad:

Ας κάνουν αυτά που έκανε στους πρώτους πελάτες της η Tellas και θα δουν τι ωραία ανταπόκριση θα τους επιφυλλάσει το forum... :down:

civil
24-01-07, 21:50
Ας κάνουν αυτά που έκανε στους πρώτους πελάτες της η Tellas και θα δουν τι ωραία ανταπόκριση θα τους επιφυλλάσει το forum... :down:

Ναι και κατι θα κανουν...σιγά τα ωά !!!
Δυστυχως μας εχουν Χ3sW3nous :evil:
Γι αυτο κι εγω αν και με 1bill περιμενω να στρωσουν καπως τα πραγματα, ροη αιτησεων, βαθμος ενεργοποιησεων και ΑΝ ειναι καλα παιδια θα παρω απο το μαγαζί τους.Μεχρι τοτε ειμαι στο forum και διαβαζω εντυπώσεις...:cool:

diavolaki
24-01-07, 21:57
Εγώ επικοινώνησα χθές με 4νετ και μου είπαν ότι για να κάνεις αίτηση, πρέπει πρώτα να ακυρώσεις την adsl γραμμή σου από τον πΟΤΕ και την συνδρομή σου από όπου είσαι συνδεδεμένος. Περιμένεις να φανεί η γραμμή σου καθαρή και τότε αναλαμβάνουν τα υπόλοιπα.

Antonis21
24-01-07, 22:04
Εκπαίδευση?!!:rofl::rofl::rofl:

Ωραιο το ανεκδοτο μου ε..? :oneup:

Εγώ επικοινώνησα χθές με 4νετ και μου είπαν ότι για να κάνεις αίτηση, πρέπει πρώτα να ακυρώσεις την adsl γραμμή σου από τον πΟΤΕ και την συνδρομή σου από όπου είσαι συνδεδεμένος. Περιμένεις να φανεί η γραμμή σου καθαρή και τότε αναλαμβάνουν τα υπόλοιπα.

Και αν εχεις forthnet τι κανεις ρωτησες φιλε μου..?
Απλα για να δω τι σου ειπανε εσενα!!
Γιατι οτι θελουνε λενε...

diavolaki
24-01-07, 22:17
Και αν εχεις forthnet τι κανεις ρωτησες φιλε μου..?
Απλα για να δω τι σου ειπανε εσενα!!
Γιατι οτι θελουνε λενε...[/QUOTE]

Δεν ρώτησα γιατί δεν με ενδιέφερε. Εγώ έχω adsl γραμμή από πΟΤΕ και συνδρομή από Tellas. Το θέμα είναι ότι πήρα και την Tellas τηλέφωνο η οποίοι μου είπαν ότι πρέπει να κάνω την αίτηση, να μιλήσουν με πΟΤΕ και εφόσον ο πΟΤΕ θέλει να διακόψω πάλι μόνος την adsl και τα υπόλοιπα θα τα κάνουν αυτοί.

Τελικά αφού θα πρέπει για συντόμευση της διαδικασίας να κόψω την γραμμή adsl, πήγα χθές και το έκανα και μου είπαν ότι θα την κόψουν σήμερα. Δεν ξέρω αν έκοψαν κάποιον άλλο αλλά η δική μου λειτουργεί ακόμη. :hmm: :cool: :clap:

Έστειλα ακύρωση συνδρομής στην Tellas και περιμένω να κόψει ο πΟΤΕ adsl για να κάνω την αίτηση στην 4νετ και ο θεός βοηθός.:worthy:

hyper
24-01-07, 22:38
Το γνωστό δράμα της FORTHnet! (και ίσως όλης της Ελληνικής αγοράς Internet!)
(άλλαξε εικόνα και σήμα, αλλά κατ' άλλα παραμένει η ίδια!!!)

Ξεκινάνε πρώτα την υπηρεσία (Forthnet & Pray θα την έλεγα) και στην πορεία μαθαίνουν! Η εξυπηρέτηση πελατών εκπαιδεύεται από εμάς!
:down:
Και φυσικά δεν λένε ότι προσφέρουν ADSL σε μόνο PSTN, το έμαθα πρώτα από το forum και μετά από την Forthnet
(οι οποίοι θεωρούσαν φυσικό να αλλάξουμε σε pstn και να πάρουμε το μέτριο modem που προσφέρουν)

Αν όμως όλοι κάτοχοι ISDN τους πάρουνε μερικές εκατοντάδες τηλέφωνα,
και νοιώσουν την ζήτηση να τους πιέζει (και τα παράπονα), τότε θα το σκεφτούνε καλύτερα!!!!

Ευτυχώς βγήκε σήμερα και Η ΟΝ-telecom και προσφέρει πολύ ανταγωνιστικές τιμές
πράγμα που θα μας ωφελήσει, εμάς τους χρήστες, γιατί επιτέλους μπήκαν και άλλοι στο παιχνίδι!

:oneup:

Antonis21
24-01-07, 23:26
Πολυ σωστος!!!:oneup:
Αν και η οn δεν μου κανε αισθηση με την προσφορα που εβγαλε..
Αλλα ειναι παρα πολυ καλο για τον ανταγωνισμο..
Αντε forthnet ξυπνα!!!

koukou
24-01-07, 23:43
Σήμερα το απογευμα μου τηλεφώνησαν απο φορθνετ επειδή έλειξε η σύνδεση μου την προηγούμενη τετάρτη 17/1 και με ρωτησαν αν θα ανανεώσω!
Τους είπα οτι δεν γιατί θα βάλω το 2play και οτι περιμένω να κοπεί η γραμμή απο οτενετ που έιχα(του Αγίου πΟΤΕ θα γίνει αυτό:rofl: ) και η κοπέλα μου είπε οτι αν κόψω τη γραμμή δε θα μπορώ να βάλω!:rofl: Επίσης με ρώτησε αν είναι διαθέσιμο το δίκτυό τους στην περιοχή μου και της είπα απο 1/3 και μου λέει οτι δε μπορώ να κάνω ακόμη αίτηση αφού δε με καλυπτουν:rofl:
Τότε της εξήγησα οτι γίνετε κρατόντας μεχρι 1/3 τον οτε και μου λέει "Α οκ":rofl: :rofl:
Και ρωτάω σε πόσες μέρες θα γίνει η σύνδεση απο τοτε που θα κάνω την αίτηση και μου λέει αμέσως ! Αφου δε θα συνδεθείτε με το δίκτυο μας απευθείας μεσα σε 3-4 μέρες θα σας έχουμε συνδέσει!:rofl: Και μετα το ιστορικό!Μόλις συνδεθείτε στο δίκτυό μας μπορείτε να κάνετε αίτηση στον Οτε να σας κόψει την γραμμή:rofl:

Πλήρεις ενημέρωμένοι!:closed:

nrg_polini
24-01-07, 23:45
Το γνωστό δράμα της FORTHnet! (και ίσως όλης της Ελληνικής αγοράς Internet!)
(άλλαξε εικόνα και σήμα, αλλά κατ' άλλα παραμένει η ίδια!!!)

Ξεκινάνε πρώτα την υπηρεσία (Forthnet & Pray θα την έλεγα) και στην πορεία μαθαίνουν! Η εξυπηρέτηση πελατών εκπαιδεύεται από εμάς!
:down:
Και φυσικά δεν λένε ότι προσφέρουν ADSL σε μόνο PSTN, το έμαθα πρώτα από το forum και μετά από την Forthnet
(οι οποίοι θεωρούσαν φυσικό να αλλάξουμε σε pstn και να πάρουμε το μέτριο modem που προσφέρουν)

Αν όμως όλοι κάτοχοι ISDN τους πάρουνε μερικές εκατοντάδες τηλέφωνα,
και νοιώσουν την ζήτηση να τους πιέζει (και τα παράπονα), τότε θα το σκεφτούνε καλύτερα!!!!

Ευτυχώς βγήκε σήμερα και Η ΟΝ-telecom και προσφέρει πολύ ανταγωνιστικές τιμές
πράγμα που θα μας ωφελήσει, εμάς τους χρήστες, γιατί επιτέλους μπήκαν και άλλοι στο παιχνίδι!

:oneup:

Θα μπορουσες να διαβασεις στο site της φορθνετ σχετικα με το isdn. Οσο για την On μακραν το χειροτερο πακετο της αγορας. Περισσοτερα στο σχετικο θεμα.

Antonis21
24-01-07, 23:54
Σήμερα το απογευμα μου τηλεφώνησαν απο φορθνετ επειδή έλειξε η σύνδεση μου την προηγούμενη τετάρτη 17/1 και με ρωτησαν αν θα ανανεώσω!
Τους είπα οτι δεν γιατί θα βάλω το 2play και οτι περιμένω να κοπεί η γραμμή απο οτενετ που έιχα(του Αγίου πΟΤΕ θα γίνει αυτό:rofl: ) και η κοπέλα μου είπε οτι αν κόψω τη γραμμή δε θα μπορώ να βάλω!:rofl: Επίσης με ρώτησε αν είναι διαθέσιμο το δίκτυό τους στην περιοχή μου και της είπα απο 1/3 και μου λέει οτι δε μπορώ να κάνω ακόμη αίτηση αφού δε με καλυπτουν:rofl:
Τότε της εξήγησα οτι γίνετε κρατόντας μεχρι 1/3 τον οτε και μου λέει "Α οκ":rofl: :rofl:
Και ρωτάω σε πόσες μέρες θα γίνει η σύνδεση απο τοτε που θα κάνω την αίτηση και μου λέει αμέσως ! Αφου δε θα συνδεθείτε με το δίκτυο μας απευθείας μεσα σε 3-4 μέρες θα σας έχουμε συνδέσει!:rofl: Και μετα το ιστορικό!Μόλις συνδεθείτε στο δίκτυό μας μπορείτε να κάνετε αίτηση στον Οτε να σας κόψει την γραμμή:rofl:

Πλήρεις ενημέρωμένοι!:closed:

Φιλε μου τωρα σοβαρα μιλας?
Ειπε τετοια ασχετα πραγματα....?
Ελα παναγια μου ωραιο προσωπικο εχετε να το χαιρεστε, ξεφτερια τους εχετε κανει ολους εκει μεσα....
Τι να πω!!
Φιλε μου αφου τα ηξερες ολα αυτα γιατι δεν την εκραξες την κοπελα με ευγενικο τροπο παντα ετσι..?
Εχω κραξει πολλους agent που δεν ξερουν που ειναι στραβαδια!!

koubaros
25-01-07, 00:15
Ενημέρωση: προιόν 2play
Ένοχος: agent, τμήμα πωλήσεων

"Σας δίνουμε μια αίτηση, μας τη στέλνετε και με τον ίδιο αριθμό έχετε σταθερή τηλεφωνία με απεριόριστο αριθμό αστικών κλήσεων και μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση τα 2 Mbps που έχετε τώρα (που στη πραγματικότητα έχω μόλις 400 kbps) σε 4 Mbps (που στη πραγματικότητα θα έχω μόλις 500 kbps) χωρίς επιπλέον κόστος ????!!!"

Τώρα σας δίνω 25 Euro το μήνα για 2 Mbps και μου παρέχετε 0.5 Mbps. Θα μου τα κάνετε άντε 1 Mbps το πολύ και θα βάλετε καπέλο άλλα 15 Euro για το σταθερό, όσο δηλαδή είναι τώρα το πάγιο του ΟΤΕ και μου κάνουν χάρη τις δωρεάν αστικές κλήσεις. Αυτό θα πει κύριοι, ανταγωνιστικά πακέτα και προιόντα σε μια αγορά ελεύθερη χωρίς καρτέλ κι άλλες αηδίες.

Μόλις σήμερα η ενημέρωση ... Όλα αυτά στο ιδιόκτητο δίκτυο Forthnet. Ο wizard του site της Forthnet αλλάζει τις ημερομηνίες εγκατάστασης του δικτύου τους κάθε 15 ημέρες, για κάθε περιοχή που έχω δοκιμάσει στη Θεσσαλονίκη!

koukou
25-01-07, 00:17
Φιλε μου τωρα σοβαρα μιλας?
Ειπε τετοια ασχετα πραγματα....?
Ελα παναγια μου ωραιο προσωπικο εχετε να το χαιρεστε, ξεφτερια τους εχετε κανει ολους εκει μεσα....
Τι να πω!!
Φιλε μου αφου τα ηξερες ολα αυτα γιατι δεν την εκραξες την κοπελα με ευγενικο τροπο παντα ετσι..?
Εχω κραξει πολλους agent που δεν ξερουν που ειναι στραβαδια!!


Σοβαρά μιλάω δυστηχώς!Τουλάχιστον κάτι μαθάινουν απο μας!
Δεν την έκραξα γιατί ειχε γλυκιά φωνή;)
Μάλλον δεν τους διαλεγουν τυχαία!:nono:

nrg_polini
25-01-07, 00:43
Ενημέρωση: προιόν 2play
Ένοχος: agent, τμήμα πωλήσεων

"Σας δίνουμε μια αίτηση, μας τη στέλνετε και με τον ίδιο αριθμό έχετε σταθερή τηλεφωνία με απεριόριστο αριθμό αστικών κλήσεων και μπορείτε να κάνετε αναβάθμιση τα 2 Mbps που έχετε τώρα (που στη πραγματικότητα έχω μόλις 400 kbps) σε 4 Mbps (που στη πραγματικότητα θα έχω μόλις 500 kbps) χωρίς επιπλέον κόστος ????!!!"

Τώρα σας δίνω 25 Euro το μήνα για 2 Mbps και μου παρέχετε 0.5 Mbps. Θα μου τα κάνετε άντε 1 Mbps το πολύ και θα βάλετε καπέλο άλλα 15 Euro για το σταθερό, όσο δηλαδή είναι τώρα το πάγιο του ΟΤΕ και μου κάνουν χάρη τις δωρεάν αστικές κλήσεις. Αυτό θα πει κύριοι, ανταγωνιστικά πακέτα και προιόντα σε μια αγορά ελεύθερη χωρίς καρτέλ κι άλλες αηδίες.

Μόλις σήμερα η ενημέρωση ... Όλα αυτά στο ιδιόκτητο δίκτυο Forthnet. Ο wizard του site της Forthnet αλλάζει τις ημερομηνίες εγκατάστασης του δικτύου τους κάθε 15 ημέρες, για κάθε περιοχή που έχω δοκιμάσει στη Θεσσαλονίκη!

Μην κανεις αιτηση πριν υπαρξει επισημα διαθεσιμοτητα, τζαμπα θα μπλεξεις. Οσο για τις ταχυτητες τουλαχιστον στην αρχη θα ειναι καλες.

Tem
25-01-07, 01:28
Μην κανεις αιτηση πριν υπαρξει επισημα διαθεσιμοτητα, τζαμπα θα μπλεξεις. Οσο για τις ταχυτητες τουλαχιστον στην αρχη θα ειναι καλες.
συμφωνώ απόλυτα. Η Forthnet δεν βλέπω να πηγαίνει καθόλου καλά. Εχασε πανηγυρικά απο την ΤΕΛΛΑΣ

Antonis21
25-01-07, 09:10
συμφωνώ απόλυτα. Η Forthnet δεν βλέπω να πηγαίνει καθόλου καλά. Εχασε πανηγυρικά απο την ΤΕΛΛΑΣ

Δεν εχαασε ακομα γιατι η forthnet εχει παραπανω συνδρομητες απο την tellas.
Oσο αναφορα το zisto δεν νομιζω να to ξεπερασει με το 2play.
H tellas εχει ξεφυγει παρα πολυ!!

Ενημέρωση: προιόν 2play
Ένοχος: agent, τμήμα πωλήσεων


Δεν φταιει ο agent για την ενημερωση που του κανουνε και δεν ξερει να απαντησει και λεει οτι του κατεβει στο κεφαλι.
Υπευθυνη ειναι μονο η forthnet!


Σοβαρά μιλάω δυστηχώς!Τουλάχιστον κάτι μαθάινουν απο μας!
Δεν την έκραξα γιατί ειχε γλυκιά φωνή;)
Μάλλον δεν τους διαλεγουν τυχαία!:nono:

Σκεφτομαι σοβαρα να δωσω βιογραφικο για forthnet θα με παρουν αμεσως 2,5 χρονια δουλευω agent...
ΩΧ δηλ θα λεω και εγω οτι μου κατεβει στο κεφαλι..?
Ναι κυριε μου μολις κανετε αιτηση για 2 play η ενεροποιηση το πολυ να καρτησει 3 μερες και μετα ολα καλα...:rofl:

king_by_mistake
25-01-07, 11:23
συμφωνώ απόλυτα. Η Forthnet δεν βλέπω να πηγαίνει καθόλου καλά. Εχασε πανηγυρικά απο την ΤΕΛΛΑΣ

Με ποια επιχειρήματα ακριβώς στηρίζεις την άποψή σου...
Η Τελλάς μου έχει αφήσει την χειρότερη εντύπωση με τις μπακαλίστικες πρακτικές της. Δήθεν διαθεσιμότητα εντός ολίγων ημερών και τελικά αναμονή για πάνω από 3 μήνες. Και όταν αποφασίζω να διακόψω την αίτηση, καθυστερούν εσκεμμένα τη διαδικασία προκειμένου να τσεπώσουν όσο το δυνατόν περισσότερα από το πάγιο των 17 ευρώ το μήνα για την μπασταρδεμένη υπηρεσία των αστικών κλήσεων που δίνουν δήθεν για να εξυπηρετήσουν. Όσο για την περίφημη σύνδεση με ΑΡΥΣ μέχρι να είναι έτοιμο το δίκτυο της Τελλάς, εγώ δεν την είδα ποτέ. Είναι, βλέπετε, για αυτούς που θα καθυστερήσουν πολύ ενώ "εσείς θα ενεργοποιηθείτε αμέσως" (στην Τελλας το αμέσως = 4 μήνες φαίνεται).

Τουλάχιστον η forthnet δέχεται αιτήσεις μόνο για τις ήδη καλυπτόμενες περιοχές.

Πριν αποφασίσεις τελικά ποιος κερδίζει (και πανηγυρικά μάλιστα), περίμενε να ενεργοποιηθούν και μερικοί συνδρομητές 2play, να παραθέσουν τις γνώμες τους για την ποιότητα της τηλεφωνίας και την ταχύτητα του internet και βλεπουμε.

lewton
25-01-07, 11:54
Με ποια επιχειρήματα ακριβώς στηρίζεις την άποψή σου...
Η Τελλάς μου έχει αφήσει την χειρότερη εντύπωση με τις μπακαλίστικες πρακτικές της. Δήθεν διαθεσιμότητα εντός ολίγων ημερών και τελικά αναμονή για πάνω από 3 μήνες. Και όταν αποφασίζω να διακόψω την αίτηση, καθυστερούν εσκεμμένα τη διαδικασία προκειμένου να τσεπώσουν όσο το δυνατόν περισσότερα από το πάγιο των 17 ευρώ το μήνα για την μπασταρδεμένη υπηρεσία των αστικών κλήσεων που δίνουν δήθεν για να εξυπηρετήσουν. Όσο για την περίφημη σύνδεση με ΑΡΥΣ μέχρι να είναι έτοιμο το δίκτυο της Τελλάς, εγώ δεν την είδα ποτέ. Είναι, βλέπετε, για αυτούς που θα καθυστερήσουν πολύ ενώ "εσείς θα ενεργοποιηθείτε αμέσως" (στην Τελλας το αμέσως = 4 μήνες φαίνεται).

Τουλάχιστον η forthnet δέχεται αιτήσεις μόνο για τις ήδη καλυπτόμενες περιοχές.

Πριν αποφασίσεις τελικά ποιος κερδίζει (και πανηγυρικά μάλιστα), περίμενε να ενεργοποιηθούν και μερικοί συνδρομητές 2play, να παραθέσουν τις γνώμες τους για την ποιότητα της τηλεφωνίας και την ταχύτητα του internet και βλεπουμε.
Επίσης η Forthnet έχει εξυπηρέτηση πελατών με χρέωση αστικής κλήσης.

lewton
25-01-07, 13:45
Νέα έκδοση, με λίγες προσθήκες και μία διόρθωση.
Είναι 120 Α/Κ αν τα μέτρησα καλά.


Αττική:
Αγία Βαρβάρα: 01/08
Aγία Παρασκευή: 01/03
Άγιος Αρτέμιος: 01/10
Άγιος Γεώργιος: 01/06
Αθηνάς: 01/03
Ακρόπολη: ΟΚ - 21/01
Αλεξάνδρας: 15/04
Αλυσίδα: ΟΚ - 15/01
Αμπελόκηποι: ΟΚ - 15/01
Άνοιξη: 01/09
Άνω Λιόσια: 01/10
Ασπρόπυργος: 01/09
Αχαρνές: 01/08
Βύρωνας: ΟΚ - 15/01
Γαλάτσι: ΟΚ - 15/01
Γέρακας: 01/08
Γηροκομείο: 01/04
Δαγκλή: ΟΚ - 15/01
Δάφνη: 15/03
Διοικητικό Μέγαρο: 15/04
Ελευσίνα: 01/09
Ηλιούπολη: 01/03
Ίλιον: 15/03
Ιλισός: ΟΚ - 21/01
Ιππόδρομος: ΟΚ - 21/01
Καλαμάκι: 15/05
Καλλιθέα: ΟΚ - 21/01
Καματερό: 01/08
Καρόλου: 01/04
Κεραμεικός: ΟΚ - 21/01
Κερατσίνι: 31/01
Κηφισιά: 01/03 ή 01/04 (βγάζει και τα δύο για διάφορα νούμερα...)
Κολωνός: ΟΚ - 15/01
Koρυδαλός: 15/02
Κορωπί: 01/09
Κωλέττη: 01/07
Μαρούσι: 01/03
Νέος Κόσμος: 01/08
Νέο Ηράκλειο: ΟΚ - 15/01
Νέα Ιωνία: ΟΚ - 15/01
Νέα Κηφισιά: 01/04
Νέα Σμύρνη: 15/05
Νέο Φάληρο: 01/03
Νέα Φιλαδέλφεια: 01/04
Νίκαια: 01/08
ΝΥΜΑ/Άρης: 01/07
Παγκράτι: ΟΚ - 15/01
Παιανία: 01/09
Παλλήνη: 01/09
Πατήσια: ΟΚ - 15/01
Πειραιάς: 15/05
Πεντέλη: 01/07
Περιστέρι: 31/01
Πετρούπολη: 01/09
Ρέντης: 01/07
Σαλαμίνα: 01/09
Σόλωνας: 01/03
Tερψιθέα: 01/09
Φρεάττυδα: 31/01
Χαλάνδρι: 01/03
Χαϊδάρι: 01/09
Χολαργός: 01/03
Ψυχικό: 01/07

Θεσσαλονίκη:
Αμπελόκηποι: 01/08
Αποστόλου Παύλου: 01/07
Εδμόνδου Ροστάν: 01/07
Ελευθέριο: 01/07
Ερμού: 15/02
Καλαμαριά: 15/02
Ν. Βάρνα: 01/07
Πανόραμα: 01/11
Παύλου Μελά: 01/07
Σίνδος: 01/08 ή 01/11 (βγάζει και τα δύο για διάφορα νούμερα...)
Τούμπα: 15/02
Χαριλάου: 01/07
Ωραιόκαστρο: 01/09

Πάτρα:
Κωνσταντινουπόλεως: 01/09
Πέλοπας: 01/09
Σκαγιοπούλιο: 01/09

Κρήτη:
Άγιος Νικόλαος: 01/12
Ηράκλειο-Αριάδνη: 01/08
Hράκλειο-Θερισσός: 01/09
Ρέθυμνο: 01/11

Θεσσαλία:
Βόλος-Γυμναστήριο: 01/10
Βόλος-Ιωλκός: 01/10
Βόλος-Ν.Ιωνία: 01/10 ή 01/11 (βγάζει και τα δύο για διάφορα νούμερα...)
Καρδίτσα: 01/11
Λάρισα-Ακαδημία: 01/08
Λάρισα-Μεταμόρφωση: 01/08
Λάρισα-Φιλελλήνων: 01/08
Τρίκαλα: 01/11

Στερεά Ελλάδα:
Θήβα: 01/11
Καρπενήσι: 01/07 (!)
Λαμία: 01/10
Λειβαδιά: 01/11
Χαλκίδα: 01/10

Πελοπόννησος:
Άργος: 01/07 (!)
Καλαμάτα: 01/11
Κόρινθος: 01/11
Πύργος: 01/01/2008
Σπάρτη: 01/11
Τρίπολη: 01/09

Ήπειρος-Μακεδονία-Θράκη:
Αλεξανδρούπολη: 01/11
Βέροια: 01/10
Γρεβενά: 01/11
Δράμα-Κομνηνών: 01/11
Δράμα-Μεγάλου Αλεξάνδρου: 01/07 (!)
Ξάνθη: 01/11
Καβάλα-Φίλιππος: 01/10
Καστοριά: 01/07 (!)
Κατερίνη: 01/10
Κιλκίς: 01/12
Κοζάνη: 01/11
Σέρρες-Πλατεία Ελευθερίας: 01/10

Νησιά:
Kέρκυρα: 01/11
Κως: 01/12
Λευκάδα: 01/07 (!)
Ρόδος: 01/10
Ρόδος-Σγουρού: 01/09



Thanks NoName22, nikoskat, manoz, kew, WaVel, euri, Artemius, lou.nick, voithos_tyrempora2, balander, nitourn, civil, TAKE5. :)

atlasjd
25-01-07, 14:57
Τελικα ξερει κανεις σιγουρα τι θα γινει με οσους ειναι ηδη συνδρομητες της 4νετ? Θα κοπει το dsl 3 εβδομαδες ή οχι? Ποσο θελει για ενεργοποιηση? Ο wizard που εχουν για την πορεια της αιτησης λειτουργει για 2play ή οχι? Αν δεν τα ξερουν αυτα οι τηλεφωνητες/τριες ποιος τα ξερει? Ο διευθυντης της 4νετ ξερει μηπως? Δηλαδη ημρατον πως θα μαθουμε σιγουρα τι θα γινει.

TAKE5
25-01-07, 15:26
Στην λίστα δεν έχει Πετρούπολη.
Στη forthnet δίνουν κάλυψη την 01/09/2007

lewton
25-01-07, 15:36
Στην λίστα δεν έχει Πετρούπολη.
Στη forthnet δίνουν κάλυψη την 01/09/2007
Τώρα την έχει. :oneup:

Antonis21
26-01-07, 09:22
Τελικα ξερει κανεις σιγουρα τι θα γινει με οσους ειναι ηδη συνδρομητες της 4νετ? Θα κοπει το dsl 3 εβδομαδες ή οχι? Ποσο θελει για ενεργοποιηση? Ο wizard που εχουν για την πορεια της αιτησης λειτουργει για 2play ή οχι? Αν δεν τα ξερουν αυτα οι τηλεφωνητες/τριες ποιος τα ξερει? Ο διευθυντης της 4νετ ξερει μηπως? Δηλαδη ημρατον πως θα μαθουμε σιγουρα τι θα γινει.

Ξαναπηρα τηλ χθες 5 η φορα..
Και μου ειπανε τα εξεις το dsl θα διακοπει για 3 βδομαδες και ας ειμαι συνδρομητης forthnet, περιπου οσο θα κανει να ενεργοποιηθει η υπηρεσια!
Παντως στο θεμα αν θα διακοπει το internet οπως ανεφερα εχω παρει 5 φορες, οι 3 μου ειπανε θα κοπει και οι αλλοι δυο agent πως οχι..
Εγω πιστευω πως θα κοπει γιατι η γραμμη πρεπει να ειναι καθαρη στον οτε..
Εδω υπαρχουν αλλες αποψεις παντως..
Ειμαι ετοιμος να μεινω χωρις internet για 3 βδομαδες!!

giorgiosb
27-01-07, 04:27
Ξαναπηρα τηλ χθες 5 η φορα..
Και μου ειπανε τα εξεις το dsl θα διακοπει για 3 βδομαδες και ας ειμαι συνδρομητης forthnet, περιπου οσο θα κανει να ενεργοποιηθει η υπηρεσια!
Παντως στο θεμα αν θα διακοπει το internet οπως ανεφερα εχω παρει 5 φορες, οι 3 μου ειπανε θα κοπει και οι αλλοι δυο agent πως οχι..
Εγω πιστευω πως θα κοπει γιατι η γραμμη πρεπει να ειναι καθαρη στον οτε..
Εδω υπαρχουν αλλες αποψεις παντως..
Ειμαι ετοιμος να μεινω χωρις internet για 3 βδομαδες!!

παιδες η γραμμη adsl κοβεται μολις αφαιρεσουν το καλωδιο απο τον ΟΤΕ οπως μου ειπε χαρακτηριστικα υπαλληλος της εταιριας, 3 εβδομαδεσ ειανι θα περασουν αρκει μετα ναδουμε 4 mbit και οχι τιποτε αλλο! οσο για την ενεργοποηση του τηλεφωνου, απο οσα ειπανε παντα, 2-3 ημερες και θα ενημερωσουν τηλεφωνικος οταν ενεργοποιηθει! Αυτα!!!

giorgiosb
27-01-07, 04:29
Με το δυκτιο τι θα γινει ομως θα το κρατησουν ενεργο η θα το αλλαξουν παλι , η καλλιθεα μολισ ενεργοποιηθηκε εκ νεου, αντε να δουμε!!!!!

Antonis21
27-01-07, 08:21
3 βδομαδες αναμονη αρκει να δουμε τα 4 mbit αυτο εχει σημασια..
Για να δουμε φιλε μου θα αλλαξει παλι η Καλλιθεα η οχι..
Αν και δεν νομιζω, αλλα forthnet ειναι αυτη!!

STARJOHN
27-01-07, 15:24
Παντως παιδια η forthnet ειναι η μονη εταιρεια που εχει πλανο καλυψης ολης της Αττικης.
Εγω μενω Αρτμιδα(Λουτσα) και με καλυπτει 1/10/2007.
Νομιζω αξιζει ενα μπραβο που δεν παει μονο στις λεγομενες εμπορικες περιοχες.

Antonis21
27-01-07, 15:52
Kαι ετσι ειναι το σωστο!!
Αν θες να λεγεσαι μεγαλη εταιρια και εταιρια που στοχευει ψηλα πρεπει να καλυπτεις ολες τις περιοχες και οχι μονο στην Αθηνα!!

STARJOHN
27-01-07, 16:11
Kαι ετσι ειναι το σωστο!!
Αν θες να λεγεσαι μεγαλη εταιρια και εταιρια που στοχευει ψηλα πρεπει να καλυπτεις ολες τις περιοχες και οχι μονο στην Αθηνα!!


Σωστος ετσι λεω και εγω.Αν θες να γινεις εναλακτικη λυση τηλεφωνιας ιντερνετ αντι του ΟΤΕ αυτο πρεπει να κανεις.

koslyr
27-01-07, 16:11
Παντως αποτελει σημαντικο μειονεκτημα η μη υποστηριξη ISDN χρηστών στο 2play.
Είναι δυνατον μια εταιρεία που μπαινει δυναμικά σε broadband υπηρεσίες να απαιτεί να γυρίσεις τη γραμμή σου σε PSTN;
Τόσο δύσκολο ήταν για την Forthnet να αγοράσει IP/Ethernet DSALM με ISDN συνδρομητικες κάρτες;
Δεν γνωρίζει ότι το μεγαλύτερο δυνητικά ποσοστό που θα μπορούσε να γίνουν πελάτες του 2play είναι υφιστάμενοι χρήστες που χρησιμοποιούν ISDN;

Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να ανακοινώσουν και την υποστήριξη ISDN διότι προσωπικά αποτελεί ένα σημαντικό μειον.

Σε περίπτωση που ένα ISP υποστηρίξει ISDN, τοτε εάν ο χρήστης αγοράσει FULL LLU από τη συγκεκριμένη εταιρεία θα πρέπει να επιστρέψει στον ΟΤΕ το Netmod;
Στην περίπτωση αυτή ο ISP θα προμηθεύσει τον χρήστη με νέα συσκευή ανάλογη του Netmod;

lewton
27-01-07, 16:24
Παντως αποτελει σημαντικο μειονεκτημα η μη υποστηριξη ISDN χρηστών στο 2play.
Είναι δυνατον μια εταιρεία που μπαινει δυναμικά σε broadband υπηρεσίες να απαιτεί να γυρίσεις τη γραμμή σου σε PSTN;
Τόσο δύσκολο ήταν για την Forthnet να αγοράσει IP/Ethernet DSALM με ISDN συνδρομητικες κάρτες;
Δεν γνωρίζει ότι το μεγαλύτερο δυνητικά ποσοστό που θα μπορούσε να γίνουν πελάτες του 2play είναι υφιστάμενοι χρήστες που χρησιμοποιούν ISDN;

Ελπίζω στο άμεσο μέλλον να ανακοινώσουν και την υποστήριξη ISDN διότι προσωπικά αποτελεί ένα σημαντικό μειον.

Σε περίπτωση που ένα ISP υποστηρίξει ISDN, τοτε εάν ο χρήστης αγοράσει FULL LLU από τη συγκεκριμένη εταιρεία θα πρέπει να επιστρέψει στον ΟΤΕ το Netmod;
Στην περίπτωση αυτή ο ISP θα προμηθεύσει τον χρήστη με νέα συσκευή ανάλογη του Netmod;
Το πιο πιθανό είναι να μη δώσουν κανονικό ISDN αλλά να σας δίνουν έξτρα VoIP γραμμές, το οποίο πιστεύω είναι καλύτερο και για εσάς.

UK_ADSL
27-01-07, 17:38
Το πιο πιθανό είναι να μη δώσουν κανονικό ISDN αλλά να σας δίνουν έξτρα VoIP γραμμές, το οποίο πιστεύω είναι καλύτερο και για εσάς.

Και εγώ έτσι το βλέπω μιας και το κόστος για την FORTHnet είναι σημαντικά μικρότερο. Το περίεργο είναι πάντως που δεν δίνουν από την αρχή VoIP τηλεφωνία (από την πλευρά του χρήστη) αλλά PSTN που μετά την γυρνάνε σε VoIP στο δίκτυό τους... :hmm:

dimitris_74
27-01-07, 18:41
Παντως παιδια η forthnet ειναι η μονη εταιρεια που εχει πλανο καλυψης ολης της Αττικης.
Εγω μενω Αρτμιδα(Λουτσα) και με καλυπτει 1/10/2007.
Νομιζω αξιζει ενα μπραβο που δεν παει μονο στις λεγομενες εμπορικες περιοχες.

κοιτα, 1/10/07 με εχει και μενα σε κάλυψη αλλα ο wizard τους ειναι μπατζανάκης του Μυνχαουζεν.
πιιθάνότερο ειναι οταν εχει αναγκη απο ρευστό να σου πετάξει ενα κοκκαλάκι οτι καλύπτεσαι δηθεν σε 1 μηνα απο την τρεχουσα ημερομηνία να πας να τους τα σκάσεις παρα να γίνει παροχή υπηρεσίας τοτε.

παντως περα απο την πλάκα μετα το καλοκαίρι ιούλιο τελη αυγούστου θα ξέρουμε τι πιθανον να γίνει με μας βλέπωντας την πορέια ενεργοποιήσεων των παιδίών που ειναι μεχρι τότε. αν το πρόγραμμα ακολουθηθει κατα γράμμα τοτε θα ελπίζουμε και εμείς.:oneup:

karavagos
27-01-07, 20:08
Μετά τον Μάρτιο προβλέπεται να ανατεθούν τα περισσότερα κέντρα του ΟΤΕ σε υπεργολάβους, οπότε τα περισσότερα που αναφέρονται από εκεί και πέρα βασίζονται σε σουρεαλιστική εκτίμηση με πιθανότητα επιτυχίας 0.00000000000000000000000000000000000000000000001% :p

atomgr
27-01-07, 21:09
Και τον εξοπλισμο isdn που εχουμε θα τον βγαλουμε στο σφυρι?

vaggoulas
28-01-07, 00:27
Παιδιά ξέρετε αν στα Α/Κ που θα υπάρχει κάλυψη από Forthnet αν θα δίνει και Shared LLU και αν ναι σε τι τιμές και τι ταχύτητες?Καθώς στη σελίδα τους δεν βρήκα κάτι.

giorgiosb
28-01-07, 14:45
και οντως ειναι γεγονος για τριτη συνεχομενη ημερα το ιδικτητο δυκτιο της 4νετ στην καλλιθεα ειναι ακομα διαθεσημο!!!! λες να ειναι και οριστικο? Για να δουμε!!!!
Αν το εχει ενεργοποιησει κανεις ας μας πει εντυπωσεις (σε ιδιοκτητο δυκτιο παντα)!!!

ckbond
29-01-07, 14:26
Καλημέρα,
Mετά από αναμονή σχεδόν 4 μηνών για σύνδεση στην Tellas (αίτηση 06.11.2006 και παραλαβή από courier στις 13.06.2006), λέω να δοκιμάσω την τύχη μου στην Forthnet μιας και στην Νέα Ιωνία υπάρχει και υποστήριξη του ιδιόκτητου δικτύου της.
Προσπαθώ όμως από το πρωί να μπω στο site της Forthnet αλλά δεν μπορώ, μήπως γνωρίζει κανείς κανένα τηλέφωνο για να πάρω…:?: :?: :?:

UK_ADSL
29-01-07, 14:32
211 1008000

ckbond
29-01-07, 14:37
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση φίλε UK_ADSL :) :) :)

Tem
29-01-07, 15:02
Καλημέρα,
Mετά από αναμονή σχεδόν 4 μηνών για σύνδεση στην Tellas (αίτηση 06.11.2006 και παραλαβή από courier στις 13.06.2006), λέω να δοκιμάσω την τύχη μου στην Forthnet μιας και στην Νέα Ιωνία υπάρχει και υποστήριξη του ιδιόκτητου δικτύου της.
Προσπαθώ όμως από το πρωί να μπω στο site της Forthnet αλλά δεν μπορώ, μήπως γνωρίζει κανείς κανένα τηλέφωνο για να πάρω…:?: :?: :?:
έχεις κοιτάξει και την περίπτωση της ON Telecoms ?

lewton
30-01-07, 17:49
H Forthnet πάλι παίζει και αλλάζουν ημερομηνίες...
Για τσεκάρετε τις περιοχές σας πάλι.

No-Name
30-01-07, 17:52
Αργούν και μάλιστα πολύ......3 περιοχες ήδη πήραν παράταση

Υ.Γ πλέον λέει και το κέντρο που ανήκεις

Spanos
30-01-07, 17:57
Τώρα το είδα, το Περιστέρι πήγε απο 31/1--->28/2, ένα μήνα πισω δηλαδή.

Ε ρε γλέντια, αλοίμονο σε αυτούς που είχαν πάρει 1Bill με την ελπίδα να καλυφθούν :lol:

lewton
30-01-07, 18:05
Υ.Γ πλέον λέει και το κέντρο που ανήκεις
Αυτό είναι πολύ βολικό για εμένα για να μπορώ να παρακολουθώ τις ημερομηνίες των διάφορων κέντρων, αλλά ενημέρωση για φορητότητες ακόμα δεν έχει...

koukou
30-01-07, 18:12
Το Μαρούσι πάντος ήρθε πιο κοντά ετσι για να σκάσετε:lol:
Απο 1/3 πήγε 9/2

@ ADSLgr.com All rights reserved.