PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέο πρόγραμμα Telefonet+ από τη Vivodi



Σελίδες : [1] 2

lewton
12-04-07, 16:05
Ένα νέο double play πρόγραμμα, με την ονομασία Telefonet+ υπάρχει στην ιστοσελίδα (http://www.vivodi.gr/site/content.php?artid=12) της Vivodi. Το πρόγραμμα αυτό έχει πάρει τη θέση του Telefonet 1024.

Σύμφωνα με τη σελίδα, το Telefonet+ έχει πάγιο 35€ και παρέχει ταχύτητα πρόσβασης στο Internet έως 10 Mbps και απεριόριστες κλήσεις προς σταθερά τηλέφωνα Ελλάδας, ωστόσο οι κλήσεις προς κινητά τηλέφωνα χρεώνονται με ελάχιστη χρέωση 60 δευτερολέπτων. Το εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης είναι 17,85 € και η κατάργηση χρεώνεται 59,50 € σε περίπτωση που γίνει πριν την πάροδο 12 μηνών από την ημέρα ενεργοποίησης.

ownagE_
12-04-07, 16:07
Η λεξη "ιστοσελιδα" ειναι hyperlinked λαθος :p

lewton
12-04-07, 16:19
Αρκετά καλό double play πρόγραμμα για εμένα, αν και με απαράδεκτες χρεώσεις προς κινητά.
Αν μου επιτρέπουν να το βάλω κρατώντας το Speedtouch 585 μου με το Cisco ΑΤΑ, θα το βάλω. Αν μου πουν να πάρω Vood δεν υπάρχει περίπτωση. :whistle:


@Theos
Thanks ;)

bdream58
12-04-07, 16:47
ΓΙΑΤΙ ΤΟ Vood ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΤΟ FORUM ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓ

thestria
12-04-07, 17:34
Καλό πρόγραμμα. Καλές και οι χρεώσεις στα κινητά.

Κόμβο στη Θεσσαλονίκη πότε θα βάλετε;

Dimitris
12-04-07, 17:39
Αφού η τηλεφωνία είναι VoIP γιατί χρεώνουν τις διεθνείς κλήσεις ? Ίδιο κόστος δεν έχουν ?

thestria
12-04-07, 17:53
Αφού η τηλεφωνία είναι VoIP γιατί χρεώνουν τις διεθνείς κλήσεις ? Ίδιο κόστος δεν έχουν ?
Μπορεί να είναι voip, αλλά καταλήγουν όλες σε κάποιο σταθερό νούμερο του εξωτερικού. Υπάρχουν τα τέλη τερματισμού που πρέπει να πληρώσουν στους εκεί παρόχους.

Η ερώτηση θα ήταν έτσι καλύτερα: Μήπως θα μπορούσαν να έχουν ελάχιστη χρέωση στις κλήσεις του εξωτερικού;

sdikr
12-04-07, 18:05
Μπορεί να είναι voip, αλλά καταλήγουν όλες σε κάποιο σταθερό νούμερο του εξωτερικού. Υπάρχουν τα τέλη τερματισμού που πρέπει να πληρώσουν στους εκεί παρόχους.

Η ερώτηση θα ήταν έτσι καλύτερα: Μήπως θα μπορούσαν να έχουν ελάχιστη χρέωση στις κλήσεις του εξωτερικού;

απο τα 0.0017 εως στα 0.1904 υπάρχει μια μεγάλη διαφορά ;)

slipknot
12-04-07, 18:12
Στους δωρεάν προορισμούς που λέει ότι είναι οι "Αστικοί/ Εθνικοί σταθεροί" εννοεί μόνο τους αριθμούς ΟΤΕ ή και των άλλων παρόχων;

jtk
12-04-07, 18:12
απο τα 0.0017 εως στα 0.1904 υπάρχει μια μεγάλη διαφορά ;)


Συμφωνώ απόλυτα :cool

16v_gsi
12-04-07, 18:16
Μήπως πρέπει η Vivodi να καταργήσει το DSLphone;
Τώρα πληρώνω για Maxx2 και DSLphone 33,80 + 9,52 = 43,32 €.
Το Telefonet+ κοστίζει 35 €. Δηλαδή 8,32 € λιγότερα.
Το θέμα είναι αν θα έχω πάλι τα 2048/256 kbps (minimum) ή όχι και αν πρέπει να πληρώσω τέλος ενεργοποίησης και τέλος απενεργοποίησης κάνοντας μεταφορά από Maxx2+DSLphone σε Telefonet+ κρατώντας τους ίδιους αριθμούς 2311... που έχω τώρα.

Catchphrase
12-04-07, 18:30
Στους δωρεάν προορισμούς που λέει ότι είναι οι "Αστικοί/ Εθνικοί σταθεροί" εννοεί μόνο τους αριθμούς ΟΤΕ ή και των άλλων παρόχων;

Όλα τα σταθερά στην Ελλάδα

slipknot
12-04-07, 18:43
Αυτό τότε είναι ένα μεγάλο συν για το πρόγραμμα.Γιατί σε λίγο καιρό προβλέπεται να καλούμε ένα αριθμό και να μην ξέρουμε σε ποιά εταιρία ανήκει και αν χρεωνόμαστε

Catchphrase
12-04-07, 18:56
Δηλαδή το Telefonet 1024 απεβίωσε....τελείως;:death

Hetfield
12-04-07, 18:58
Τελειως!

Catchphrase
12-04-07, 19:04
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το 13880 όπου τους ρώτησα για το Telefonet+ και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσει να διατίθεται εμπορικά. Απ' ότι κατάλαβα θα χρειαστεί να κάνω καινούρια αίτηση (αν και είμαι ήδη στο Telefonet 1024) και θα πρέπει να πληρώσω το κόστος ενεργοποίησης (17,85)

Chris_Nik
12-04-07, 19:05
Μια χαρα το βρισκω......:oneup: :oneup:

Αντε να βαλετε και κανενα κομβο στην επαρχια βρε παιδια μου μπας και δουμε καμια ασπρη μερα....:p

chemic
12-04-07, 19:24
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το 13880 όπου τους ρώτησα για το Telefonet+ και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσει να διατίθεται εμπορικά. Απ' ότι κατάλαβα θα χρειαστεί να κάνω καινούρια αίτηση (αν και είμαι ήδη στο Telefonet 1024) και θα πρέπει να πληρώσω το κόστος ενεργοποίησης (17,85)
θα μπορούσαν να κάνουν μια αυτόματη αναβάθμιση σε όσους έχουμε το απλό τηλεφονετ 1024στα 10 mb όπως η φορθνετ. Άντε τώρα πάλι αιτήσεις, αφού και εγώ βαρέθηκα να περιμένω το cable (που δεν χρειάζουμαι και το iptv άλλωστε). Μέσω λαμίας μας πάει αυτή η εταιρία:p (να ανοίξει κόμβο εκεί). Όλο με αυτή θα ασχολούμαστε;:oops:
Πάντως 35 ευρώ, 2 αριθμοί, 10αρι νετ, απλά η καλύτερη προσφορά αυτή τη στιγμή!:oneup:
υγ φίλοι που περιμενουν ακόμα το απλό τηλεφονετ θα πάρουν ένα πρόγραμμα που έχει καταργηθεί; :hmm:

Catchphrase
12-04-07, 19:31
θα μπορούσαν να κάνουν μια αυτόματη αναβάθμιση σε όσους έχουμε το απλό τηλεφονετ 1024στα 10 mb όπως η φορθνετ. Άντε τώρα πάλι αιτήσεις, αφού και εγώ βαρέθηκα να περιμένω το cable (που δεν χρειάζουμαι και το iptv άλλωστε). Μέσω λαμίας μας πάει αυτή η εταιρία:p (να ανοίξει κόμβο εκεί). Όλο με αυτή θα ασχολούμαστε;:oops:
Πάντως 35 ευρώ, 2 αριθμοί, 10αρι νετ, απλά η καλύτερη προσφορά αυτή τη στιγμή!:oneup:
υγ φίλοι που περιμενουν ακόμα το απλό τηλεφονετ θα πάρουν ένα πρόγραμμα που έχει καταργηθεί; :hmm:

Ας περιμένουμε μέχρι την άλλη εβδομάδα να δούμε πόσο άσχημα τελικά θα χειριστούν το θέμα ;)

A_gamer
12-04-07, 19:55
Μου φαίνεται εξαιρετική προσφορά, μπράβο τους!Πάντως εγώ ήξερα από χθες ότι βγήκε το πακέτο, το είδα στην ιστοσελίδα τους.Συγγνώμη που δε σας το είπα.Απ' ό,τι κατάλαβα είναι μία προσφορά παρόμοια με το 2play της Forthnet, έχει όμως καλύτερες ή χειρότερες χρεώσεις προς κινητά/εξωτερικό;

nik514
12-04-07, 19:58
ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΤΙΜΗ.ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΑΠΟΔΟΣΗ ΕΧΕΙ....

limf(x)
12-04-07, 20:30
Μήπως ξέρουμε και πόσο upload δινει?

Catchphrase
12-04-07, 20:57
Μήπως ξέρουμε και πόσο upload δινει?

1MB :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (λέμε και καμιά μαμακία να περάσει η ώρα)

Tasos_dim
12-04-07, 21:00
Μήπως ξέρουμε και πόσο upload δινει?

Το upload θα είναι στα 256 δυστυχώς....

A_gamer
12-04-07, 21:02
1MB :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: (λέμε και καμιά μαμακία να περάσει η ώρα)

[αφελής mode]Λες;Πάντως είχαν δώσει 640.[/αφελής mode]512 ακριβώς θα δώσει.Όχι λιγότερο, για να μη χάσει πελάτες επειδή τόσο δίνει η Forthnet, ούτε περισσότερο, γιατί είναι τσιγκούνηδες.(Δείτε και τι έγινε με την απόσυρση της προσφοράς για 2048/640.)

Το upload θα είναι στα 256 δυστυχώς....
Τιιιι;Η Φορθ είναι απείρως καλύτερη, και έπεσα έξω στις προβλέψεις μου.

Catchphrase
12-04-07, 21:03
Το upload θα είναι στα 256 δυστυχώς....

Κοίτα ρε παιδί μου πως τα χαλάνε όλα εκεί που πάμε να πούμε ΜΠΡΑΒΟ VIVODI :( :( :(

chemic
12-04-07, 21:57
Κοίτα ρε παιδί μου πως τα χαλάνε όλα εκεί που πάμε να πούμε ΜΠΡΑΒΟ VIVODI :( :( :(
κράτα τα μπράβο σου γιατί μπορεί να χρειαστεί να πληρώσεις τέλος ακύρωσης για το cable και ας μην έχεις ενεργοποιηθεί. 20 ευρώ:p
http://www.vivodi.gr/media/PDF/T/167.pdf

Hetfield
12-04-07, 23:29
256 upload??? Ξενερωσα ασχημα..... Μαλλον θα περιμενω καμια νεα προσφορα 3play.

lewton
13-04-07, 00:16
Θέλω να κλείσουν, θέλω να κλείσουν, θέλω να κλείσουν (αλλά πρώτα να προλάβω να κάνω τον αριθμό μου φορητότητα σε 4net 2play soho).

nrg_polini
13-04-07, 00:23
Πολυ μετριο προγραμμα με πολλες παγιδες. Η τιμη οπως τη βλεπεις ειναι καλη (35 Ευρω), αλλα αμα σκεφτει κανεις πως μιλαμε για voip τηλεφωνια (οχι PSTN γραμμη οπως δινουν Τελλας + Φορθνετ), την ελαχιστη χρεωση των 60" προς κινητα και τα 20 Ευρω σαν τελος ακυρωσης αιτησης (!!!!!!) μαζι με το 256 upload (ο οτε παραπανω δινει στα 8mbit ;) ) + οτι μιλαμε για τη βιβοντι μαλλον μετα το ξανασκεφτεσαι και τρεχεις προς τη φορθνετ με τα 40Ευρω/μηνα.

Telecom
13-04-07, 00:37
Θέλω να κλείσουν, θέλω να κλείσουν, θέλω να κλείσουν (αλλά πρώτα να προλάβω να κάνω τον αριθμό μου φορητότητα σε 4net 2play soho).

δε θα κλεισουν
δε θα κλεισουν
δε θα κλεισουν
αντιθετως,κατι μη αναμενομενο (για τους περισσοτερους) προκειται να συμβει (ακουγεται τις τελευταιες μερες).... :whistle:
Για το telefonet+ αναμεινατε στην οθονη του υπολογιστη σας (ταχυτητα upload κτλ.)
εχουν ετοιμασει νεες υπηρεσιες,νεα προγραμματα & νεες τιμες για ολα τα πορτοφολια και για ολες τις απαιτησεις :oneup:

lewton
13-04-07, 00:44
δε θα κλεισουν
δε θα κλεισουν
δε θα κλεισουν
αντιθετως,κατι μη αναμενομενο (για τους περισσοτερους) προκειται να συμβει (ακουγεται τις τελευταιες μερες).... :whistle:
Για το telefonet+ αναμεινατε στην οθονη του υπολογιστη σας (ταχυτητα upload κτλ.)
εχουν ετοιμασει νεες υπηρεσιες,νεα προγραμματα & νεες τιμες για ολα τα πορτοφολια και για ολες τις απαιτησεις :oneup:
Είναι απαράδεκτος ο τρόπος που αντιμετωπίζουν τους παλιούς πελάτες που τους πληρώνουν εδώ και χρόνια.
Βγάζουν ανταγωνιστικά προγράμματα για να πιάσουν νέους, και εμάς μας έχουν να πληρώνουμε 43€ το μήνα για 2048/256 και 500 λεπτά κλήσεις προς σταθερά. :down:
Έχω ξενερώσει πολύ άσχημα με την πάρτη τους, και ότι και να βγάλουν για νέους πελάτες, προσωπικά δε θα διστάσω να διώξω πολύ κόσμο όταν με το καλό εφαρμοστεί το νέο RUO.
Καλή ήταν η Vivodi μέχρι πέρυσι, αλλά πλέον έχει γίνει απαράδεκτα ληστρική. :down:

BoGe
13-04-07, 00:44
Πολυ μετριο προγραμμα με πολλες παγιδες. Η τιμη οπως τη βλεπεις ειναι καλη (35 Ευρω),

Σου διαφεύγει ότι δίνει 2 γραμμές όταν όλοι οι άλλοι δίνουν 1 γραμμή


αλλα αμα σκεφτει κανεις πως μιλαμε για voip τηλεφωνια (οχι PSTN γραμμη οπως δινουν Τελλας + Φορθνετ), ....

Μόνο ο ΟΤΕ δίνει 100% PSTN το έχουμε ξαναπεί.
Όλων των άλλων το κύριο μέρος του δικτύου τους είναι VoIP.
Από τις γενικές εντυπώσεις από ότι διαβάζω η ποιότητα δεν έχει προβλήματα.


την ελαχιστη χρεωση των 60" προς κινητα
Το ίδιο ισχύει και σε Tellas.
Όχι ότι επειδή το κάνει η Tellas, πρέπει βέβαια να το κάνει και η Vivodi.

Για το χαμηλό ανέβασμα συμφωνώ

Telecom
13-04-07, 00:58
Πολυ μετριο προγραμμα με πολλες παγιδες. Η τιμη οπως τη βλεπεις ειναι καλη (35 Ευρω), αλλα αμα σκεφτει κανεις πως μιλαμε για voip τηλεφωνια (οχι PSTN γραμμη οπως δινουν Τελλας + Φορθνετ), την ελαχιστη χρεωση των 60" προς κινητα και τα 20 Ευρω σαν τελος ακυρωσης αιτησης (!!!!!!) μαζι με το 256 upload (ο οτε παραπανω δινει στα 8mbit ;) ) + οτι μιλαμε για τη βιβοντι μαλλον μετα το ξανασκεφτεσαι και τρεχεις προς τη φορθνετ με τα 40Ευρω/μηνα.

παγιο 39,90€ + 2€ μηνα χρεωνει η forthnet για ολες τις ψηφιακες ευκολιες
εδω μιλαμε για αποδεσμευση των συνδρομητων απο τον ΟΤΕ
Η πλειοψηφια των συνδρομητων επιλεγει DOUBLE PLAY για να διακοψει τον ΟΤΕ και να μιλαει δωρεαν στα αστικα και υπεραστικα
Εαν θελεις να κανεις σωστη συγκριση μεταξυ των δυο πακετων vivodi-forthnet τοτε να συγκρινεις και τις τιμες των διεθνων κλησεων.
Δεν ειναι απλο voip προκειται για εγγυημενο VOIP (ανεξαρτητο bandwidth)
επαναλαμβανω οτι οι τιμες ειναι ανταγωνιστικες για τους οικιακους χρηστες.Οι τιμες προς κινητα δεν απασχολουν και πολυ τους συνδρομητες σε αυτα τα πακετα.Υπαρχουν τοσες προσφορες στην κινητη τηλεφωνια με προγραμματα απεριοριστου(ή σχεδον απεριοριστου) χρονου ομιλιας σε αριθμους του ιδιου δικτυου

Telecom
13-04-07, 01:03
Είναι απαράδεκτος ο τρόπος που αντιμετωπίζουν τους παλιούς πελάτες που τους πληρώνουν εδώ και χρόνια.
Βγάζουν ανταγωνιστικά προγράμματα για να πιάσουν νέους, και εμάς μας έχουν να πληρώνουμε 43€ το μήνα για 2048/256 και 500 λεπτά κλήσεις προς σταθερά. :down:


Επαναλαμβανω: εχουν ετοιμασει νεες υπηρεσιες,νεα προγραμματα & νεες τιμες για ολα τα πορτοφολια και για ολες τις απαιτησεις :clap:
και προσθετω: και για τους παλιους πελατες (ακομα δεν υπαρχει επισημη ενημερωση...θα πρεπει να περιμενουμε συντομα)

nrg_polini
13-04-07, 01:13
Σου διαφεύγει ότι δίνει 2 γραμμές όταν όλοι οι άλλοι δίνουν 1 γραμμή



Και 15 να δινει το ιδιο μου κανει αφου ειναι voip.



Μόνο ο ΟΤΕ δίνει 100% PSTN το έχουμε ξαναπεί.
Όλων των άλλων το κύριο μέρος του δικτύου τους είναι VoIP.
Από τις γενικές εντυπώσεις από ότι διαβάζω η ποιότητα δεν έχει προβλήματα.

Δεν με ενδιαφερει αν η τηλεφωνια περναει απο voip, με ενδιαφερει η γραμμη μου να μην εξαρταται απο το αν θα εχω ρευμα και αν θα μου δινει το bandwidth η vivodi.



Το ίδιο ισχύει και σε Tellas.
Όχι ότι επειδή το κάνει η Tellas, πρέπει βέβαια να το κάνει και η Vivodi.

Με το πακετο της Forthnet εκανα συγκριση.


παγιο 39,90€ + 2€ μηνα χρεωνει η forthnet για ολες τις ψηφιακες ευκολιες
εδω μιλαμε για αποδεσμευση των συνδρομητων απο τον ΟΤΕ
Η πλειοψηφια των συνδρομητων επιλεγει DOUBLE PLAY για να διακοψει τον ΟΤΕ και να μιλαει δωρεαν στα αστικα και υπεραστικα
Εαν θελεις να κανεις σωστη συγκριση μεταξυ των δυο πακετων vivodi-forthnet τοτε να συγκρινεις και τις τιμες των διεθνων κλησεων. Δεν ειναι απλο voip προκειται για εγγυημενο VOIP (ανεξαρτητο bandwidth)
επαναλαμβανω οτι οι τιμες ειναι ανταγωνιστικες για τους οικιακους χρηστες.Οι τιμες προς κινητα δεν απασχολουν και πολυ τους συνδρομητες σε αυτα τα πακετα.Υπαρχουν τοσες προσφορες στην κινητη τηλεφωνια με προγραμματα απεριοριστου(ή σχεδον απεριοριστου) χρονου ομιλιας σε αριθμους του ιδιου δικτυου

Γιατι η forthnet δεν προσφερει αποδεσμευση απο τον ΟΤΕ ; :hmm: Τα 2 Ευρω προς το παρον ΔΕΝ τα χρεωνει, οταν και αν (που αμφιβαλλω αν) τοτε το συζηταμε. Νομιζω περισσοτερο κοσμο ενδιαφερει ποσο κοστιζει να καλει στα κινητα παρα το να καλει στο εξωτερικο ;)

BoGe
13-04-07, 01:20
Δεν με ενδιαφερει αν η τηλεφωνια περναει απο voip, με ενδιαφερει η γραμμη μου να μην εξαρταται απο το αν θα εχω ρευμα και αν θα μου δινει το bandwidth η vivodi.

Τώρα το διευκρίνησες, ότι δεν αναφέρεσαι στην ποιότητα της υπγηρεσίας.
Η πλειοψηφία των περιπτώσεων δεν έχει πρόβλημα με το ξεχωριστό bandwidth της τηλεφωνίας.
Και για την ώρα πιο πολλά προβλήματα βλέπω στην τηλεφωνία της Tellas που είναι VoIP, με κατάληξη PSTN στν καταναλωτή, παρά εδώ που είναι 100% VoIP.

lewton
13-04-07, 01:24
και προσθετω: και για τους παλιους πελατες (ακομα δεν υπαρχει επισημη ενημερωση...θα πρεπει να περιμενουμε συντομα)Έτσι μπράβο.
Να πληρώσουμε μερικούς μήνες τα παλιά πάγια κερατιάτικα. Αυτό είναι το ευχαριστώ που σας προτιμήσαμε. :down:

Και το γράφεις και με υπερηφάνεια μάλιστα. :down:

alexshmmy
13-04-07, 01:27
Είναι απαράδεκτος ο τρόπος που αντιμετωπίζουν τους παλιούς πελάτες που τους πληρώνουν εδώ και χρόνια.
Βγάζουν ανταγωνιστικά προγράμματα για να πιάσουν νέους, και εμάς μας έχουν να πληρώνουμε 43€ το μήνα για 2048/256 και 500 λεπτά κλήσεις προς σταθερά. :down:
Έχω ξενερώσει πολύ άσχημα με την πάρτη τους, και ότι και να βγάλουν για νέους πελάτες, προσωπικά δε θα διστάσω να διώξω πολύ κόσμο όταν με το καλό εφαρμοστεί το νέο RUO.
Καλή ήταν η Vivodi μέχρι πέρυσι, αλλά πλέον έχει γίνει απαράδεκτα ληστρική. :down:

Καλα αυτο θα ισχυει παντα.Οσο ποιο αργα βαλεις τοσο καλυτερη προσφορα θα εχεις.Αλλα τι σημαινει οτι δεν θα βαλεις ποτε?Ειναι λογικο αυτοι που το βαζουν τωρα να πληρωνουν λιγοτερο απο εσενα.Ειναι οπως με τους υπολογιστες.Αγοραζεις εναν υπολογιστη πχ 1000 Ευρω και σε 4 μηνες ουτε 600 Ευρω δεν στοιχιζει.

lewton
13-04-07, 01:33
Καλα αυτο θα ισχυει παντα.Οσο ποιο αργα βαλεις τοσο καλυτερη προσφορα θα εχεις.Αλλα τι σημαινει οτι δεν θα βαλεις ποτε?Ειναι λογικο αυτοι που το βαζουν τωρα να πληρωνουν λιγοτερο απο εσενα.Ειναι οπως με τους υπολογιστες.Αγοραζεις εναν υπολογιστη πχ 1000 Ευρω και σε 4 μηνες ουτε 600 Ευρω δεν στοιχιζει.
Για τον υπολογιστή νομίζω ότι δεν πληρώνεις μηνιαίο πάγιο στην εταιρία που στον παρέχει.
Τον αγόρασες και έφυγες.
Καταλαβαίνεις τη διαφορά;

Telecom
13-04-07, 01:36
Έτσι μπράβο.
Να πληρώσουμε μερικούς μήνες τα παλιά πάγια κερατιάτικα. Αυτό είναι το ευχαριστώ που σας προτιμήσαμε. :down:

Και το γράφεις και με υπερηφάνεια μάλιστα. :down:

γιατι γραφεις 'σας προτιμησαμε';;; :(
δεν δουλευω στην vivodi
πληροφοριες μεσα απο την εταιρια αναφερω
Αν καταλαβα σωστα αναρωτιεσαι αν θα πληρωσεις τα παλια παγια τους επομενους μηνες
Αυτο δεν το γνωριζω
Πιστευω οτι ειναι θεμα διαδικαστικο
Εξαρταται δηλαδη απο το ποτε θα ισχυουν οι νεες τιμες και ποτε εκδοθηκε (ημερομηνια) τελευταια φορα ο μηνιαιος λογαριασμος του συνδρομητη,οπως συμβαινει καθε φορα σε αυτες τις περιπτωσεις και στις περισσοτερες εταιριες (και στην κινητη τηλεφωνια)

lewton
13-04-07, 01:43
γιατι γραφεις 'σας προτιμησαμε';;; :(
δεν δουλευω στην vivodi
πληροφοριες μεσα απο την εταιρια αναφερω
Αν καταλαβα σωστα αναρωτιεσαι αν θα πληρωσεις τα παλια παγια τους επομενους μηνες
Αυτο δεν το γνωριζω
Πιστευω οτι ειναι θεμα διαδικαστικο
Εξαρταται δηλαδη απο το ποτε θα ισχυουν οι νεες τιμες και ποτε εκδοθηκε (ημερομηνια) τελευταια φορα ο μηνιαιος λογαριασμος του συνδρομητη,οπως συμβαινει καθε φορα σε αυτες τις περιπτωσεις και στις περισσοτερες εταιριες (και στην κινητη τηλεφωνια)
Λες: «εξαρταται απο το ποτε θα ισχυουν οι νεες τιμες κλπ κλπ κλπ...».
Για μισό λεπτό. Ποιές νέες τιμές; Πού ακριβώς βλέπεις τις νέες τιμές;
Εγώ αυτό που βλέπω είναι ξεζούμισμα των παλιών συνδρομητών.

Θα γινόσουν επιτυχημένος πολιτικός.

etsouk2000
13-04-07, 02:00
Μόλις έκλεισα το τηλέφωνο με το 13880 όπου τους ρώτησα για το Telefonet+ και μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου την άλλη εβδομάδα που θα αρχίσει να διατίθεται εμπορικά. Απ' ότι κατάλαβα θα χρειαστεί να κάνω καινούρια αίτηση (αν και είμαι ήδη στο Telefonet 1024) και θα πρέπει να πληρώσω το κόστος ενεργοποίησης (17,85)

Ενδεχεται να πρεπει να πληρωσεις κι αλλα 17,85 απο πανω, περα απο τα 17,85 του τελους ενεργοποιησης του Telefonet+ !
Ο παλιος τιμοκαταλογος του telefonet1024 (που πλεον δεν βρισκω στο site της vivodi) ειχε και χρεωση 17,85 για αλλαγη υπηρεσιας. Αυτη χρεωνοταν οταν αλλαζες υπηρεσια. Οταν πρωτοενεργοποιηθηκε το δικο μου Telefonet 1024, ειχε μολις βγει το cabletv. Πηρα να ρωτησω πώς μπορω να μεταβω απο το Telefonet 1024 στο cabletv και μου ειπαν οτι εκτος απο τα 60 ευρω ενεργοποιησης, επρεπε να πληρωσω και 17,85 για την αλλαγη απο Telefonet 1024 σε cabletv. Δηλαδη προτιμουσαν τους μη πελατες τους και τιμωρουσαν τους ηδη πελατες τους!!
Ισως να ισχυει το ιδιο και για μεταβαση απο Telefonet 1024 σε Telefonet +. Να φροντισουμε να μαθουμε. Αν ισχυει ειναι αισχος!

Η χρεωση 20ευρω ακυρωσης αιτησης πριν την ενεργοποιηση ειναι απαραδεκτη!!!

Kommanto
13-04-07, 07:54
Μπορεί να με εξηγήσει κάποιος πως τάζουν τάζουν ταχύτητα μέχρι 10 Mbps απο τη στιγμή που ο χαλκός σηκώνει το μέγιστο έως 8 Mbps? Όσο αφορά την επαρχία μην περιμένετε και πολλά πράγματα απο τους παρόχους. Επικεντρώνονται όλη στην Αθήνα.

alexshmmy
13-04-07, 09:42
Μπορεί να με εξηγήσει κάποιος πως τάζουν τάζουν ταχύτητα μέχρι 10 Mbps απο τη στιγμή που ο χαλκός σηκώνει το μέγιστο έως 8 Mbps? Όσο αφορά την επαρχία μην περιμένετε και πολλά πράγματα απο τους παρόχους. Επικεντρώνονται όλη στην Αθήνα.
Στην επαρχια θα αναλαβει ο ΟΤΕ:p

dchatz
13-04-07, 09:53
Φαντάζομαι το νεο TELEFONET να μπορούν να το προσφέρουν κιόλας στην πράξη γιατί με το cable tv άστα βράστα...

sexrazat
13-04-07, 12:04
Από διαφήμιση καλά πάμε μπας και μας αγοράσει η Vodaphone. Και από ADSL καλά γενικά.

Από εξυπηρέτηση πελατών και ποιότητα δικτύου για τηλεφωνία ισχύει ότι έλεγε ο Ζαμπέτας για την τραγουδίστρια. Από φωνή μου..ρα από μου.. φωνάρα.

Δεν θα θέλατε να μιλάτε με πελάτη της Vivodi που τα έχει παίξει με το τηλέφωνο προσπαθεί να βγάλει άκρη με το τηλεφ. κέντρο της εταιρείας και παίρνει τον ΟΤΕ!!! να πει τον πόνο του προσπαθώντας να αποδεσμευθεί.

Και δυστυχώς είναι αρκετοί.

Παρόλα αυτά κι εγώ αν έλεγα δεν γουστάρω ΟΤΕ και θέλω double play από εναλλακτικό για 5 € διαφορά μάλλον στην Forthnet θα πήγαινα προς το παρόν κι όχι στη Vivodi με το VOIP.

Και αν ρώταγες τη γνώμη μου θα σου έλεγα υπομονή 1-1,5 μήνα να δούμε τις καινούργιες τιμές του ΟΤΕ για όλες τις ταχύτητες με την προσθήκη 4άρας και 8άρας και αν θα αλλάξει το talk και αποφασίζουμε.

ΥΣ Άσχετο. Όσο αν φαίνεται παράξενο στα παιδιά του forum, μόνο την τελευταία βδομάδα τράκαρα με 3 διαφορετικούς συνδρομητές που η πωλήτρια της Vivodi τους είχε πείσει ότι δεν θα ξαναπληρώσουν πάγιο στον ΟΤΕ (Κοζάνη, Σαλαμίνα, Αθήνα), ότι η εταιρεία τα αναλαμβάνει όλα. Φυσικά γύρισαν σε προεπιλογή, άφησαν απλήρωτο το λογαριασμό του ΟΤΕ με τα πάγια και παραλίγο να τους κόψουν το τηλέφωνο.

Μπορεί να μοιάζει επιστημονική φαντασία αλλά και οι 3 είχαν μείνει με την εντύπωση ότι η Vivodi θα τους πληρώνει το πάγιο του ΟΤΕ!!!!!!

boza
13-04-07, 12:25
Παιδιά να ρωτήσω κατι ο οτε τις δινει τις 2 γραμμες με το Netmod.. Η Vivodi πως τις δίνει ξέρει κανείς???

Hetfield
13-04-07, 12:27
Μπορεί να με εξηγήσει κάποιος πως τάζουν τάζουν ταχύτητα μέχρι 10 Mbps απο τη στιγμή που ο χαλκός σηκώνει το μέγιστο έως 8 Mbps? Όσο αφορά την επαρχία μην περιμένετε και πολλά πράγματα απο τους παρόχους. Επικεντρώνονται όλη στην Αθήνα.
Ναι αλλα στην περιπτωση που η εταιρια εχει δικτυο χαλκου (βλεπε πΟΤΕ). Η Vivodi εχει δικτυο οπτικων ινων και σε βελτιστες συνθηκες (αποσταση, ποιοτητα χαλκου) μπορει να αγγιξει τα 24 mbps.
Οσον αφορα την επαρχια, υπαρχει προγραμμα απο την ΚτΠ με χρηματοδοτηση για να αναπτυξουν οι εναλλακτικοι δικτυο.


Παιδιά να ρωτήσω κατι ο οτε τις δινει τις 2 γραμμες με το Netmod.. Η Vivodi πως τις δίνει ξέρει κανείς???
Οι 2 γραμμες περνανε μεσα απο το router σου.

boza
13-04-07, 12:34
Οι 2 γραμμες περνανε μεσα απο το router σου.[/quote]


Αρα πρέπει να αλλάξω ολες τις τηλεφωνικες συσκευες του σπιτιου μου.....??

@ ADSLgr.com All rights reserved.