Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 124
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι ακριβώς .Υπάρχει και το πρόβλημα της συμφωνίας από την Κυπριακή βουλή μην ξεχνάμε

    - - - Updated - - -

    - - - Updated - - -

    Θαυμάσιο δώρο της Cyta Κύπρου στην συνεταίρο της, στην κινητή Vodafone. Κούρεμα χρέους 220 εκατομμύριων (εσωτερικός δανεισμός από τη μαμά εταιρεία) Παραδίδει στην Αγγλίδα μαμά :
    1.Το μεγαλύτερο δίκτυο οπτικής ίνας στην Ελλάδα μετά από αυτό του ΟΤΕ αξίας πάνω από 150 εκατομμύρια
    2.Πελατολογιο 300.000 συνδρομητών με έμφαση στο κομμάτι των επαγγελματικών συνδέσεων αξίας πάνω από 100 εκατομμύρια κόστος κτήσης
    3.Την πλέον άρτια οργανωμένη υπηρεσία σταθερης στην Ελλάδα ( μετά τον ΟΤΕ )με ιδιόκτητο προσωπικό τεχνικής εξυπηρέτησης -τεχνικούς πεδίου
    4.Την τεχνογνωσία της Cyta σταθερης με εμπειρία πάνω από 50 χρόνια σε Ελληνοκυπριακά δεδομένα
    5.Το μοναδικό δίκτυο στη χώρα φτιαγμένο εξ αρχής αποκλειστικά πάνω σε VoIP και οπτική ίνα
    6. Το πλέον οργανωμένο Service εταιρικών πελατών στην Ελλάδα ,με τον υψηλότερο δείκτη ικανοποίησης πελατών

    Τώρα η Vodafone
    Α) Μπορεί να σταθεί επάξια απέναντι στην Cosmote ,αφού πλέον διαθέτει αθροιστικά ποιοτικότερες υπηρεσίες σταθερής -κινητής- και τηλεόρασης, κτυπώντας δυνατά την εταιρική πελατεία .Ήδη το έχει ξεκινήσει με μεγάλη έμφαση.
    Β) Να βάλει στη γωνία την Wind ,
    Γ) Να τερματίσει την Forthnet-nova,
    Δ)Να εισχωρήσει ευκολότερα στην ιδιωτικοποίηση της cyta Κύπρου
    Ε) Να αποκτήσει μεγαλύτερη πρόσβαση στα διεθνή δίκτυα κορμού στη μεσόγειο που λυμαίνεται η Deutsche Telekom Group .Ιδιαίτερα κρίσιμο θέμα μετά την αποχώρηση των Άγγλων από την EU

    Το ερώτημα είναι ποιοι είναι αυτοί που έστησαν την εταιρεία αυτή, με χρήματα του Κυπριακού δημοσίου για να εξυπηρετήσουν τα συμφέροντα του νέου ιδιοκτήτη της ?

    Μοιάζει με την υπόθεση της Τellas που η ΔΕΗ έστησε -πλήρωσε -εκκαθάρισε, με χρήματα του Ελληνικού δημοσίου για να αποκτήσει έτοιμο δίκτυο σταθερης οργανωμένο και καθαρό χωρίς χρέη η Wind
    Τα διαβάζει κάποιος και λέει με τόσα + πως βρεθηκάνε να χρωστάνε τόσα και να πάνε με πώληση

  2. #62
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.890
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα διαβάζει κάποιος και λέει με τόσα + πως βρεθηκάνε να χρωστάνε τόσα και να πάνε με πώληση
    Γιατί τους αναγκάζουν οι ξένοι + πουλημένοι πολιτικοί κτλπ

  3. #63
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    καλησπερα σε ολους
    εχω cyta τωρα 6-7 χρονια και σε 10 μερες ληγει το 24μηνω συμβολαιο που ειχα κανει και πληρωνω 24ευρω με 24αρι ιντερνετ με απεριοριστα σταθερα.το παραξενο ειναι πως δεν με εχουν παρει ακομα για προσφορα οπως εκαναν παλια.

    κοιταζα προς μερια wind που εχει 21ευρω και θα μου δινει και 120' στο κινητο + 1GB ιντερνετ σε καρτα sim, αλλα σημερα διαβασα για την πωληση της cyta.

    παιδες τι προτινεται να κανω?

  4. #64
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.813
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsirintanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους
    εχω cyta τωρα 6-7 χρονια και σε 10 μερες ληγει το 24μηνω συμβολαιο που ειχα κανει και πληρωνω 24ευρω με 24αρι ιντερνετ με απεριοριστα σταθερα.το παραξενο ειναι πως δεν με εχουν παρει ακομα για προσφορα οπως εκαναν παλια.

    κοιταζα προς μερια wind που εχει 21ευρω και θα μου δινει και 120' στο κινητο + 1GB ιντερνετ σε καρτα sim, αλλα σημερα διαβασα για την πωληση της cyta.

    παιδες τι προτινεται να κανω?
    Πάρε τους τηλέφωνο και ρώτα για προσφορά. Αν δε σε ικανοποιεί ή αν δε σου δώσουν, φύγε για WIND.

  5. #65
    Εγγραφή
    07-08-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.271
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    120/120
    ISP
    HCN
    Router
    Ubiquiti EdgeRouter X
    Επικοινώνησε πρώτα με την CYTA να δεις τι προσφορά θα σου δώσουν. Ανέφερε ότι αν δεν σε ικανοποιεί η προσφορά τους θα πας στην WIND που είναι φθηνότερη.

  6. #66
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.023
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsirintanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους
    εχω cyta τωρα 6-7 χρονια και σε 10 μερες ληγει το 24μηνω συμβολαιο που ειχα κανει και πληρωνω 24ευρω με 24αρι ιντερνετ με απεριοριστα σταθερα.το παραξενο ειναι πως δεν με εχουν παρει ακομα για προσφορα οπως εκαναν παλια.

    κοιταζα προς μερια wind που εχει 21ευρω και θα μου δινει και 120' στο κινητο + 1GB ιντερνετ σε καρτα sim, αλλα σημερα διαβασα για την πωληση της cyta.

    παιδες τι προτινεται να κανω?
    Σαν πολλά δεν δίνεις;; πάρε τηλέφωνο και ζήτα προσφορά
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  7. #67
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν πολλά δεν δίνεις;; πάρε τηλέφωνο και ζήτα προσφορά
    το ξερω ειναι πολλα,βεβαια ξεκινησε πιο χαμηλα το συμβολαιο και μετα ανεβηκε.

    ποιες ειναι η καλυτερες προσφορες που εχετε πετυχει?για 24 γραμμη χωρις απεριοριστα σταθερα η με απεριοριστα σταθερα,συμβολαιο 12 η 24 μηνες.

  8. #68
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.542
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Korakios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερωτήσεις
    1. Με την υπηρεσία cyra4u τι παίζει? Θα σταματήσει ? Είναι σωτηρία όταν δεν έχεις κάρτα και συνδέεσαι με 4G στο σταθερό
    2. Γνωρίζω ότι τα συμβόλαια δε σπάνε ,αλλά σε περίπτωση που ήδη είσαι πελάτης και με αντιπροσφορά πέρασα σε υπέρ χαμηλό πάγιο τηλεφωνικά χωρίς χαρτιά-συμβόλαιο για 2 χρόνια ακόμα ,τι παίζει ?
    Ειναι γενικα σωτηρια αυτη η υπηρεσια αδερφε. Αμφιβαλλω αν θα συνεχισει στην μετα-cyta εποχη. Ειδωμεν..

  9. #69
    Εγγραφή
    12-09-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.430
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    11(dB) / 25.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fretwork Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεταφορές γραμμών σε 3 διαφορετικές περιοχές.

    Πάνω απο 5-6 χρόνια συνδρομητής

    Κρίμα γιατί γενικά δεν είχα παράπονα.

    Μου τηλεφώνησαν ήδη από vodafone για διακοπή ατελώς του ήδη υπάρχοντος συμβολαίου . Ακόμα δεν απάντησα. Είδωμεν
    Το τηλεφώνημα από Vodafone δεν νομίζω να έχει καμία σχέση με το θέμα,αφου δεν έχει πραγματοποιηθεί ακόμη η πώληση. (προσωπικά, με την πώληση προ των πυλών, δεν θα το κουνούσα από την cyta, γιατί ένα "φρέσκο" συμβόλαιο αλλού θα μου στερούσε τη δυνατότητα επιλογών)
    https://365meres.wordpress.com/

    Σκέφτομαι άρα υπάρχω.Ή μήπως...σκέφτομαι πως υπάρχω ενώ... (???) Όπως και να 'χει, σκέφτομαι !!


  10. #70
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mirmidon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θεωρείς τους εργαζόμενους αναξιοπαθούντες; Μπορείς να το διευκρινίσεις λίγο αυτό, γιατί κινδυνεύεις να παρεξηγηθείς; Χρωστάνε κάτι ξαφνικά; Αν πχ δεν κάνουν καλά τη δουλειά τους, ξαφνικά αυτό συμβαίνει με όλους μαζί; Και στο κάτω κάτω αν εξ αιτίας της χαμηλής τους απόδοσης που τυχών οδήγησε στην οικονομική αδυναμία της εταιρίας και στην αποτυχία της στην αγορά γιατί δεν τους έδιωξαν έγκαιρα και δεν τους αντικατέστησαν με άλλους καλύτερους; Το βρίσκεις λογικό το σκεπτικό σου;
    Οταν αυτο που κανεις μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε, τοτε εισαι ερμαιο του καθε αφεντικου σου.

    Εγω εχω να ρωτησω κατι πιο σημαντικο. Οσοι εχουμε cyta εχουμε δυο αριθμους voip, πως θα συνεχισει αυτο στη vodafone?

  11. #71
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν αυτο που κανεις μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε, τοτε εισαι ερμαιο του καθε αφεντικου σου.

    Εγω εχω να ρωτησω κατι πιο σημαντικο. Οσοι εχουμε cyta εχουμε δυο αριθμους voip, πως θα συνεχισει αυτο στη vodafone?
    και εγω που ειμαι στην βφ απο το 2009 με voip και 2 αριθμους ειμαι,τι εννοεις πως θα συνεχισει αυτο?

  12. #72
    Το avatar του μέλους turboirc
    turboirc Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγω που ειμαι στην βφ απο το 2009 με voip και 2 αριθμους ειμαι,τι εννοεις πως θα συνεχισει αυτο?
    Οταν τους πηρα τηλ για αυτο το θεμα μου ειπαν οτι δεν μπορω να εχω δυο αριθμους.

  13. #73
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά, όχι ακριβώς...

    1) Το δίκτυο οπτικών ινών αμφιβάλλω ιδιαίτερα ότι κόστισε τόσο, διότι για διάφορα σημεία της επαρχίας η Cyta ανέπτυξε δίκτυο αναφορικά με προγράμματα ΚτΠ κτλ - επιδοτούμενο δίκτυο δηλαδή.
    2,3,4,5,6) Μην υπερεκτιμούμε την περίπτωση της Cyta. Τυγχάνει να γνωρίζω ότι έχει στελεχωθεί με καλής ποιότητας προσωπικό και μάλιστα έχω και πολλούς πρώην συναδέλφους καλούς στη δουλειά τους εκεί, αλλά δεν είναι και ο μαγικός μονόκερος του δάσους με τις νεράϊδες. Η εμπορική πολιτική της για καιρό ήταν...πως να το πω, κοντόφθαλμη και awkward. Επίσης δεν θεωρώ ότι η Cyta Κύπρου έχει ή είχε κάποια αξιοθαύμαστη τεχνογνωσία, σε μέτρια επίπεδα κυμαινόταν και κυμαίνεται καθ' ότι δημόσια εταιρεία με συγκεκριμένους ρυθμούς και status quo.

    Fair το να ζητάει -και να παίρνει- 100κάτι μύρια, κάτι έκανε σωστά, αλλά με συσσώρευση -και αυτή- ζημιών δεν ξέρω τι άλλο θα περίμεναν να γίνει, εάν ο βασικός μέτοχος ήθελε να σταματήσει να την αιμοδοτεί μετά από ουκ ολίγα χρόνια λειτουργίας.

    Τα Α-Ε είναι επίσης σχετικά ευσεβείς πόθοι. Αγόρασαν ένα πελατολόγιο περίπου 250.000 με ορισμένα καλά accounts, και ένα συμπαθητικό δίκτυο. Δεν καθίσταται η Vodafone κολοσσός σαν αποτέλεσμα της εξαγοράς - αλλά σε κάθε περίπτωση οι πάροχοι που έχουν απομείνει είναι οι κινητάδες, οπότε δεν έχουν και κάτι να αποδείξουν πλέον - η αγορά συγκεντρώθηκε. Το μόνο, προς το παρόν, μαύρο άτι είναι η forthnet/nova, αλλά αν καταλήξει και αυτή σε εγχώριο παίκτη π.χ. Wind, θα μιλάμε για την απόλυτη συγκέντρωση σε ολιγοπώλιο. Εύχομαι να την ψωνίσει κανένα fund και να επιχειρήσει μελλοντικό exit strategy πουλώντας σε νέο παίκτη εσωτερικού ή εξωτερικού, ειδάλλως το "τανγκό για τρεις" δεν θα εξελιχθεί καλά.

    Σε κάθε περίπτωση, εύχομαι -δεν συμβαίνει συχνά, γι' αυτό το εύχομαι- οι άξιοι εντός Cyta Hellas να απορροφηθούν και να μην φάνε σουτ... Ίδωμεν.
    Γενικότερα, το λάθος στο συμπέρασμα "Η Vodafone θα σταθεί απέναντι στην COSMOTE" είναι πως δεν υπάρχει ανάγκη να σταθεί κανένας απέναντι σε οποιονδήποτε.

    Η ελληνική αγορά τηλεπικοινωνιών έχει συρικνωθεί σε λιγότερους από 3 παίκτες (δεν είναι καν τρεις...) και πλέον οι καταναλωτικές μας επιλογές έχουν λιγοστέψει ιδιαίτερα. Οι στρατηγικές επιλογές που έγιναν στο θέμα του vectoring απέδειξαν πως ακριβώς αυτήν την έλλειψη πρόθεσης (έστω) ανταγωνισμού.

    Το σκηνικό αυτό διαμορφώθηκε αφενός από το κακό επιχειρειν που φόρτωσε την αγορά με ζημιές και δάνεια αλλά και από την έλλειψη οποιασδήποτε πολιτικής από την πλευρά της ελληνική πολιτείας στο θέμα των δικτύων.

    Από τα μέσα της δεκαετίας του 2000, η ελληνική κυβέρνηση ( εκάστοτε αλλά και οι επόμενες) έθεσαν τον μη ρεαλιστικό στόχο του FTTH κόντρα στα σχέδια του ΟΤΕ. Η οικονομική κρίση, αλλά και η έλλειψη ενός ρεαλιστικού (σε αντίθεση με το τότε FTTH) σχεδίου για την ανάπτυξη δικτύων NGA, είχαν ως αποτέλεσμα την αποτυχία του αρχικού σχεδιασμού ή των διάφορων ανανεωμένων εκδοχών του. Ωστόσο η "φύση μισεί τα κενά", κι ενώ η πολιτεία σχεδίαζε επι χάρτου οπτικές ίνες και αναζητούσε δισ. ευρώ, η αγορά σχεδίασε τα δικά της δίκτυα, τα οποία απαιτούσαν λιγότερες επενδύσεις (με περισσότερο χαλκό) και ασφαλώς πιο ακριβές υπηρεσίες. Και ορθώς έπραξε, αφού καθήκον της είναι να εξυπηρετεί τα καθήκοντα των μετόχων της. Η ελληνική πολιτεία από την άλλη (και ασφαλώς δεν αναφέρομαι σε μεμωνομένες κυβερνήσεις) απουσίασε από όλο αυτόν τον σχεδιασμό, παίζοντας επιπλέον διάφορα μικροκομματικά παιχνίδια με την διοίκηση της ρυθμιστικής αρχής, αποδυναμώνοντας την περαιτέρω. Οι μόνες παρεμβάσεις της πολιτείας ήταν η δημοπράτηση έργων επιδότησης (με την μορφή ΣΔΙΤ) τύπου 4.2 ή Rural, έργα τα οποία σχεδιάστηκαν όχι για να προάγουν τον ανταγωνισμό αλλά για να μοιράσουν την πίτα στην αγορά (όχι ότι είναι απαραίτητα μεμπτό, αλλά...)/

    Θα περάσουμε πλέον σε ένα πολύ αυστηρό ολιγοπώλιο, το οποίο πλέον θα είναι τουλάχιστον επίσημο. Όταν εδώ και έτη, γράφουμε εδώ στο adslgr πως υπάρχει ολιγοπώλιο στην κινητή, ακουγόμασταν ολίγον γραφικοί: "μα τόσες προσφορές υπάρχουν!!! που το βλέπεις το ολιγοπώλιο;!". Τώρα το ολιγοπώλιο έχει γίνει επίσημο και θα μπορούμε ανοιχτά να μιλάμε γι αυτό.

  14. #74
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικότερα, το λάθος στο συμπέρασμα "Η Vodafone θα σταθεί απέναντι στην COSMOTE" είναι πως δεν υπάρχει ανάγκη να σταθεί κανένας απέναντι σε οποιονδήποτε.

    Η ελληνική αγορά τηλεπικοινωνιών έχει συρικνωθεί σε λιγότερους από 3 παίκτες (δεν είναι καν τρεις...) και πλέον οι καταναλωτικές μας επιλογές έχουν λιγοστέψει ιδιαίτερα. Οι στρατηγικές επιλογές που έγιναν στο θέμα του vectoring απέδειξαν πως ακριβώς αυτήν την έλλειψη πρόθεσης (έστω) ανταγωνισμού.

    Το σκηνικό αυτό διαμορφώθηκε αφενός από το κακό επιχειρειν που φόρτωσε την αγορά με ζημιές και δάνεια αλλά και από την έλλειψη οποιασδήποτε πολιτικής από την πλευρά της ελληνική πολιτείας στο θέμα των δικτύων.

    Από τα μέσα της δεκαετίας του 2000, η ελληνική κυβέρνηση ( εκάστοτε αλλά και οι επόμενες) έθεσαν τον μη ρεαλιστικό στόχο του FTTH κόντρα στα σχέδια του ΟΤΕ. Η οικονομική κρίση, αλλά και η έλλειψη ενός ρεαλιστικού (σε αντίθεση με το τότε FTTH) σχεδίου για την ανάπτυξη δικτύων NGA, είχαν ως αποτέλεσμα την αποτυχία του αρχικού σχεδιασμού ή των διάφορων ανανεωμένων εκδοχών του. Ωστόσο η "φύση μισεί τα κενά", κι ενώ η πολιτεία σχεδίαζε επι χάρτου οπτικές ίνες και αναζητούσε δισ. ευρώ, η αγορά σχεδίασε τα δικά της δίκτυα, τα οποία απαιτούσαν λιγότερες επενδύσεις (με περισσότερο χαλκό) και ασφαλώς πιο ακριβές υπηρεσίες. Και ορθώς έπραξε, αφού καθήκον της είναι να εξυπηρετεί τα καθήκοντα των μετόχων της. Η ελληνική πολιτεία από την άλλη (και ασφαλώς δεν αναφέρομαι σε μεμωνομένες κυβερνήσεις) απουσίασε από όλο αυτόν τον σχεδιασμό, παίζοντας επιπλέον διάφορα μικροκομματικά παιχνίδια με την διοίκηση της ρυθμιστικής αρχής, αποδυναμώνοντας την περαιτέρω. Οι μόνες παρεμβάσεις της πολιτείας ήταν η δημοπράτηση έργων επιδότησης (με την μορφή ΣΔΙΤ) τύπου 4.2 ή Rural, έργα τα οποία σχεδιάστηκαν όχι για να προάγουν τον ανταγωνισμό αλλά για να μοιράσουν την πίτα στην αγορά (όχι ότι είναι απαραίτητα μεμπτό, αλλά...)/

    Θα περάσουμε πλέον σε ένα πολύ αυστηρό ολιγοπώλιο, το οποίο πλέον θα είναι τουλάχιστον επίσημο. Όταν εδώ και έτη, γράφουμε εδώ στο adslgr πως υπάρχει ολιγοπώλιο στην κινητή, ακουγόμασταν ολίγον γραφικοί: "μα τόσες προσφορές υπάρχουν!!! που το βλέπεις το ολιγοπώλιο;!". Τώρα το ολιγοπώλιο έχει γίνει επίσημο και θα μπορούμε ανοιχτά να μιλάμε γι αυτό.
    Ολιγοπώλιο και άσε την ανάπτυξη να κουρεύεται. (το επίσημο ή ανεπίσημο σε πείραξε ?)
    Τουλάχιστον υπάρχουν οι λύσεις ίδρυσης εταιρείας στο εξωτερικό και λειτουργίας από Ελλάδα.

    Αυτό το " Και ορθώς έπραξε, αφού καθήκον της είναι να εξυπηρετεί τα καθήκοντα των μετόχων της", με σκοτώνει.
    Είμαι κι εγώ μέτοχος της Ελλάδας. WTF ? ( ή μήπως δεν είμαι ?)

    ΥΓ Εκεί στο Δήμο Αθηναίων θα φτιάξετε ποτέ τις σελίδες για πληρωμή ΤΑΠ και Δημοτικών τελών στα μη ηλεκτροδοτούμενα ακίνητα ή να μεταφέρουμε τα ακίνητα στο εξωτερικό ? 30ριές χιλιάδες ευρώ δεν δικαιολογούνται όταν τα ακίνητα έχουν δηλωθεί κενά και μη ηλεκτροδοτούμενα στην εφορία.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 21-01-18 στις 12:29.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #75
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turboirc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν αυτο που κανεις μπορει να το κανει ο οποιοσδηποτε, τοτε εισαι ερμαιο του καθε αφεντικου σου.

    Εγω εχω να ρωτησω κατι πιο σημαντικο. Οσοι εχουμε cyta εχουμε δυο αριθμους voip, πως θα συνεχισει αυτο στη vodafone?
    Οπως συνέχισε και οταν μας πηρε η Cyta από την NetOne
    Στο τεχνικό κομμάτι πλέον νομίζω οι περισσότεροι αν όχι ολοι οι παροχοι δουλευουν με voip (ακομα και ο ΟΤΕ αντικαθιστα πλεον τα ρουτερακια σε παλιους χρηστες και τους δινει για voip χρηση και δωρο μινι ups).
    Θα σου αφησει και το ρουτερ οπως εκανε και η Cyta οταν μας πηρε απο την NetOne (αν δεν εχει προβλημα τεχνικο) και απλα θα σπρωξουν στο ρουτερ απομακρυσμενα τις νεες ρυθμισεις δικτυου.

    Περιμενω δλδ οτι για εμας ως χρηστες αν η υποδομη και η φυση λειτουργιας της Voda ειναι ιδια (πχ voip) δεν θα αλλαξει τιποτα και δεν θα καταλαβουμε τιποτα. Ισως καποια ωριτσα downtime μεχρι να περαστουν και να κατσει το νεο config file στο ρουτερ.

Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 59
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 12:57
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 10:07
  3. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-17, 12:55
  4. Μηνύματα: 101
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 13:13
  5. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-17, 22:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας