Σελ. 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 175
  1. #76
    Εγγραφή
    21-01-2006
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46252/5120 kbps (A/K)
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
    Router
    ZXHN H367N
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geofak
    Με 12500mbps κανονικα πρεπει να στο εχουν ανοιχτο
    Χωρίς hd τηλεόραση τι να το κάνεις? Ανοιχτό είναι απλά δεν ασχολούμαι μαζι του.

  2. #77
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Tα HD videos όμως, στο High Definition/Bikini του Video Club, μια χαρά τα βλέπουμε.... Κρυστάλλινα, καθαρά, χωρίς προβλήματα, χωρίς κολλήματα, χωρίς σπασίματα ακόμα και με 9mbps..... (Όπου το real είναι 8 κάτι...)

    Tώρα γιατί να χρειάζεται 12mbps, όταν βλέπεις χωρίς προβλήματα HD από το video club, δεν μπορώ να το καταλάβω.......

  3. #78
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14.812/ 1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    24.1(dB) / 8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από No-Name Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το HD είναι αποκλειστικότητα όσων συγχρονίζουν πάνω από 13Mbps και υποστηρίζει το DSLAM τους IPTV από ΗΟL...Δεν έχει να κάνει με την περιοχή
    Εγώ πάντως είμαι κλειδωμένος στα 17... εχω iptv από HOL αλλά HD δεν έχω ακόμα... Γι' αυτό ψάχνομαι να δώ τι γίνεται

  4. #79
    Εγγραφή
    23-01-2008
    Περιοχή
    περαμα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    161
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    21500/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    zte h108l
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    και εμενα βγαλανε τα 2 καναλια.Τα diskcovery ακομα.

  5. #80
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Βρίσκω ιδιαίτερα αρνητικό το γεγονός πως ενώ το ΔΤ μιλούσε για 6 κανάλια Discovery, τώρα τα μισά από αυτά ζητούν επιπλέον συνδρομή. Το ποσό είναι ευτελές και εμπορικά όχι άδικο, ΟΜΩΣ θεωρώ εξαιρετικά άσχημο το ότι δεν έκαναν ουδεμία νύξη για χρεώσεις στο δελτίο τύπου.

    Εάν στην hellas online θέλουν να αντιμετωπίζουμε με ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ τα Δελτία Τύπου της εταιρείας οφείλουν σε αυτά να λένε όλη την αλήθεια ή εαν στο μεταξύ αλλάξουν γνώμη να βγει νέο Δελτίο Τύπου με την ανακοίνωση των χρεώσεων. Αλλιώς στο επόμενο ΔΤ που θα βγάλει η εταιρεία θα πρέπει όλοι να περιμένουμε την υλοποίηση της όποιας υπηρεσίας και εφόσον ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ΤΟΤΕ και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ να την χειροκροτήσουμε.

    Όλα αυτά υπό την αίρεση των χρεώσεων οι οποίες εμφανίζονται στο μενου ενεργοποίησης των καναλιών (το οποίο παρεπιμπτόντως δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει).

    ΥΓ Ασφαλώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το ποσό (13 ευρώ τον χρόνο), αλλά νιώθω ηλίθιος που χειροκρότησα μια υπηρεσία για την οποία ξέχασαν να μου πουν πως δεν είναι δωρεάν.

  6. #81
    Εγγραφή
    29-08-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    τωρα καινουριο ειναι αυτο με την χρεωση ειναι σιγουρο βρε παιδια???
    τελος παντον αν και ημουν απο τους πρωτους που εβαλαν την υπηρεσια ισως να βιαστικα, νομιζω οτι μολις τελιωσει ο χρονος θα με χασει απο πελατη η HOL και μετα ας περνουν τηλεφωνο οσο θελουν και να με ρωτανε γιατι διεκοψα.
    Αν νομιζουν οτι η συνδρομη που πληρωνουμε θα ειναι μονο για τα free καναλια και μετα ολα τα αλλα πακετα θα ειναι extra κουνια που τους κουναγε, και δεν εβαζα nova καλυτερα να μην τρωω και το bandwidth μου για να βλεπω καναλια που ετσι και αλλιως βλεπω και μαλιστα κατα προσωπικη μου αποψη με καλυτερη ποιοτητα.
    Πραγματικα σε οποιον φιλο μου εχω βαλει την iptv γελαει μαζι μου γιατι οταν γυρναω το ιδιο καναλι απο το αναλογικο στο iptv βλεπει οτι το αναλογικο ειναι καλυτερο.
    Φυσικα δικαιολογουμε λεγοντας οτι θα βαλουν και αλλα καναλια και οτι ειναι αρχη ακομα αλλα μου φαινετε τωρα τελευταια εχω αρχισει και αισθανομαι και εγω μεγαλο κοροϊδο γιατι ουτε hd θα μπορω να παρω και ας συνχρονιζω στα 12200 αλλα ουτε αλλα καναλια θα μπορω να δω μιας και απο οτι καταλαβαινω θα ειναι ολα με εχτρα χρεωσεις. Στην τελικη πληρωνω 4 μηνες τωρα παγιο για μια υπηρεσια που εχω χρησιμοποιηση το πολυ για 1-2 ωρες και αυτο ετσι καθαρα απο περιεργεια.

  7. #82
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Καλησπέρα παιδιά....

    Συγνώμη, για ποιά διαδικασία μιλάτε και για ποιό κόστος ενεργοποίησης των HD??? Δεν έχω πάρει πρέφα. Εγώ εξακολουθώ να μην έχω κανένα HD, ούτε λέει κάτι για ενεργοποίηση. Εν τω μεταξύ, η ταχύτητα στην οποία έχει κλειδώσει το NetFaster είναι στα 12.779kbps....

  8. #83
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρίσκω ιδιαίτερα αρνητικό το γεγονός πως ενώ το ΔΤ μιλούσε για 6 κανάλια Discovery, τώρα τα μισά από αυτά ζητούν επιπλέον συνδρομή. Το ποσό είναι ευτελές και εμπορικά όχι άδικο, ΟΜΩΣ θεωρώ εξαιρετικά άσχημο το ότι δεν έκαναν ουδεμία νύξη για χρεώσεις στο δελτίο τύπου.

    Εάν στην hellas online θέλουν να αντιμετωπίζουμε με ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ τα Δελτία Τύπου της εταιρείας οφείλουν σε αυτά να λένε όλη την αλήθεια ή εαν στο μεταξύ αλλάξουν γνώμη να βγει νέο Δελτίο Τύπου με την ανακοίνωση των χρεώσεων. Αλλιώς στο επόμενο ΔΤ που θα βγάλει η εταιρεία θα πρέπει όλοι να περιμένουμε την υλοποίηση της όποιας υπηρεσίας και εφόσον ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα ΤΟΤΕ και ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ να την χειροκροτήσουμε.

    Όλα αυτά υπό την αίρεση των χρεώσεων οι οποίες εμφανίζονται στο μενου ενεργοποίησης των καναλιών (το οποίο παρεπιμπτόντως δεν έχω καταφέρει να το κάνω να δουλέψει).

    ΥΓ Ασφαλώς δεν έχω κάποιο πρόβλημα με το ποσό (13 ευρώ τον χρόνο), αλλά νιώθω ηλίθιος που χειροκρότησα μια υπηρεσία για την οποία ξέχασαν να μου πουν πως δεν είναι δωρεάν.
    Aπό που έχουμε την πληροφορία ότι θέλουν χρήμα για τα επιπλέον κανάλια??
    Δεν αναφέρει κάτι στο holtv.gr

  9. #84
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όταν φτάνεις στο Discovery HD, η οθόνη είναι μαύρη, πατάς οκ και σου βγάζει πάνω ένα μήνυμα που λέει "πατήστε το κόκκινο κουμπί για την ενεργοποίησή". Μετά σου βγάζει ένα menu με διακόσμηση και λόγοτυπα του Discovery στο οποίο επιλέγεις πόσους μήνες θες το κανάλι 1, 6 ή 12. Στους 12 έχει χρέωση 13.5 ευρώ συνολικά, prepaid. Εκεί ζητάει όμως κωδικό για επαλήθευση (πρόκειται για τον κωδικό προστασίας ενοικίασης). Εγω έβαλα τον default 1234 αλλά δεν δούλεψε τελικά η ενεργοποιηση.

    Να θυμίσω πως η hellas online πρόκοψε τον τελευταίο χρόνο και πέρασε 2η, από σχεδόν 4η, γιατί, μεταξύ άλλων, υιοθέτησε μια ξεκάθαρη εμπορική πολιτική. Αντιθέτως πριν πελαγοδρομουσαν με μπερδεμένα πακέτα και ακόμα πιο μπερδεμένες χρεώσεις. Δεν θα ήταν φρόνιμο να ακολουθήσουν μια μπερδεμένη εμπορική πολιτική στο holtv. Είναι αδύνατον να λες στο πελάτη του double play, δως μου άλλα 10 ευρώ το μήνα για σου δώσω tv και μετά δως μου άλλα 1.κάτι το μήνα για σου δώσω HD! Πόσο δύσκολο είναι να τα καταλάβει κάποιος πως τα 3 layers χρεώσεων γεννούν την δυσπιστία του καταναλωτή.

    Ξαναλέω: το θέμα μου δεν είναι τα λεφτά, αλλά η διαμόρφωση της εμπορικής πολιτικής.Προτιμότερο είναι να πουν "τα πακέτα holtv είναι δυο: ένα με Χ κανάλια και ένα άλλο Χ+Υ κανάλια και το πρώτο στοιχίζει 7 και το άλλο 12 ευρώ (τυχαίο παράδειγμα). Διαλέξτε και πάρτε".

    Αλίμονο αν κάθε φορά που προσθέτουν και 2 κανάλια ζητάνε και 2 ευρώ.

  10. #85
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    όντως θα ήταν πιο ξεκάθαρο εαν είχε ενα "premium"πακέτο(βλέπε ΟΝ) με Χ χρέωση για κάποια + κανάλια!

  11. #86
    Εγγραφή
    29-04-2009
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημέρα σας. Μου κάνει φοβερή εντύπωση, γιατί εγώ δεν πιάνω τίποτα. Τους παίρνω τηλέφωνο,τους ρωτάω για καινούργια κανάλια και μου απαντούν ότι δεν έχουν καμία πληροφόρηση για κάτι τέτοιο. Τί γίνεται δεν ξέρω. Πάντως η γνώμη μου, σε σχεση με την όλη κατάσταση (χρεώσεις, ποιότητα κ.λ.π.) είναι να κάνουμε λίγο υπομονή. Θεωρώ ότι είναι επαγγελματίες (με την έννοια ότι θέλουν να πουλήσουν) και με τον υπάρχων ανταγωνισμό, δε μπορεί, κάτι καλό θα βγει. Θα δούμε.

  12. #87
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν φτάνεις στο Discovery HD, η οθόνη είναι μαύρη, πατάς οκ και σου βγάζει πάνω ένα μήνυμα που λέει "πατήστε το κόκκινο κουμπί για την ενεργοποίησή". Μετά σου βγάζει ένα menu με διακόσμηση και λόγοτυπα του Discovery στο οποίο επιλέγεις πόσους μήνες θες το κανάλι 1, 6 ή 12. Στους 12 έχει χρέωση 13.5 ευρώ συνολικά, prepaid. Εκεί ζητάει όμως κωδικό για επαλήθευση (πρόκειται για τον κωδικό προστασίας ενοικίασης). Εγω έβαλα τον default 1234 αλλά δεν δούλεψε τελικά η ενεργοποιηση.
    Καλημέρα σας,

    @nm96027 --> Αγαπητέ μου, μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως είναι δυνατόν και έχεις εσύ αυτές τις επιλογές στο δικό σου motorola? Γιατί δλδ δεν έχει συμβεί το ίδιο σε όλους όσους "πληρούν" τεχνικά τις προυποθέσεις, να βλέπουν ήδη το Discovery HD με τον τρόπο που το βλέπεις και εσύ???

  13. #88
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    14.812/ 1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    24.1(dB) / 8(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Roulitsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας,

    @nm96027 --> Αγαπητέ μου, μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως είναι δυνατόν και έχεις εσύ αυτές τις επιλογές στο δικό σου motorola? Γιατί δλδ δεν έχει συμβεί το ίδιο σε όλους όσους "πληρούν" τεχνικά τις προυποθέσεις, να βλέπουν ήδη το Discovery HD με τον τρόπο που το βλέπεις και εσύ???
    Χωρίς να θέλω να κάνω τον έξυπνο από ότι κατάλαβα, η ενεργοποίηση έχει γίνει μόνο σε κάποιους λόγω μεταβατικής περιόδου(. Και ο "Harris" ανέφερε ότι "είδε" το Discovery και του ζήτησε εγγραφή.

    Βέβαια οι χρήστες μπορούν να σχολιάσουν. Ούτε εγώ πάντως έχω HD ακόμα (η Discovery HD) πάρολο που είμαι σε υψηλές ταχύτητες.

    Δε ξέρςω άν έχει νόημα να αρχίσουμε να καταγραφουμε το status του Motorola... να δούμε τι διαφορές έχουμε μεταξύ μας.

  14. #89
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.732
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Roulitsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    @nm96027 --> Αγαπητέ μου, μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως είναι δυνατόν και έχεις εσύ αυτές τις επιλογές στο δικό σου motorola? Γιατί δλδ δεν έχει συμβεί το ίδιο σε όλους όσους "πληρούν" τεχνικά τις προυποθέσεις, να βλέπουν ήδη το Discovery HD με τον τρόπο που το βλέπεις και εσύ???
    Δεν είπε ότι το βλέπει... Είπε ότι βγάζει το motorola ένα μενού για να «αγοράσει» συνδρομή για το Discovery HD (και όχι μόνο), αλλά το οποίο μενού δεν βγάζει κάπου.

    Όπως είχα γράψει, είμαστε ακόμα στην πιλοτική λειτουργία του Discovery, και γι'αυτό κάποιοι «βλέπουμε» το μενού αυτό, και κάποιοι άλλοι όχι...
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  15. #90
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Roulitsas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σας,

    @nm96027 --> Αγαπητέ μου, μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις πως είναι δυνατόν και έχεις εσύ αυτές τις επιλογές στο δικό σου motorola? Γιατί δλδ δεν έχει συμβεί το ίδιο σε όλους όσους "πληρούν" τεχνικά τις προυποθέσεις, να βλέπουν ήδη το Discovery HD με τον τρόπο που το βλέπεις και εσύ???
    Aγαπητέ μου αν μπορούσα να στο εξηγήσω θα εργαζόμουν στην hellas online. Δεν μπορώ να δώσω εξηγήσεις για πράγματα που αγνοώ. Παραθέτω απλώς αυτό που παρατηρώ.

    Το απόγευμα μπορώ να σας παραθέσω και φώτογραφία από το εν λόγω μενού για να πεισθείς.

Σελ. 6 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 4567811 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-08, 17:04
  2. Στην πρώτη θέση η Ελλάδα όσον αφορά το privacy
    Από bill2003 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-08, 06:12
  3. Επίσημη πρώτη στην Ελλάδα για το Xbox
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-05, 12:03
  4. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-05, 17:30
  5. Πρωτη πρεμιερα στην Ελλαδα internetικου ριαδοφωνου κομματος
    Από morfeas-dsl- στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-05, 03:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας