Σελ. 422 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 402412417420421422423424427432442 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 6.316-6.330 από 13039
  1. #6316
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Καλό 2018
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  2. #6317
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Σε όλο τον κόσμο τα ηλεκτρονικά εισιτήρια είναι συνδεδεμένα με εναν αριθμό τύπου ΑΜΚΑ ενώ τα χαρτινα "πάσα" /μηνιαίες κάρτες γινονται όλο και πιο σπάνια. Για πιο λόγο πρέπει ιδιωτικές εταιρίες να έχουν προσβαση σε αυτον τον αριθμό και το κράτος να γνωρίζει όλες μου τις μετακινήσεις;

  3. #6318
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    για το καλό σου...

    - - - Updated - - -

    έχεις κάτι να κρύψεις;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #6319
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gordito Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα έχουμε ξαναπεί και επιμένεις.

    Μηχανικά μπορεί να είναι μια χαρά, αλλά δεν φτανει αυτό.

    Δεν εννοείται να φτιάχνεις το μέτρο σου μετά το μιλενιουμ στην Αθήνα των 35-40+ βαθμών και οι συρμοι να είναι χωρίς a/c.

    Και δεν ξεχνάμε και το ποσό ασταθείς είναι στη διάρκεια της πορείας και φυσικά θορυβώδεις.

    Σαν να μου λες ότι το Datsun είναι καλύτερο από μια Mercedes γιατί έχει μηχανή που βγάζει περισσότερα χιλιόμετρα.


    Και να με συγχωρείς κάποτε πληρώναμε 45€ για αυτό, πλέον 30 έχοντας πολύ αραιές διαδρομές.
    Αν πληρώνει το ελληνικό δημόσιο ναι θα πω πως datsun είναι καλύτερο από mercedes.

    Επίσης σε ανάλογο με το δικό σου ύφος, θα σου απαντήσω (επί της ουσίας) πως όπως με ένα ταξίδι κάπου στην ευρώπη θα δεις όλες οι χώρες δεν τρέχουν ανανεώνουν το τροχαίο τους υλικό κάθε τρεις και λίγο.

  5. #6320
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το καλό σου...

    - - - Updated - - -

    έχεις κάτι να κρύψεις;
    Με το κράτος δεν εχω προβλημα να τα μοιραστώ όλα... καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται

    Με τους ιδιώτες spammers οι οποιοι αποκτούν τζάμπα μια πανακριβη για κάποιους πληροφορία εχω προβλημα. Θα ήθελα να κερδίσω και εγω κατι απο αυτη τη συνδιαλλαγη.

  6. #6321
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    #skg
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    18.736
    Downloads
    0
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    220/22 Mbps
    ISP
    Fiber 200
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Nokia/Speedport Plus
    την περασμενη εβδομαδα κινηθηκα αρκετα με τα μεσα μαζικης στα μερη σας..δεν ειδα καμια μορφη ελεγχου πουθενα

    Σε αντιθεση με τη Θεσσαλονικη που ειναι καθημερινο φαινομενο να πετυχεις ελεγκτη
    VAMOS ARIS

  7. #6322
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    σήμερα 17:39 πέτυχα στον Κεραμεικό (προς Πλακεντίας) τον "62" 3ης γενιάς
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

  8. #6323
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    εγώ πάντως σήμερα πέτυχα ελεγκτές στον σταθμό μετρό σύνταγμα όπου σταμάτησαν την γυναίκα συνάδελφο μου από την δουλειά για έλεγχο κάρτας/εισιτηρίου (έχει κάρτα) εμένα δεν με σταμάτησαν οικειοθελώς τους έδειξα ότι έχω κάρτα και είμαι μαζί με την γυναίκα συνάδελφο μου

    επίσης τους πέτυχα και στην ομόνοια το πρωί και στον σταθμό μετρό μεταξουργείο.

    ότι αφορά τα προσωπικά δεδομένα που ζητάει ο ΟΑΣΑ

    θα τους πρότεινα να δουν από το εξωτερικό ποια στοιχεία μπορούν να χρησιμοποιηθούν για ταυτοποίηση του επιβάτη ηλεκτρονικής κάρτας (π.χ σε περίπτωση κλοπής να μην χάνει το υπόλοιπο χρημάτων) και να το κάνουν με την γνωμοδότηση της ΑΠΠΔΧ γιατί π.χ φοβάμαι ότι αν το ΑΜΚΑ δεν περάσει (που είναι καλό στοιχείο ταυτοποίησης καθώς το χρησιμοποιούν όλο το δημόσιο όπως και το ΑΦΜ) δεν θα μπορεί κάποιος που έχει ηλεκτρονική κάρτα και του την κλέψουν ή την χάσει να βγάλει άλλη και να έχει το χρηματικό υπόλοιπο μέσα.

  9. #6324
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλο τον κόσμο τα ηλεκτρονικά εισιτήρια είναι συνδεδεμένα με εναν αριθμό τύπου ΑΜΚΑ ενώ τα χαρτινα "πάσα" /μηνιαίες κάρτες γινονται όλο και πιο σπάνια. Για πιο λόγο πρέπει ιδιωτικές εταιρίες να έχουν προσβαση σε αυτον τον αριθμό και το κράτος να γνωρίζει όλες μου τις μετακινήσεις;
    δε ξερω σε ποιο κοσμο αναφερεσαι αλλα κεντρικη Ευρωπη Μπενελουξ εχουμε ακομα τα χαρτινα μηνιαια πασα στα λεωφορεια ενω οι ειδικες κατηγοριες (ΑΜΕΑ/μαθητες/Συνταξιουχοι) εχουν επιλογη χαρτιου ή ηλεκτρονικης καρτας. Μαλιστα προσφατα (και εγω αγορασα) βγαλαν χαρτινο με διαδρομες (π.χ 20 διαδρομες) οπου δε χρειαζεται να δωσεις κανενα στοιχειο.
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  10. #6325
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν πληρώνει το ελληνικό δημόσιο ναι θα πω πως datsun είναι καλύτερο από mercedes.

    Επίσης σε ανάλογο με το δικό σου ύφος, θα σου απαντήσω (επί της ουσίας) πως όπως με ένα ταξίδι κάπου στην ευρώπη θα δεις όλες οι χώρες δεν τρέχουν ανανεώνουν το τροχαίο τους υλικό κάθε τρεις και λίγο.
    Συμφωνώ και εγώ σε αυτό. Μπορεί σε κάποιους να μην αρέσει κάτι αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι ντε και καλά θα πρέπει να ξοδευτεί δημόσιο χρήμα άρα να πληρώσουμε όλοι για να αγοραστεί κάτι άλλο.

    Οι παλαιοί συρμοί δείχνουν κάποια σημάδια φθοράς/κόπωσης λόγω παλαιότητας, πράγμα λογικό, παρόλα αυτά και επειδή ξοδεύτηκαν εκατομμύρια ευρώ για την αγορά τους, είμαι υπέρ του να τους κρατήσουμε όσο μας παίρνει. Δεν μιλάω σε καμιά περίπτωση να φτάσουμε σε επίπεδα κινδύνου για την ασφάλεια των επιβατών. Σίγουρα υπάρχουν άτομα μέσα στις αστικές συγκοινωνίες με απείρως περισσότερες γνώσεις από εμάς που μπορούν να κρίνουν αν είναι απαραίτητη η αντικατάσταση συρμών του μετρό με καινούργιους. Πιστεύω κιόλας είναι θέμα χρόνου κάποια στιγμή να αποσυρθούν όλοι οι συρμοί της πρώτης φουρνιάς σε ένα διάστημα 3-5 ετών, απλά αυτό το λέω διαισθητικά, μπορεί ο χρόνος να είναι και μεγαλύτερος.

  11. #6326
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το τροχαίο υλικό, ειδικά το αμιγώς ηλεκτρικό, έχει διάρκεια ζωής τουλάχιστον 30 χρόνια. Τα Alsthom θα μας συνοδεύουν τουλάχιστον μέχρι το 2030. Σε κάθε περίπτωση, προσωπικά δεν βλέπω σημάδια φθοράς στους συρμούς. Οι 11ης παραλαβής του ΗΣΑΠ παρόμοιας ηλικίας είναι εμφανώς πιο ταλαιπωρημένοι (συγκρίνοντας μη βανδαλισμένα σημεία).
    Packets: Lost in the intrawebs

  12. #6327
    Εγγραφή
    05-01-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.580
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    35000/3000
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    TG788 / TP-LINK C7
    SNR / Attn
    10(dB) / 15.6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ferongr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τροχαίο υλικό, ειδικά το αμιγώς ηλεκτρικό, έχει διάρκεια ζωής τουλάχιστον 30 χρόνια. Τα Alsthom θα μας συνοδεύουν τουλάχιστον μέχρι το 2030. Σε κάθε περίπτωση, προσωπικά δεν βλέπω σημάδια φθοράς στους συρμούς. Οι 11ης παραλαβής του ΗΣΑΠ παρόμοιας ηλικίας είναι εμφανώς πιο ταλαιπωρημένοι (συγκρίνοντας μη βανδαλισμένα σημεία).
    Μια χαρά είναι από θέμα ποιότητας και νομίζω φαίνεται ξεκάθαρα. Σε σχέση με τα δεύτερης γενιάς η κατασκευή, τουλάχιστο εσωτερικά δείχνει ανώτερη.

    Όμως η έλλειψη κλιματισμού καταστρέφει οποιοδήποτε θετικό αίσθημα για αυτούς!
    مفاجأة

  13. #6328
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Ο κλιματισμός δεν είχε οριστεί ως απαραίτητη παράμετρος για την πρώτη παρτίδα των τραίνων του Μετρό, για αυτό και δεν υπάρχει καν πρόβλεψη για τοποθέτηση εκ των υστέρων.

    Συμφωνώ ότι είναι πολύ σαματατζίδικα (σε εκνευριστικό βαθμό, λόγω ανεπαρκούς μόνωσης) και έχουν σκληρές αναρτήσεις (οι αερόσουστες των Rotem βελτιώνουν δραστικά την αίσθηση σε πορεία), αλλά είναι σκυλιά και δεν χαλάνε εύκολα. Εκτιμώ ότι για τουλάχιστον 15 χρόνια ακόμα θα κυκλοφορούν άνετα, όσο υπάρχουν ανταλλακτικά.

    Ν.Φ.
    Unterseeboot Kapitan von Schooten die Fischen in der Barrel

  14. #6329
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Υπαρχει περιπτωση να δουμε ποτέ ανανεωση των συρμων στον ηλεκτρικό ; Εχει να γινει πολύ καιρό.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  15. #6330
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Στο ηλεκτρικό θυμάμαι τους ίδιους συρμούς με αρχές 00 ή τέλη 90.

Σελ. 422 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 402412417420421422423424427432442 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας