Σελ. 1 από 11 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 156
  1. #1
    Εγγραφή
    01-02-2005
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ΤHOMSON TG 585 v8
    SNR / Attn
    7(dB) / (dB)
    Προφανως ολοι λαβατε το ακολουθο μηνυμα.

    Τι ακριβως εννουν οταν λενε "η υπηρεσία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ....θα παύσει να είναι διαθέσιμη με την παρούσα μορφή της" και "θα διαχειρίζεστε όλη την αλληλογραφία σας (αποστολή, λήψη e-mail κλπ) αποκλειστικά μέσω της πλατφόρμας Windows Live Mail." ?

    Δεν το χρησιμοποιω και δεν μου αρεσει το Windows Live Mail.


    ----------
    Αγαπητέ/ή συνδρομητή/τρια,

    Στο πλαίσιο της προσπάθειας μας για συνεχή βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών μας και της εμπειρίας σας είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η υφιστάμενη πλατφόρμα, μέσω της οποίας σας παρέχεται η υπηρεσία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (πχ. της μορφής username@hol.gr), θα αναβαθμιστεί στο Windows Live Mail της Microsoft και επομένως θα παύσει να είναι διαθέσιμη με την παρούσα μορφή της.
    Το Windows Live αποτελεί μια από τις δημοφιλέστερες υπηρεσίες e-mail παγκοσμίως και σας προσφέρει την εμπειρία μιας ολοκληρωμένης, εύκολης και διασκεδαστικής πλατφόρμας επικοινωνίας, μέσω της οποίας θα απολαμβάνετε σημαντικά πλεονεκτήματα όπως:
    • Γραμματοκιβώτιο χωρητικότητας 5GB με συνεχώς αυξανόμενο χώρο με βάση τις ανάγκες σας
    • Δυνατότητα δημιουργίας πολλών λογαριασμών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
    • Πρόσβαση σε Web messenger
    • Πρόσβαση στην υπηρεσία Windows Live SkyDrive για δωρεάν χώρο αποθήκευσης online και δυνατότητα να μοιράζεστε χιλιάδες έγγραφα, φωτογραφίες και αρχεία του Microsoft Office
    Η παραπάνω αναβάθμιση της πλατφόρμας του e-mail σας στο Windows Live Mail θα υλοποιηθεί στις 4 Ιουλίου 2011. Από την ημερομηνία αυτή και μετά, θα διαχειρίζεστε όλη την αλληλογραφία σας (αποστολή, λήψη e-mail κλπ) αποκλειστικά μέσω της πλατφόρμας Windows Live Mail.
    Το όνομα χρήστη (******) που χρησιμοποιείτε για πρόσβαση στο e-mail σας καθώς και η email διεύθυνση σας (*****@hol.gr) θα παραμείνουν τα ίδια. Για να ενημερωθείτε για τους όρους χρήσης του Windows Live πατήστε εδώ.
    Λίγες ημέρες πριν την αναβάθμιση θα λάβετε e-mail με απλές και αναλυτικές οδηγίες σχετικά με τις προβλεπόμενες ενέργειες που πρέπει να κάνετε για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.
    Προσοχή: Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε την αναβάθμιση σας στη νέα υποδομή, θα πρέπει να μας ενημερώσετε το αργότερο μέχρι τις 3 Ιουλίου πατώντας εδώ.
    Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε.


    Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών

    hellas online

  2. #2
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καταργούν το webmail μάλλον και το πασάρουν στην ms.

  3. #3
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ούτως ή άλλως δεν το χρησιμοποιούσα μέσα από τη σελίδα τους, αλλά μέσω thunderbird.

    Αλλά τέτοιο μήνυμα δεν έχω λάβει ακόμα.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  4. #4
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    100
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    μέχρι 6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    SNR / Attn
    12(dB) / 26(dB)
    Επίσης δεν έχω λάβει μήνυμα, για το e-mail

  5. #5
    Εγγραφή
    17-03-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Οσο θέλει η HOL
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140,
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως ολοι λαβατε το ακολουθο μηνυμα.
    [...]
    Προσοχή: Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε την αναβάθμιση σας στη νέα υποδομή, θα πρέπει να μας ενημερώσετε το αργότερο μέχρι τις 3 Ιουλίου πατώντας εδώ.
    Χα...πάτησες το εδώ που δίνει πιο πάνω?;Θές δεν θες Live mail τελικά?
    <<Αν δεν επιθυμείτε την αναβάθμιση του email σας σε Windows Live
    Στην περίπτωση αυτή, το email σας θα καταργηθεί κατά την προβλεπόμενη ημερομηνία αναβάθμισης. Ωστόσο θα διατηρηθεί η πρόσβασή σας στην υφιστάμενη πλατφόρμα για 6 μήνες, χωρίς όμως να μπορείτε να στείλετε, να λάβετε και να προωθήσετε αλληλογραφία.[...]
    Eναλλακτικά: Αν δε θέλετε να κάνετε χρήση του Windows Live mail έχετε την επιλογή:- να αναβαθμίσετε το email σας στη νέα πλατφόρμα του Windows Live και στην συνέχεια
    - να ενεργοποιήσετε την δυνατότητα προώθησης της αλληλογραφίας σας σε όποια email διεύθυνση εσείς επιθυμείτε.>>




  6. #6
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Μετά την αναβάθμιση του email στη νέα πλατφόρμα του Windows Live,
    θα μπορούμε να παίρνουμε και να στέλνουμε email με το outlook express ?

  7. #7
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    AS3329
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    9
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    μα αυτο γινεται και τωρα αν θες.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-03-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Οσο θέλει η HOL
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140,
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά την αναβάθμιση του email στη νέα πλατφόρμα του Windows Live,
    θα μπορούμε να παίρνουμε και να στέλνουμε email με το outlook express ?
    Λοιπόν επειδή κάπου δεν ήταν καθαρό σε όλους, τηλεφώνησα και είπαν οτι αφορά μόνο το hol easyMail ..Προφανώς έχουν επικοινωνήσει και άλλοι και έδειξαν να το έχουν καταλάβει.
    Το πώς θα λαμβάνει ο καθένας το e-mail στο pc του,δεν αλλάζει.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν δεν αλλάξουν/καταργήσουν και τους αντίστοιχους servers, δε θα αλλάξει.
    Κάτσε να τους ρίξω και εγώ ένα τηλέφωνο...
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

  10. #10
    Εγγραφή
    12-10-2007
    Ηλικία
    89
    Μηνύματα
    88
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Netfaster IAD POTS
    SNR / Attn
    11db(dB) / 14db(dB)
    Αυτο το μυνημα μπορεις να το διβασεις μονο μεσα απο το WebMail ως holeasyMail
    Αν χρησιμοποιεις την πλατφορμα Thunderbird η Windows Live Mail δεν θα το
    λαβεις, και εγω το βρηκα κατα τυχη γιατι εκανα ενα cross check.
    Αρα για μας δεν υπαρχει προβλημα δεν κανουμε τιποτα.
    Τους εστειλα και ενα μυνημα να μου δωσουν οδηγιες .Περιμενω απαντιση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από argal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως ολοι λαβατε το ακολουθο μηνυμα.

    Τι ακριβως εννουν οταν λενε "η υπηρεσία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας ....θα παύσει να είναι διαθέσιμη με την παρούσα μορφή της" και "θα διαχειρίζεστε όλη την αλληλογραφία σας (αποστολή, λήψη e-mail κλπ) αποκλειστικά μέσω της πλατφόρμας Windows Live Mail." ?

    Δεν το χρησιμοποιω και δεν μου αρεσει το Windows Live Mail.


    ----------
    Αγαπητέ/ή συνδρομητή/τρια,

    Στο πλαίσιο της προσπάθειας μας για συνεχή βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών μας και της εμπειρίας σας είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η υφιστάμενη πλατφόρμα, μέσω της οποίας σας παρέχεται η υπηρεσία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (πχ. της μορφής username@hol.gr), θα αναβαθμιστεί στο Windows Live Mail της Microsoft και επομένως θα παύσει να είναι διαθέσιμη με την παρούσα μορφή της.
    Το Windows Live αποτελεί μια από τις δημοφιλέστερες υπηρεσίες e-mail παγκοσμίως και σας προσφέρει την εμπειρία μιας ολοκληρωμένης, εύκολης και διασκεδαστικής πλατφόρμας επικοινωνίας, μέσω της οποίας θα απολαμβάνετε σημαντικά πλεονεκτήματα όπως:
    • Γραμματοκιβώτιο χωρητικότητας 5GB με συνεχώς αυξανόμενο χώρο με βάση τις ανάγκες σας
    • Δυνατότητα δημιουργίας πολλών λογαριασμών ηλεκτρονικού ταχυδρομείου
    • Πρόσβαση σε Web messenger
    • Πρόσβαση στην υπηρεσία Windows Live SkyDrive για δωρεάν χώρο αποθήκευσης online και δυνατότητα να μοιράζεστε χιλιάδες έγγραφα, φωτογραφίες και αρχεία του Microsoft Office
    Η παραπάνω αναβάθμιση της πλατφόρμας του e-mail σας στο Windows Live Mail θα υλοποιηθεί στις 4 Ιουλίου 2011. Από την ημερομηνία αυτή και μετά, θα διαχειρίζεστε όλη την αλληλογραφία σας (αποστολή, λήψη e-mail κλπ) αποκλειστικά μέσω της πλατφόρμας Windows Live Mail.
    Το όνομα χρήστη (******) που χρησιμοποιείτε για πρόσβαση στο e-mail σας καθώς και η email διεύθυνση σας (*****@hol.gr) θα παραμείνουν τα ίδια. Για να ενημερωθείτε για τους όρους χρήσης του Windows Live πατήστε εδώ.
    Λίγες ημέρες πριν την αναβάθμιση θα λάβετε e-mail με απλές και αναλυτικές οδηγίες σχετικά με τις προβλεπόμενες ενέργειες που πρέπει να κάνετε για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.
    Προσοχή: Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε την αναβάθμιση σας στη νέα υποδομή, θα πρέπει να μας ενημερώσετε το αργότερο μέχρι τις 3 Ιουλίου πατώντας εδώ.
    Είμαστε πάντα στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε πληροφορία χρειαστείτε.


    Τμήμα εξυπηρέτησης πελατών

    hellas online

  11. #11
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από altkon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το μυνημα μπορεις να το διβασεις μονο μεσα απο το WebMail ως holeasyMail
    Αν χρησιμοποιεις την πλατφορμα Thunderbird η Windows Live Mail δεν θα το
    λαβεις, και εγω το βρηκα κατα τυχη γιατι εκανα ενα cross check.
    Αρα για μας δεν υπαρχει προβλημα δεν κανουμε τιποτα.
    Τους εστειλα και ενα μυνημα να μου δωσουν οδηγιες .Περιμενω απαντιση.
    Πως είναι δυνατόν ένα email που σου έστειλε κάποιος να εμφανίζεται μόνο στο
    hol-easymail και όχι σε άλλους client ( πλατφορμα Thunderbird η Windows Live Mail )που παρακαλουθεις τα email σου ;

  12. #12
    Εγγραφή
    17-03-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Οσο θέλει η HOL
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140,
    Πολύ σωστά...
    Εγώ στο easymail μπαίνω καμιά φορά να δω μπας και είναι κανένα ξεχασμένο στο junk ..
    Στο Outlook express τα παίρνω ολα, ακόμα και αυτά απο τους λογαριασμούς μου στο yahoo και gmail,που έτσι έχω ορίσει .

  13. #13
    Εγγραφή
    27-05-2011
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έλαβα κι εγώ σήμερα το σχετικό e-mail και πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω. Η εντύπωση που σχημάτισα ήταν διαφορετική, σε αντίθεση με αυτά που είπαν στον TYRONAGA εμένα μου είπαν ότι αφορά όλα τα e-mail (δε χρησιμοποιώ easyMail).

    Άν κανεις κλικ για να πεις ότι δεν επιθυμείς αναβάθμιση σε πάει σε μια σελίδα που λέει ξεκάθαρα ότι ή πας σε webmail, ή το e-mail σου καταργείται στις 4 Ιουλίου! Οι servers θα λειτουργούν για 6 μήνες ακόμα, αλλά μόνο για να βλέπεις τα mail σου, όχι για να λαμβάνεις και να στέλνεις...

    Διόρθωση: Και ο TYRONAGA αναφέρει τι γράφει το link, μόνο που εμένα στο τηλέφωνο δεν μου είπαν ότι είναι μόνο για easyMail. Παραθέτω παρακάτω όλο το κείμενο...

    Σημαντική ενημέρωση: Aναβάθμιση email σε Windows Live

    Στο πλαίσιο της προσπάθειας μας για συνεχή βελτίωση της ποιότητας των υπηρεσιών μας και της εμπειρίας σας είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ενημερώσουμε ότι η υφιστάμενη πλατφόρμα, μέσω της οποίας σας παρέχεται η υπηρεσία ηλεκτρονικής αλληλογραφίας (πχ. της μορφής username@hol.gr), θα αναβαθμιστεί στο Windows Live Mail της Microsoft και επομένως θα παύσει να είναι διαθέσιμη με την παρούσα μορφή της

    Η παραπάνω αναβάθμιση της πλατφόρμας του e-mail σας στο Windows Live Mail θα υλοποιηθεί στις 4 Ιουλίου 2011..

    Από την ημερομηνία αυτή και μετά, θα διαχειρίζεστε όλη την αλληλογραφία σας (αποστολή, λήψη e-mail κλπ) αποκλειστικά μέσω της πλατφόρμας Windows Live Mail. Το όνομα χρήστη (username) που χρησιμοποιείτε για πρόσβαση στο e-mail σας καθώς και η email διεύθυνση σας (username@hol.gr) θα παραμείνουν τα ίδια.

    Λίγες ημέρες πριν την αναβάθμιση θα λάβετε e-mail με απλές και αναλυτικές οδηγίες σχετικά με τις προβλεπόμενες ενέργειες που πρέπει να κάνετε για να ολοκληρωθεί η αναβάθμιση.

    Αν δεν επιθυμείτε την αναβάθμιση του email σας σε Windows Live

    Στην περίπτωση αυτή, το email σας θα καταργηθεί κατά την προβλεπόμενη ημερομηνία αναβάθμισης. Ωστόσο θα διατηρηθεί η πρόσβασή σας στην υφιστάμενη πλατφόρμα για 6 μήνες, χωρίς όμως να μπορείτε να στείλετε, να λάβετε και να προωθήσετε αλληλογραφία. Μέχρι τις 3 Ιουλίου θα πρέπει να μας ενημερώσετε σχετικά ακολουθώντας την διαδικασία κατάργησης κάνοντας κλικ εδώ.

    Eναλλακτικά: Αν δε θέλετε να κάνετε χρήση του Windows Live mail έχετε την επιλογή:
    » να αναβαθμίσετε το email σας στη νέα πλατφόρμα του Windows Live και στην συνέχεια
    » να ενεργοποιήσετε την δυνατότητα προώθησης της αλληλογραφίας σας σε όποια email διεύθυνση εσείς επιθυμείτε.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-03-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη/ΑΘΗΝΑ
    Ηλικία
    66
    Μηνύματα
    326
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Οσο θέλει η HOL
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140,
    Η Λέξη κλειδί είναι πλατφόρμα
    Επειδή κάθε μέρα στον τομέα της τεχνολογίας εισάγονται νέες λέξεις (και καλά κάνουν και δίνουν ελληνικές ονομασίες) θα πρέπει κάποιος να μας εξηγήσει αν με την λέξη πλατφόρμα εννοούν τον τρόπο/χώρο που θα μας παρέχουν την δυνατότητα να βλέπουμε την αλληλογραφία μας από όποιο pc ή μέρος του πλανήτη μπαίνουμε και που μέχρι σήμερα την παρείχε το easymail.
    Θα πρέπει μάλλον να βγει μια πιο απλοϊκή ανακοίνωση γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν "σκαλίζουν" τα pc τους και την σχετική παρελκόμενη τεχνολογία όλη την ώρα.

  15. #15
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    10.635
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~11000/890
    ISP
    conn-x(home) - HOL(work)
    DSLAM
    HOL - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    H108NS & DGN2200
    SNR / Attn
    9,9(dB) / 28,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Σε εμένα είπαν ότι δε θα αντιμετωπίσω κανένα πρόβλημα και δε θα χρειαστεί να αλλάξω τίποτα στον Thunderbird. Θα δείξει.
    Να είμαστε καλά, να γινόμαστε χάλια!!!
    Ε ψηλός είμαι, ότι θέλω λέω ;)

    Τώρα και σε ανέκδοτο

Σελ. 1 από 11 1236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Διαχείριση e-mail σχολής μέσω windows live mail
    Από Cutthroat στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-11, 21:25
  2. cyta mail για το windows live mail
    Από math1 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-09, 15:52
  3. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-09, 16:52

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας