Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-75 από 75
  1. #61
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Να υποθέσω ότι δουλεύεις σε NOC ή κοντά σε NOC?

  2. #62
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μέλλον βλέπουμε. Πάντως για μένα, εδώ φαίνεται η ματαιοδοξία των ανθρώπων.
    Έχουμε ένα σύστημα γεωεντοπισμού σε αστικές περιοχές το οποίο είναι ήδη στρωμένο, το οποίο έχει καλή ακρίβεια και τέλεια απόκριση, καλύπτει τα κενά του GPS (λειτουργεί και στο υπόγειο), το οποίο δεν ζητά καθόλου νέους πόρους πέρα από τους διακομιστές μιας εταιρείας (επομένως υπερ-οικολογικό) και κάποιοι ζητούν να το ακυρώσουμε.
    Συμφωνώ απολύτως.

  3. #63
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα αν δεν θέλεις να ενημερωθεί ο χάρτης με την δική σου mac, κοτσάρεις ένα _nomap και δεν το κάνει.

    @Sonic Δεν καταγράφει SSID αλλά BSSID (Την MAC). Το SSID δεν είναι χαρακτηριστικό μιας συγκεκριμένης συσκευής.
    Αν το ssid είναι κρυφό, τότε πως γίνεται το opt out?

    Και να μπει το _nomap, δεν θα φαίνεται, αφού το ssid είναι κρυφό.

    Η MAC όμως θα καταγραφεί κανονικά. Δεν είναι παράλογο?

    Δεν είναι σαν να ακυρώνει τα hidden ssid?

  4. #64
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το ssid είναι κρυφό, τότε πως γίνεται το opt out?

    Και να μπει το _nomap, δεν θα φαίνεται, αφού το ssid είναι κρυφό.

    Η MAC όμως θα καταγραφεί κανονικά. Δεν είναι παράλογο?

    Δεν είναι σαν να ακυρώνει τα hidden ssid?
    Στην περίπτωση του hidden SSID, δεν είναι ότι δεν υπάρχει ή δεν εκπέμπεται ποτέ το SSID. Ψάξε βρες, υπάρχουν πληθώρα απλές εφαρμογές που σου κάνουν φανερές τις hidden SSID...

    http://www.howtogeek.com/howto/28653...y-more-secure/

  5. #65
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περίπτωση του hidden SSID, δεν είναι ότι δεν υπάρχει ή δεν εκπέμπεται ποτέ το SSID. Ψάξε βρες, υπάρχουν πληθώρα απλές εφαρμογές που σου κάνουν φανερές τις hidden SSID...

    http://www.howtogeek.com/howto/28653...y-more-secure/
    Μα δεν διαφωνώ. Δεν είπα πουθενά ότι δεν εκπέμπεται ή ότι δεν υπάρχει. Αυτά που γράφεις τα ξέρω. Και για τα kismet, aircrack και ότι εκπέμπεται π.χ. κατά την σύνδεση με client.

    Αλλά, δεν θα μπει η Google στην διαδικασία να χρησιμοποιήσει χακερίστικα εργαλεία για να βρει το όνομα ενός hidden ssid, ούτε θα κάθεται να περιμένει να το βρει από τους clients κτλ... Εδώ βλέπουμε ότι προσπαθεί να εναρμονιστεί με ευρωπαϊκές οδηγίες προσωπικών δεδομένων, όχι να παρεκτραπεί τελείως.

    Και ναι, μην που πεις για ασφάλεια, τα ξέρω και αυτά. Το hidden ssid δεν είναι ασφάλεια. Αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μου.

    Το θέμα μου είναι ότι επιλέγω για τους x ή y λόγους να το έχω hidden... τέλος. Αυτή η δυνατότητα εξαίρεσης μέσω _nomap δεν καλύπτει τα hidden. Με ένα απλό scan (αυτό που χρησιμοποιεί η google νόμιμα δηλαδή) θα φαίνεται ότι υπάρχει wireless network στην περιοχή, με hidden όνομα και MAC τάδε.

    Εδώ τελειώνει η δουλεία της google. Καταχωρεί την MAC και άντε γεια. Δεν θα κάτσει να ψάξει το κρυφό όνομα. Δεν τους νοιάζει, γιατί κάνουν την δουλειά τους και με την MAC.

    Γι΄αυτό, λέω ότι είναι σαν να καταργούν την επιλογή μας για hidden ssid. Είναι σαν μας λένε ή γυρίστε σε μη hidden και βάλτε nomap ή θα σας φακελώσω και εσάς.

    Είναι ζήτημα ελεύθερης επιλογής: Της επιλογής να έχεις hidden ssid (για τους οποιουδήποτε λόγους) και ταυτόχρονα να μην αποθηκεύεται το wireless σου από την Google.

    Ε, αυτό δεν γίνεται με βάση το παραπάνω άρθρο. Μόνο σε μένα, φαίνεται παράλογο?

    Καλύτερη λύση θα ήταν π.χ. μαζί με τα nomap, να εξαιρούν και τα hidden. H βέλτιστη λύση: να ήταν opt in για όσους θέλουν.

  6. #66
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Αυτό που σου είπα είναι ότι το SSID σου στην περιπτωση του hidden, εκπέμπεται και μπορεί να πιαστεί από τα διάφορα πακέτα που εκπέμπεις από και προς το AP σου. Δεν είναι χακερίστικο εργαλείο το kismet, όπως δεν είναι αντίστοιχα το tcpdump. Αυτό που κάνει απλά είναι να παρακολουθεί passively το δίκτυο στο οποίο βρίσκεται. Στην περίπτωση του hidden SSID λοιπόν, αρκεί στο όνομα του SSID να βάλεις το _nomap και είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα με το φανερό SSID.

  7. #67
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από c4lex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που σου είπα είναι ότι το SSID σου στην περιπτωση του hidden, εκπέμπεται και μπορεί να πιαστεί από τα διάφορα πακέτα που εκπέμπεις από και προς το AP σου. Δεν είναι χακερίστικο εργαλείο το kismet, όπως δεν είναι αντίστοιχα το tcpdump. Αυτό που κάνει απλά είναι να παρακολουθεί passively το δίκτυο στο οποίο βρίσκεται. Στην περίπτωση του hidden SSID λοιπόν, αρκεί στο όνομα του SSID να βάλεις το _nomap και είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα με το φανερό SSID.
    Δηλαδή η google με το βανάκι της, καθώς περνάει από το σπίτι μου, θα στήσει kismet για να φακελώσει το hidden ssid μου, αυτό λες? Και οπότε όταν το έχω στο nomap εγώ είμαι ΟΚ. Δεκτό το σκεπτικό σου, αλλά είναι απίθανο να γίνει.

    Πιο πιθανό είναι να φακελωθεί το wireless μου από το android κινητό του γείτονα που έχει το wifi search ανοιχτό... και ναι χωρίς kismet εδώ θα βρει μόνο MAC και θα την καταχωρήσει αμέσως (άσχετα από το αν έχω nomap).

    Δουλεύεις στην Google?

  8. #68
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η google με το βανάκι της, καθώς περνάει από το σπίτι μου, θα στήσει kismet για να φακελώσει το hidden ssid μου, αυτό λες? Και οπότε όταν το έχω στο nomap εγώ είμαι ΟΚ. Δεκτό το σκεπτικό σου, αλλά είναι απίθανο να γίνει.

    Πιο πιθανό είναι να φακελωθεί το wireless μου από το android κινητό του γείτονα που έχει το wifi search ανοιχτό... και ναι χωρίς kismet εδώ θα βρει μόνο MAC και θα την καταχωρήσει αμέσως (άσχετα από το αν έχω nomap).

    Δουλεύεις στην Google?
    Οι περισσότεροι ξεκινάτε με το σκεπτικό και την πεποίθηση ότι υπάρχει τέτοιο βανάκι που σαρώνει τα ασύρματα δίκτυα στο διάβα του (wardriving). Όπως όμως έχει τονιστεί αρκετές φορές, η συλλογή των δεδομένων δεν γίνεται μόνο με αυτόν τον τρόπο. Ίσως στην αρχή να γινόταν μόνο έτσι. Πλέον όλες οι συσκευές που έχουν δυνατότητα wifi μπορούν εν δυνάμει να είναι συλλέκτες αυτών των πληροφοριών και να τις αποστέλλουν στην εκάστοτε εταιρεία. Και εντάξει για την Google, όλοι έχουμε δει τα αυτοκίνητά της να κυκλοφορούν, έχουμε διαβάσει για την ιστορία με τη συλλογή από αυτά των δεδομένων ασυρμάτων δικτύων, οπότε είναι λογικό να γίνεται αυτός ο συνειρμός. Οι υπόλοιπες εταιρείες, πχ η Skyhook, πιστεύετε ότι έχουν στόλους αυτοκινήτων παγκοσμίως και σαρώνουν κάθε πόλη/χωριό για να φτιάξουν τη βάση;

    Για το θέμα του SSID: αν υποθέσουμε ότι τη συλλογή την κάνουν άλλες συσκευές χρηστών, πχ κινητά τηλέφωνα με wifi, tablets με wifi, κλπ, αυτά εκ των πραγμάτων και χωρίς παρέμβαση του χρήστη δεν βλέπουν τα hidden SSIDs, επομένως ούτε θα τα καταγράψουν, ούτε θα τα αποστείλουν. Θα διαβάσουν τα SSIDs που εκπέμπονται και θα αποστείλουν αυτά που δεν έχουν επίθεμα _nomap (ή ό,τι άλλο οριστεί).

    ........Auto merged post: euri πρόσθεσε 5 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί από εκεί που έρχονταν στοχευμένες διαφημίσεις σε κάποιες σελίδες μέσω google ads, περάσαμε στο να έρχονται προσφορές στο gmail των προϊόντων με link στην διεύθυνση του τοπικού αντιπρόσωπου και σύντομα θα περάσουμε στο να φωνάζει το κινητό όταν θα είμαστε στα 100 μέτρα από αυτόν.
    ...και το λένε Location Based Advertising (LBA), και είναι όνειρο πολλών εταιρειών (βλ. Apple, και όχι μόνο φυσικά...)

    Έχω δει πρωτότυπο εφαρμογής για iPhone που έκανε αυτό ακριβώς που λες στο τέλος: μόλις πλησίαζες στον διαφημιζόμενο έμπορα, το κινητό έβγαζε ήχο και μήνυμα επί της οθόνης με τις εκάστοτε προσφορές. Δεν προχώρησε γιατί μεταξύ άλλων κόλλησαν στο θέμα της υπερβολικής κατανάλωσης μπαταρίας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος euri : 16-11-11 στις 22:57. Αιτία: auto merged post
    Ανυπόγραφος

  9. #69
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότεροι ξεκινάτε με το σκεπτικό και την πεποίθηση ότι υπάρχει τέτοιο βανάκι που σαρώνει τα ασύρματα δίκτυα στο διάβα του (wardriving). Όπως όμως έχει τονιστεί αρκετές φορές, η συλλογή των δεδομένων δεν γίνεται
    Όπως γράφω, το σενάριο με το βανάκι το θεωρώ απίθανο. Ξεκινάω από εκεί για ιστορικούς λόγους, αλλά καταλήγω στο πιο πιθανό σενάριο με τις υπόλοιπες συσκευές (android) στην τρίτη πρόταση. Μην μένουμε σε αυτό.

    Οι υπόλοιπες συσκευές (κινητά, tablets) πιστεύω δεν βασίζονται τόσο στο ssid, όσο στη MAC address για να την αποστείλουν. Για παράδειγμα η skyhook που αναφέρεις, MAC χρησιμοποιεί. Αυτό τείνει να είναι πιο "μοναδικό" χαρακτηριστικό παρά το ssid.

    Το ότι δεν θα στείλουν την MAC ενός hidden ssid δεν το κάνει ξεκάθαρο το άρθρο. Μακάρι να είναι έτσι, αλλά χλωμό το κόβω. Αν δεν υπάρχει νομοθετική ρύθμιση, εποπτεία κτλ. που να τους το απαγορεύει και για τα hidden, αυτοί σίγουρα θα μαζεύουν και τις δικές τους MAC.

    Αλλιώς το άρθρο θα έλεγε ότι έχετε 2 διεξόδους opt out:
    1)βάλτε το nompap ή
    2)κάντε το hidden

    Δεν το λέει όμως.

    ΥΓ) Δεν έχω κάποιο πρόβλημα μόνο με την Google, αλλά με όλες τις εταιρείες που χρησιμοποιούν παρόμοιες τακτικές. Κυνηγάνε οι διάφορες Αρχές την Google περισσότερο, λόγω μεριδίου αγοράς.

  10. #70
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Εντάξει, έκανα παράθεση το δικό σου κείμενο, αλλά το πήρα ως αφορμή, δεν απευθυνόμουν αποκλειστικά σε σένα για το θέμα των "βανακίων" (sic).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis_21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι υπόλοιπες συσκευές (κινητά, tablets) πιστεύω δεν βασίζονται τόσο στο ssid, όσο στη MAC address για να την αποστείλουν. Για παράδειγμα η skyhook που αναφέρεις, MAC χρησιμοποιεί. Αυτό τείνει να είναι πιο "μοναδικό" χαρακτηριστικό παρά το ssid.

    Το ότι δεν θα στείλουν την MAC ενός hidden ssid δεν το κάνει ξεκάθαρο το άρθρο. Μακάρι να είναι έτσι, αλλά χλωμό το κόβω. Αν δεν υπάρχει νομοθετική ρύθμιση, εποπτεία κτλ. που να τους το απαγορεύει και για τα hidden, αυτοί σίγουρα θα μαζεύουν και τις δικές τους MAC.

    Αλλιώς το άρθρο θα έλεγε ότι έχετε 2 διεξόδους opt out:
    1)βάλτε το nompap ή
    2)κάντε το hidden

    Δεν το λέει όμως.
    Όντως τη MAC θα στείλει, καθώς αυτό είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό, όπως είπε και ο c4lex παραπάνω. Μια απλή, μη πειραγμένη συσκευή, όμως, για να βρει το MAC ενός δικτύου θα πρέπει πρώτα να διαβάσει το SSID. Αν το SSID δεν εκπέμπεται, δε θα το διαβάσει, άρα δε θα το καταγράψει στα "discovered networks", οπότε ούτε το MAC θα καταγράψει, πόσο μάλλον να το στείλει.
    Ανυπόγραφος

  11. #71
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο μέλλον βλέπουμε. Πάντως για μένα, εδώ φαίνεται η ματαιοδοξία των ανθρώπων.
    Έχουμε ένα σύστημα γεωεντοπισμού σε αστικές περιοχές το οποίο είναι ήδη στρωμένο, το οποίο έχει καλή ακρίβεια και τέλεια απόκριση, καλύπτει τα κενά του GPS (λειτουργεί και στο υπόγειο), το οποίο δεν ζητά καθόλου νέους πόρους πέρα από τους διακομιστές μιας εταιρείας (επομένως υπερ-οικολογικό) και κάποιοι ζητούν να το ακυρώσουμε. Γιατί;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nm96027 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απολύτως.
    Και εγώ.

  12. #72
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Μηνύματα
    637
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απλή, μη πειραγμένη συσκευή, όμως, για να βρει το MAC ενός δικτύου θα πρέπει πρώτα να διαβάσει το SSID. Αν το SSID δεν εκπέμπεται, δε θα το διαβάσει, άρα δε θα το καταγράψει στα "discovered networks", οπότε ούτε το MAC θα καταγράψει, πόσο μάλλον να το στείλει.
    Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα

  13. #73
    Εγγραφή
    18-04-2008
    Περιοχή
    Cheyenne Mountain Complex
    Μηνύματα
    4.369
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Skynet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όντως τη MAC θα στείλει, καθώς αυτό είναι το μοναδικό χαρακτηριστικό, όπως είπε και ο c4lex παραπάνω. Μια απλή, μη πειραγμένη συσκευή, όμως, για να βρει το MAC ενός δικτύου θα πρέπει πρώτα να διαβάσει το SSID. Αν το SSID δεν εκπέμπεται, δε θα το διαβάσει, άρα δε θα το καταγράψει στα "discovered networks", οπότε ούτε το MAC θα καταγράψει, πόσο μάλλον να το στείλει.
    Είναι λίγο διαφορετικό. Από την φύση του πρωτοκόλλου, to access point στο beacon εκπέμπει το SSID, το BSSID και το destination address (όλα 1 για broadcast σε όλους τους σταθμούς), τις δυνατότητες του access point, το data rate, κάποιες παραμέτρους του physical layer κοκ.

    Όταν κρύβες ένα SSID, πρακτικά στο beacon αντικαθιστά το SSID με το broadcast SSID (SSID με length 0). Το πρωτόκολλο δεν ήταν σχεδιασμένο να αποκρύψει SSID. Η δυνατότητα της απόκρυψης του δκτύου είναι λάθος ερμηνεία: Το SSID δεν είναι παρά μόνο ένα group label. Δεν έχει νόημα, πλυν να αποτρέπεις τον τυχαίο από το να δει το δίκτυό σου. Πρακτικά η φράση απόκρυψη του SSID είναι λάθος ερμηνεία του τι ακριβώς κάνει. Και πέρα από ψευδή αίσθηση ασφαλείας, έχει και αρνητικές επιπτώσεις στην απόδοση του δικτύου.

    Για την χαρτογράφηση όμως, δεν σε ενδιαφέρει το SSID. Σε ενδιαφέρει το BSSID (το μοναδικό σημείο) και η ισχύ που πιάνεις το σήμα για να κάνεις στην συνέχεια triangulation. Άρα το SSID είναι αδιάφορο. Εδώ χρησιμοποιείται το SSID σαν απλή μέθοδος όπου θα μπορεί ο τελικός χρήστης να ορίσει ότι δεν θελει να χαρτογραφηθεί το AP του, χωρίς να χρειάζεται να αλλάξει το πρωτόκολλο ώστε να δίνει μια τέτοια ένδειξη. To SSID, μεταδίδεται συχνά στον αέρα. Οπότε και κρυφό να είναι, το SSID που εσύ νομίζεις ότι απέκρυψες, θα το πιάσει κάποιος που παρακολουθεί για λίγο το τι λαμβάνει. Συνεπώς, μπορεί χωρίς να χακέψει κάτι, να γνωρίζει ότι το τάδε BSSID αντιστοιχεί στην τάδε SSID. Αν δεν το πιάσει, θα γίνει όπως το λες. Απλά δεν θα το καταχωρήσει.

    Άρα αν θέλεις να αποκρύψεις την SSID Μητσάρας (γνωρίζοντας ότι δεν προσθέτεις στην ασφάλεια του δικτύου σου), κάντο Μητσάρας_nomap για να είσαι σίγουρος ότι θα έχει το ίδιο αποτέλεσμα!

  14. #74
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Thanx, ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες
    Ανυπόγραφος

  15. #75
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Πάντως πρέπει να κάνει κάτι παρόμοιο και η Ελληνική κυβέρνηση. Να βάζεις πχ _nomoney στο τέλος του SSID σου και να το βλέπει η εφορία να μη σου στέλνει άδικα νέους φόρους και έκτακτες εισφορές.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-11, 19:12
  2. Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-11, 22:32
  3. Μηνύματα: 54
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-10, 14:15
  4. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-07, 00:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας