Σελ. 49 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 2939444748495051 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 721-735 από 759
  1. #721
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    καλύτερα παρακολούθησε την γραμμή πως θα πάει με λάθη , γιατί αν βάλεις fastpath ναι μεν μειώνεται το ping αλλά αν υπάρχουν λάθη θα έχεις και προβλήματα.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  2. #722
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ooaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα το fw και τις αλλαγες απο το φορουμ της τπλινκ που μου προτεινατε εχω 2 μερες και 9 ωρες uptime ως τωρα. Δεν ειχα δει ποτε με το τπλινκ 1 μερα online, αρα , μην το ματιασω , ειμαι καλα.
    Τωρα που, φανταζομαι , εστρωσαν τα dc ,εχω ακομα μια απορια. Μιας που ειμαι gamer ακομα και με ενδιαφερει το ping αρκετα, να ζητησω να μου βαλουν fast path;
    Αυτα τα στατς εχω:

    Συνημμένο Αρχείο 193574
    η ταχυτητα που εχεις για 16/9 att.είναι πολύ μικρη.δες εδώ https://www.adslgr.com/features/adsl_calculator.php το θεωρητικο μεγιστο της γραμμης σου.στα στατιστικα διορθωνει λαθη γιατι εισαι σε interleave προφιλ.θα σου πω τι εκανα εγω και εσυ κανε ότι σε φωτισει ο θεος.αφου λοιπον ελυσα το ζητημα με τα dc καλεσα το 13888(cosmote) και ζητησα fastpath τονιζωντας τους πως αν δεν μου αρεσει θα ξαναζητησω αυτό που ειχα πριν δηλαδή το interleave.ειχα κατι θεματακια γιατι μου ελεγαν ότι δεν μπορουν να μου το εγγυηθουν κτλ. ..εψαξα,ρωτησα και τελικα τους ξανακαλεσα και αφου τους εδωσα καποια στοιχεια για το συγκεκριμενο interleave path που ειχα που μου εδώσε ενας τεχνικος του οτε,συμφωνησαμε να μου το γυρισουν σε fastpath.από τοτε δεν εχω απολυτως κανενα ζητημα και είμαι σε fastpath με τη γραμμη στο τερμα

    << Attenuation (0.1 dB): 130 72
    Output Power (0.1 dBm): 188 121
    Attainable Rate (Kbps): 24220 1176

    Path 0
    Downstream Upstream
    Rate (Kbps): 24220 1023 >>
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 09-05-18 στις 13:17.

  3. #723
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ooaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα το fw και τις αλλαγες απο το φορουμ της τπλινκ που μου προτεινατε εχω 2 μερες και 9 ωρες uptime ως τωρα. Δεν ειχα δει ποτε με το τπλινκ 1 μερα online, αρα , μην το ματιασω , ειμαι καλα.
    Τωρα που, φανταζομαι , εστρωσαν τα dc ,εχω ακομα μια απορια. Μιας που ειμαι gamer ακομα και με ενδιαφερει το ping αρκετα, να ζητησω να μου βαλουν fast path;
    Αυτα τα στατς εχω:

    Συνημμένο Αρχείο 193574

    και εγω χαμηλη την βλεπω την ταχυτητα.Εχεις pstn γραμμη ή την νεα με την ευρυζωνικη τηλεφωνια? Αν εχεις την pstn,κοιτα μηπως καποιο φιλτρακι λειπει απο τηλεφωνικη συσκευη ή συναγερμο.Ή αν εχεις στην ιδια πριζα τηλεφωνο και ρουτερ,δοκιμασε αλλο σπλιττερ.

    - - - Updated - - -

    ο οτε το κλειδωνει στο 7,6 το download snr,ή το εχεις πειραξει εσυ στο ρουτερ?

  4. #724
    Εγγραφή
    04-05-2018
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εγω παιδες εχω Forthnet και εχω μιλησει παρα πολλες φορες με το τεχνικο τμημα , σε αυτο το σπιτι.
    Παλιοτερα για να εχω σταθερη γραμμη ημουν στα 9mbps.
    Εχω αφησει και το σπιτι χωρις τηλεφωνο καθολου για αρκετο καιρο για να ειμαι σιγουρος οτι δεν φταινε τα σπλιτερ-φιλτρα κ.α....
    Εχω μονο μια τηλεφωνικη πριζα και το μηκος του καλωδιου μεχρι το ρουτερ ειναι μισο μετρο. Δεν εχω συναγερμο και γενικα 2 συνεργεια κατα καιρους κοιταξανε τον χωρο μου για παραπανησιο θορυβο. Ημουν ενταξει.
    Τον περισσοτερο θορυβο τον βρισκανε μεταξυ ΑΚ και καφαο και ειπαν οτι κανανε καποιες αλλαγες.
    Οταν το SNR margin ειναι στο 6 καποιες φορες πεφτει και παρακατω και αρχιζουν τα προβληματα.
    Την τελευταια φορα που κανανε εργασιες μαζι με ΟΤΕ , αφου τελειωσανε , μου το αφησανε χωρις προφιλ. Το SNR ηταν στο 6 και το ρουτερ συγχρονιζε στα 15,5 mbps.
    To προβλημα ειναι οτι ηταν ασταθες το snr και επεφτε και παρακατω παλι αραια και που.
    Ετσι ζητησα να μου ανεβασουν το SNR και να θυσιασω λιγη ταχυτητα. το SNR τωρα (down) ειναι γυρω στο 8 και ειναι σταθερο και η ταχυτητα επεσε στα 13.5 mbps.
    Eπειτα αλλαξα το ZTE του παροχου με το τπλινκ (για καλυτερο σημα wifi κυριως) , το οποιο ανεκαθεν κλειδωνε περιπου 700-800 kbps παρακατω απο το ZTE.
    Ειχα κανει πολλες φορες τραμπα το ZTE με το τπλινκ. Ποτέ δεν κλειδωσε περισσοτερο απο το ΖΤΕ.
    Χθες εκανα αιτηση παλι για fastpath και ως γνωστων το fastpath ριχνει και αυτο λιγο την ταχυτητα. Ετσι απο 12.7 πηγα στα 12.2 mbps.
    Βεβαια το ping επεσε τουλαχιστον στα μισα... Ειχα ping σε διαφορα γνωστα site απο 40 εως 100ms. Τωρα κυμαινομαι απο 10 μεχρι 50.
    Αλλαξα και τα default dns στους ασσους και μπορω να πω οτι η γραμμη τωρα ειναι φινα.
    Κανενα dc , 5 μερες σερι ως τωρα. 1.1 ~ 1.3 mb torrent dl (χωρις ειδικα downloaders) , χαμηλο ping στα games-browsing , οχι ασταθειες και βυθισεις.

    Το calculator αυτο δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα...
    Εχω 2-3 φιλους σε διαφορετικες πολεις που μενουν εξω απο την πολη και με 40 attenuation το ρουτερ τους συγχρονιζει απο 4 εως 8 στην καλυτερη και με τεραστιο interleave delay και αναγκαστικα κρατανε και ψιλα το SNR margin για να αποφευγουν τα ατελειωτα λαθη. To calculator λεει 12 mbps στα 40db attenuation... Καμμια τύχη δηλαδη.
    Σε 3 σπιτια στην Λαρισα , κεντρο , που εχω μεινει, (το ενα μονοκατοικια) με 3 διαφορετικες εταιριες , πανω απο 15 mbps δεν ειδα πουθενα.
    Σε χωριο εξω απο Λάρισα που μενουν φιλοι μου. Ολοι τους συγχρονιζαν απο 18mbps και ανω με vodafone... και ολοι τους ειχαν παραπονα οτι "το ιντερνετ σερνεται"
    Τους ειπα να ανεβασουν τα margin περισσοτερο απο 6db, χασανε 3~4 mbps αλλα ολοι τους εμειναν ικανοποιημενοι, δεν ειχαν αργο browsing και πρακτικα ουτε το DL τους επηρεαστηκε.

  5. #725
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ooaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παιδες εχω Forthnet και εχω μιλησει παρα πολλες φορες με το τεχνικο τμημα , σε αυτο το σπιτι.
    Παλιοτερα για να εχω σταθερη γραμμη ημουν στα 9mbps.
    Εχω αφησει και το σπιτι χωρις τηλεφωνο καθολου για αρκετο καιρο για να ειμαι σιγουρος οτι δεν φταινε τα σπλιτερ-φιλτρα κ.α....
    Εχω μονο μια τηλεφωνικη πριζα και το μηκος του καλωδιου μεχρι το ρουτερ ειναι μισο μετρο. Δεν εχω συναγερμο και γενικα 2 συνεργεια κατα καιρους κοιταξανε τον χωρο μου για παραπανησιο θορυβο. Ημουν ενταξει.
    Τον περισσοτερο θορυβο τον βρισκανε μεταξυ ΑΚ και καφαο και ειπαν οτι κανανε καποιες αλλαγες.
    Οταν το SNR margin ειναι στο 6 καποιες φορες πεφτει και παρακατω και αρχιζουν τα προβληματα.
    Την τελευταια φορα που κανανε εργασιες μαζι με ΟΤΕ , αφου τελειωσανε , μου το αφησανε χωρις προφιλ. Το SNR ηταν στο 6 και το ρουτερ συγχρονιζε στα 15,5 mbps.
    To προβλημα ειναι οτι ηταν ασταθες το snr και επεφτε και παρακατω παλι αραια και που.
    Ετσι ζητησα να μου ανεβασουν το SNR και να θυσιασω λιγη ταχυτητα. το SNR τωρα (down) ειναι γυρω στο 8 και ειναι σταθερο και η ταχυτητα επεσε στα 13.5 mbps.
    Eπειτα αλλαξα το ZTE του παροχου με το τπλινκ (για καλυτερο σημα wifi κυριως) , το οποιο ανεκαθεν κλειδωνε περιπου 700-800 kbps παρακατω απο το ZTE.
    Ειχα κανει πολλες φορες τραμπα το ZTE με το τπλινκ. Ποτέ δεν κλειδωσε περισσοτερο απο το ΖΤΕ.
    Χθες εκανα αιτηση παλι για fastpath και ως γνωστων το fastpath ριχνει και αυτο λιγο την ταχυτητα. Ετσι απο 12.7 πηγα στα 12.2 mbps.
    Βεβαια το ping επεσε τουλαχιστον στα μισα... Ειχα ping σε διαφορα γνωστα site απο 40 εως 100ms. Τωρα κυμαινομαι απο 10 μεχρι 50.
    Αλλαξα και τα default dns στους ασσους και μπορω να πω οτι η γραμμη τωρα ειναι φινα.
    Κανενα dc , 5 μερες σερι ως τωρα. 1.1 ~ 1.3 mb torrent dl (χωρις ειδικα downloaders) , χαμηλο ping στα games-browsing , οχι ασταθειες και βυθισεις.

    Το calculator αυτο δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα...
    Εχω 2-3 φιλους σε διαφορετικες πολεις που μενουν εξω απο την πολη και με 40 attenuation το ρουτερ τους συγχρονιζει απο 4 εως 8 στην καλυτερη και με τεραστιο interleave delay και αναγκαστικα κρατανε και ψιλα το SNR margin για να αποφευγουν τα ατελειωτα λαθη. To calculator λεει 12 mbps στα 40db attenuation... Καμμια τύχη δηλαδη.
    Σε 3 σπιτια στην Λαρισα , κεντρο , που εχω μεινει, (το ενα μονοκατοικια) με 3 διαφορετικες εταιριες , πανω απο 15 mbps δεν ειδα πουθενα.
    Σε χωριο εξω απο Λάρισα που μενουν φιλοι μου. Ολοι τους συγχρονιζαν απο 18mbps και ανω με vodafone... και ολοι τους ειχαν παραπονα οτι "το ιντερνετ σερνεται"
    Τους ειπα να ανεβασουν τα margin περισσοτερο απο 6db, χασανε 3~4 mbps αλλα ολοι τους εμειναν ικανοποιημενοι, δεν ειχαν αργο browsing και πρακτικα ουτε το DL τους επηρεαστηκε.
    το adsl calculator σου δειχνει τη ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ταχυτητα και είναι 100% αξιοπιστο.στη σελιδα εχει και τα ΨΙΛΑ γραμματα που απαντουν σε οσα γραφεις.σου ξαναγραφω για 16/9 db att.εχεις χαμηλη ταχυτητα.εγω αν ημουν στη θεση σου θα το εψαχνα πιο πολύ κι'αφου γραφεις ότι ηρθαν συνεργεια κτλ. θα το εψαχνα κυριως στην εσωτερικη μου καλωδιωση..βεβαια άλλο εγω,άλλο εσυ,άλλο ο αλλος να συγκρινω παντως το tp link με τα σαπιο zte των παροχων δεν θα το εκανα ποτε..αα και σε οτε(Broadcom) to tp link τα παταει ΟΛΑκαλη τυχη

  6. #726
    Εγγραφή
    04-05-2018
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τι να την κανω την θεωρητικη ταχυτητα εφοσων ποτε δεν θα ειναι ρεαλιστικη.
    Η "εσωτερικη καλωδιωση" ελεγχθηκε δις απο συνεργεια οπως προανεφερα.
    Επισης να αναφερω πως το "σαπιο ζτε" των παροχων ειναι πιο ακριβο απο το συγκεκριμενο ρουτερ.
    Οχι οτι ειναι ασχημο το τπλινκ αλλα μην τα ισοπεδοσουμε και ολα...

  7. #727
    Εγγραφή
    06-07-2008
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ε όχι ρε παιδιά και χειρότερο από το σαπάκι το ΖΤΕ, μου έδωσε zte η wind και πάνω από 9.5 δεν πάει, έβαλα το tp link και είδα μέχρι και 13.8

  8. #728
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Λόγω broadcom τα παει καλά σε δύσκολες γραμμες. Στο wifi θα μπορούσε και καλυτερα.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  9. #729
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    λοιπον ένα κι'ενα κανουν δυο.επειδη επαθα πολλα και εμαθα θα γραψω δυο τρια πραγματάκια και οποιος θελει τα ακουει και οποιος θελει δεν τα ακουει.1)το adsl calculator δειχνει τη ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ταχυτητα κλειδώματος της γραμμης και ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΝΑΥΣΜΑ στην περιπτωση που βλέπουμε κατι στραβο π.χ. πολύ χαμηλη ταχυτητητα σε σχεση με το att της γραμμης μας να το ΨΑΞΟΥΜΕ.αρα είναι ΧΡΗΣΙΜΟ._ 2) επαναλαμβάνω η εμπειρια μου μου εδειξε ότι σε γραμμη Cosmote(Broadcom) το/τα ρουτερ του παροχου μου είναι ΣΑΠΙΑ μπροστα στα tp link και assus που αγορασα._ 3)πιο πισω γραφεται ο τροπος και γενικα ότι πρεπει να γινει ώστε το tp link να λειτουργει ΑΠΡΟΣΚΟΠΤΑ διχως αποσυνδεσεις κτλ. αλλα θα σας πω ένα πραγμα ακομη και με τα οποια θεματα που κυριως οφείλονται στην αγνοια του χρηστη το tp link είναι μακραν πιο σταθερο από τα ΣΑΠΙΑ του δικου μου παροχου._4) δεν χρησιμοποιώ το wifi όμως το εχω δοκιμασει και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα από αυτό του zte.5)δεν ξερω για εσας αλλα εγω με το που το αγορασα και το συνεδεσα στη γραμμη μου αναρωτηθηκα γιατι επι τοσο καιρο δεν το ειχα αγορασει και καθομουν και πεδευομουν με κλησεις στο 13888,με συνεργεια του οτε κτλ. ..εχασα χρονο και πολύ φαια ουσια..ενώ τωρα είμαι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
    παραθετω τα'καλουδια' του tp link.να σημειωσω ότι η τελευταια αποσυνδεση εγινε λογω διακοπης του ηλεκτρικου ρευματος

    "Line Rate - Upstream (Kbps): 1023
    Line Rate - Downstream (Kbps): 24252

    System Running Time: 7Day(s) 17:33:58
    Internet Up Time: 7Day(s) 17:28:00 "

    το snr download είναι σταθερα στα 0 db και ο παροχος μου οτα ζητοσα να το κατεβασει στα 6 db μου ελεγε ότι θα εχω αποσυνδεσεις..και ειχε δικιο γιατι μου εδωσε το δικο του ΣΑΠΙΟ zte
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 18-05-18 στις 07:11.

  10. #730
    Εγγραφή
    26-02-2015
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-LINK TD-W8970
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παρακαλώ απαντήστε άμεσα

    Είχα δει σε ένα μαγαζί την version 7 και του τελείωσαν

    Και έφερε την version 8 αλλάζει η version 8 με της εντολες? Μέσω telnet? Το snr η τσάμπα θα το πάρω...

    Απαντήστε άμεσα γιατί έχω ξεμείνει από μόντεμ εάν δεν αλλάζει να πάρω κάποιο άλλο


    Ας απαντήσει οποίος έχει την version 8 η κάποιος που ξέρει σίγουρα


    Αν αλλάζει ποιες είναι η εντολές για την version 8
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος souflami : 05-06-18 στις 16:27.

  11. #731
    Εγγραφή
    09-10-2017
    Μηνύματα
    320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Cosmote
    Router
    asus ac55u/speedport e.2i
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από souflami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακαλώ απαντήστε άμεσα

    Είχα δει σε ένα μαγαζί την version 7 και του τελείωσαν

    Και έφερε την version 8 αλλάζει η version 8 με της εντολες? Μέσω telnet? Το snr η τσάμπα θα το πάρω...

    Απαντήστε άμεσα γιατί έχω ξεμείνει από μόντεμ εάν δεν αλλάζει να πάρω κάποιο άλλο


    Ας απαντήσει οποίος έχει την version 8 η κάποιος που ξέρει σίγουρα


    Αν αλλάζει ποιες είναι η εντολές για την version 8
    για το v8 δεν ξερω αλλα εδώ https://www.skroutz.gr/s/2974665/TP-...W8960N-v7.html εχει διαθέσιμα v7. αν θες ρωτησε εδώ https://www.tp-link.com/au/support-contact.html την υποστηριξη για το v8.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος iokastis : 06-06-18 στις 10:17.

  12. #732
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Μετά από αρκετό καιρό σταθερότητας, μετά από κάποιες αλλαγές στις ρυθμίσεις, τις τελευταίες 3 μέρες έχουν αρχίσει πάλι τα προβλήματα. Συγκεκριμένα, χθες και προχθές τις ώρες 12:00-13:30 είχα αποσυνδέσεις και επανασυνδέσεις αρκετές φορές και στην επανασύνδεση το ping αποτύγχανε και διορθωνόταν μόνο με reboot(μέχρι την επόμενη αποσύνδεση). Μετά από το παραπάνω διάστημα η λειτουργία ήταν σταθερή και πάλι.
    Σήμερα λοιπόν πριν κανένα 20λεπτο ανακάλυψα ότι ξαφνικά δε συνδέεται καμία συσκευή ασύρματα. Έχω κανονικά πρόσβαση μέσω καλωδίου αλλά καμία συσκευή που συνδέεται ασύρματα(και συνδεόταν κανονικά ως τώρα) δε συνδέεται(δοκίμασε 3, έναν φορητό και δύο smartphones). Δοκίμασα επανεκκίνηση του router και των συσκευών, αλλά δεν έχει αλλάξει τίποτα ως τώρα. Δοκίμασα επίσης και ν' αλλάξω κανάλια(δοκίμασα, auto, 11 και 5) χωρίς επιτυχία. Στα διαγνωστικά του router το "Test your Wireless Connection" γράφει PASS. Επίσης η συσκευή που προσπαθεί να συνδεθεί μετά το "Λήψη διεύθυνσης IP" γράφει "Συνδέθηκε χωρίς διαδίκτυο".
    Καμία ιδέα?

    EDIT:
    Μόλις δοκίμασα ν' αλλάξω το Mode που ήταν 11bgn, σε 11bg και τότε συνδέθηκε.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zaxus : 09-07-18 στις 13:34.

  13. #733
    Εγγραφή
    01-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από iokastis Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το v8 δεν ξερω αλλα εδώ https://www.skroutz.gr/s/2974665/TP-...W8960N-v7.html εχει διαθέσιμα v7. αν θες ρωτησε εδώ https://www.tp-link.com/au/support-contact.html την υποστηριξη για το v8.
    Αν και καθυστερημένη απάντηση, χθες μόλις πήρα το ver.8. Δουλεύει κανονικά το telnet, εμένα όμως με την ιδιαιτερότητα ότι δεν το έπαιρνε μέσα από την command prompt αλλά μόνο απευθείας από το run. Οι εντολές έχουν αλλάξει, το SNR tweak είναι xdslctl configure --snr Χ και ακόμα δεν έχω ανακαλύψει την εντολή του save των ρυθμίσεων. Απευθύνθηκα όμως στην online βοήθειά τους και μου υποσχέθηκαν απάντηση αύριο.

  14. #734
    Εγγραφή
    23-03-2006
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Μερικές σελίδες πίσω αναφέρεται τρόπος για αποθήκευση του snr εισάγοντάς το απ' ευθείας στο αρχείο ρυθμίσεων. Μέσω του telnet δε νομίζω ότι γίνεται.

  15. #735
    Εγγραφή
    01-07-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Όντως μου απάντησαν ότι δεν γίνεται μέσω telnet. Πού να ψάχνεις τώρα 49 σελίδες thread γι' αυτό που λες? :P

Σελ. 49 από 51 ΠρώτηΠρώτη ... 2939444748495051 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ZXDSL 931 vii bridging με tplink td-8961nd
    Από apsogos στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-14, 17:15
  2. Τα φώτα σας παιδιά TPLINK TL WA7210N
    Από mikrocern στο φόρουμ Ασύρματη Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-14, 16:20
  3. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-14, 23:22
  4. Πωλούνται 4 omni 5 dbi tplink
    Από TEO2202 στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-14, 23:04
  5. Ote tv - TPlink TD-W8970
    Από Rimotomos στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-14, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας