Σελ. 594 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 574584589592593594595596599604614 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.896-8.910 από 13039
  1. #8896
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    846
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    ότι υπήρχε ή ότι υπάρχει ακόμα φίλε Βασίλη εγώ το ξέρω
    στην πράξη όμως δεν εφαρμόζεται ακόμα και στις πολυκατοικίες που έχουν χώρους στάθμευσης το βλέπω από την περιοχή μου

    αν προσθέσεις και το γεγονός ότι κάθε μέλος μιας οικογένειας έχει και το δικό του αυτοκίνητο/μηχανή και το χρησιμοποιεί για να πηγαίνει στην δουλειά (και σκέψου να πηγαίνει και στην ίδια περιοχή) καταλαβαίνεις γιατί στην Αθήνα επικρατεί "μπάχαλο".
    Εντύπωση μου κάνει να μην εφαρμόζεται, διότι θα το επέβαλλαν ξεκάθαρα οι πολεοδομίες κατά την κατάθεση των μελετών από τους μηχανικούς. Εκτός κι αν γινόντουσαν αυτά που φαντάζομαι, δηλαδή στον κανονισμό να προβλέπονται παραθυράκια που τα εκμεταλλεύτηκαν οι εργολάβοι σε συνεργασίας με τους μελετητές για να αποφύγουν παραπάνω κόστος στην ανέγερση των οικοδομών. Κάτι παρόμοιο γινόταν με την θερμομόνωση που ο πρώτος κανονισμός ψηφίστηκε αρχές το 80-81 αλλά δεν εφαρμοζόταν, τότε έπεφτε λάδωμα και οι ελεγκτές της πολεοδομίας έκαναν τα στραβά μάτια ή οι μηχανικοί εκμεταλλευόντουσαν τους ανύπαρκτους ελέγχους.

  2. #8897
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Zauberberg
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    22.262
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Άρθρα
    13
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    HOL
    DSLAM
    H.O.L. - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    25(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από voithostyrempora2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειχε κατασκευαστεί και ο σταθμός στην Ευαγγελίστρια και δεν ειχε κοπεί από τα πείσματα του Πειραιώς Καλλίνικου, θα μιλούσαμε για ολοκληρωτική αλλαγή του συγκοινωνιακού τοπίου του Πειραιά (υπενθυμιζω ότι μεσα στο μήνα αναμένεται να παραδοθεί και η επέκταση του τραμ μέχρι τον Πειραιά).
    Το πείσμα αυτού του χουντικού είναι κατά μία (λάθος) λογική θεμιτό. Το ερώτημα είναι γιατί ο Σουφλιάς έκανε δεκτό το αίτημα του;

  3. #8898
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Για να μην χάσει τα ψηφαλάκια των χριστιανών ψηφοφόρων;
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #8899
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.285
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Σταθμός Πανεπιστήμιο όλες οι μπάρες ανοικτές πριν μισή ώρα

  5. #8900
    Εγγραφή
    20-11-2016
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη Αττικής
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    202
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Basilhs23_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντύπωση μου κάνει να μην εφαρμόζεται, διότι θα το επέβαλλαν ξεκάθαρα οι πολεοδομίες κατά την κατάθεση των μελετών από τους μηχανικούς. Εκτός κι αν γινόντουσαν αυτά που φαντάζομαι, δηλαδή στον κανονισμό να προβλέπονται παραθυράκια που τα εκμεταλλεύτηκαν οι εργολάβοι σε συνεργασίας με τους μελετητές για να αποφύγουν παραπάνω κόστος στην ανέγερση των οικοδομών. Κάτι παρόμοιο γινόταν με την θερμομόνωση που ο πρώτος κανονισμός ψηφίστηκε αρχές το 80-81 αλλά δεν εφαρμοζόταν, τότε έπεφτε λάδωμα και οι ελεγκτές της πολεοδομίας έκαναν τα στραβά μάτια ή οι μηχανικοί εκμεταλλευόντουσαν τους ανύπαρκτους ελέγχους.
    Τις δεκαετίες του 1960 και 1970 που χτίστηκαν οι περισσότερες πολυκατοικίες ο κόσμος δεν είχε λεφτά, όπως επίσης το αυτοκίνητο ήταν πολυτέλεια. Και αν υπήρχε pilotis, ζήτημα αν χώραγε τα αυτοκίνητα των μισών διαμερισμάτων. Είναι αλήθεια ότι οι κατασκευαστές δεν ήθελαν να φτιάξουν parking γιατί θέλησαν να εκμεταλλευτούν όλο τον χώρο για να πουλήσουν περισσότερα διαμερίσματα ή και επαγγελματικούς χώρους.

    Στο τέλος της δεκαετίας του 1980 ήταν που έγινε υποχρεωτική η κατασκευή parking στις πολυκατοικίες, αλλά ήταν ήδη πολύ αργά γιατί 2-3 χρόνια αργότερα με το πρόγραμμα της απόσυρσης ο κόσμος αγόραζε και 2 μπορεί και 3 αυτοκίνητα, εκεί που είχαν 1 για όλη την οικογένεια. Τώρα προσπαθούν οι δήμοι να κάνουν patch work ανακατασκευάζοντας τα πεζοδρόμια με το να τρώνε χώρο από τους πεζούς. Και επειδή λεφτά δεν υπάρχουν, ούτε συζήτηση για να αφήσεις το αυτοκίνητο σου σε Polis Park, και ας είναι δίπλα στο σπίτι σου.

    Η όλη κατάσταση στην Αθήνα γίνεται τραγικότερη λόγω της εσωτερικής μετανάστευσης, επομένως οικογένειες από όλη την Ελλάδα φέρνουν και τα αυτοκίνητα τους για τις μετακινήσεις τους.

    Φανταστείτε να μην είχαμε Μετρό, Τράμ, Προαστιακό και ήμασταν ακόμη με λεωφορεία και τρόλεϋ και τον ηλεκτρικό της γραμμής 1.

  6. #8901
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Θυμάμαι που διάβαζα σε σχόλια σε ιστοσελίδες πριν μπουν οι μπάρες και εφαρμοστεί το ηλεκτρονικό εισιτήριο ότι όταν γίνει θα σταματήσουν οι τσαμπατζήδες... και καθημερινά βλέπω δεκάδες να παιρνάνε τσάμπα... στην χειρότερη έχω δει 5 άτομα να περνάνε πίσω από τον άλλο που χτύπησε το εισιτήριο.

    Και από όσο ξέρω οι Άνεργοι, Μετανάστες, κλπ. έχουν κάρτα... οπότε αυτοί που περνάνε τσαμπέ είναι είτε αντιφά που λόγω ιδεολογίας δεν χτυπάνε είτε λαμόγια τσαμπατζήδες που συνήθως είναι κάτι Βουλγάρες, Ρουμάνες, Γεωργιανές, κλπ.

  7. #8902
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θυμάμαι που διάβαζα σε σχόλια σε ιστοσελίδες πριν μπουν οι μπάρες και εφαρμοστεί το ηλεκτρονικό εισιτήριο ότι όταν γίνει θα σταματήσουν οι τσαμπατζήδες... και καθημερινά βλέπω δεκάδες να παιρνάνε τσάμπα... στην χειρότερη έχω δει 5 άτομα να περνάνε πίσω από τον άλλο που χτύπησε το εισιτήριο.

    Και από όσο ξέρω οι Άνεργοι, Μετανάστες, κλπ. έχουν κάρτα... οπότε αυτοί που περνάνε τσαμπέ είναι είτε αντιφά που λόγω ιδεολογίας δεν χτυπάνε είτε λαμόγια τσαμπατζήδες που συνήθως είναι κάτι Βουλγάρες, Ρουμάνες, Γεωργιανές, κλπ.
    Μην λες τέτοια θα σε χαρακτηρίσουν φασίστα , ρατσιστή , κτλ

    Αυτοί που δεν χτυπάνε είναι

    Οι αντί ...

    Οι Ρομά
    Οι Βούλγαροι
    Οι Ρουμάνοι
    Οι Γεωργιανοί

    Άντρες και γυναίκες

    Άνεργοι , πρόσφυγες και μετανάστες που έχουν χαρτιά και είναι αιτούντες άσυλο
    Χτυπάνε κανονικά κάρτα.

    Όπως οι ηλικιωμένοι και οι φοιτητές

    Όπως και οι εργαζόμενοι

  8. #8903
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχετε κάποια στοιχεία, κάποια δεδομένα για αυτές τις απόψεις σας? Ή τους κόβετε όλους από την φάτσα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #8904
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε κάποια στοιχεία, κάποια δεδομένα για αυτές τις απόψεις σας? Ή τους κόβετε όλους από την φάτσα?
    Εγώ τους κόβω από το αν μου χαμογελάνε...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #8905
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.716
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ τους κόβω από το αν μου χαμογελάνε...
    ... ότι παίρνουν >300€!
    There is a difference between dumb and stupid. The word Dumb implies that a person has no choice in their behavior and cannot help it. Stupidity implies that the person knows better, but is simply choosing to make a bad choice. So which one are you? Unfortunately dumb or just breathtakingly stupid?



  11. #8906
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε κάποια στοιχεία, κάποια δεδομένα για αυτές τις απόψεις σας? Ή τους κόβετε όλους από την φάτσα?
    Όταν κάποιος μιλάει Ρώσικα, κλπ. θεωρείται ότι είναι και εκ Ρωσίας κλπ. και οι περισσότεροι μιλάνε μεταξύ τους οπότε παίρνεις μία ιδέα αν είναι Έλληνας ή αλλοδαπός και κάποιες φορές και τι εθνικότητας.
    Αν φυσικά απευθύνεσαι και ρωτάς εμένα.

    υγ νόμιζα ότι το θέμα έχει να κάνει με την συγκοινωνία. Βλέπω όμως άλλο ένα θέμα σε ιστολόγιο να πολιτικοποιείται.
    Και δεν έχω καμιά διάθεση να μιλάω για αυτονόητα με ανθρώπους που φοράνε κομματικά ή άλλα γυαλιά είτε νεοδεξιούς είτε νεοαριστερούς είτε νεοαναρχικούς.
    Αντίο σας και καλή σας συνέχεια...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eagle12 : 06-03-19 στις 18:02.

  12. #8907
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάποιος μιλάει Ρώσικα, κλπ. θεωρείται ότι είναι και εκ Ρωσίας κλπ. και οι περισσότεροι μιλάνε μεταξύ τους.
    Στην χειρότερη περίπτωση που είδες 5 να περνάνε ήταν 5 ρωσίδες? Κάθε φορά που βλέπεις να περνάνε τις μπάρες τις ακολουθείς από πίσω? Κάθε φορά τυχαίνει να είναι δυάδα οπότε και τις ακούς να μιλάνε?

    Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι οι περισσότερες σε αυτές τις κατηγορίες, δουλεύουν μαύρα, οπότε έχουν και δωρεάν μετακίνηση λόγω υποτιθέμενης ανεργίας?

    Αυτούς τους αντί πως τους ορίζεις και πως τους ξεχωρίζεις. Από το μαλλί, από τα ρούχα? Κρίνοντας από το αβαταρ σου με το πουλί σε θεωρώ λιγάκι biased.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  13. #8908
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην χειρότερη περίπτωση που είδες 5 να περνάνε ήταν 5 ρωσίδες? Κάθε φορά που βλέπεις να περνάνε τις μπάρες τις ακολουθείς από πίσω? Κάθε φορά τυχαίνει να είναι δυάδα οπότε και τις ακούς να μιλάνε?

    Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι οι περισσότερες σε αυτές τις κατηγορίες, δουλεύουν μαύρα, οπότε έχουν και δωρεάν μετακίνηση λόγω υποτιθέμενης ανεργίας?

    Αυτούς τους αντί πως τους ορίζεις και πως τους ξεχωρίζεις. Από το μαλλί, από τα ρούχα? Κρίνοντας από το αβαταρ σου με το πουλί σε θεωρώ λιγάκι biased.
    Μπορείς να δεις το edit από πάνω. Δεν θα κάνω περισσότερη κουβέντα. Με επιθετικούς ανθρώπους δεν θέλω να έχω να κάνω. Αυτά είδα αυτά λέω. Αντίο σας, σφαχτείτε μεταξύ σας με τα κομματικοποιημένα μυαλά σας

    υγ κακώς που σχολίασα κιόλας...

  14. #8909
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eagle12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να δεις το edit από πάνω. Δεν θα κάνω περισσότερη κουβέντα. Με επιθετικούς ανθρώπους δεν θέλω να έχω να κάνω. Αυτά είδα αυτά λέω. Αντίο σας, σφαχτείτε μεταξύ σας με τα κομματικοποιημένα μυαλά σας

    υγ κακώς που σχολίασα κιόλας...
    Έγραψες ότι οι περισσότεορι που περνάνε είναι αντί και λαμόγια τζαμπατζήδες και όχι οποιαδήποτε λαμόγια, αλλά κυρίως βουλγάρες, μολδαβές και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Ισοπέδωσες τα πάντα με μία πρόταση. Μπουρλότο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #8910
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    543
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    60000/10999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 51.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έγραψες ότι οι περισσότεορι που περνάνε είναι αντί και λαμόγια τζαμπατζήδες και όχι οποιαδήποτε λαμόγια, αλλά κυρίως βουλγάρες, μολδαβές και δεν ξέρω εγώ τι άλλο. Ισοπέδωσες τα πάντα με μία πρόταση. Μπουρλότο.
    Φίλε μου αφού δεν δέχεσαι αλλουνού άποψη δεν έχω κάτι να συζητήσω μαζί σου. Εγώ αυτά βλέπω αυτά λέω. Εσύ είσαι εκεί που είσαι. Να σαι καλά. Τι να σου πω άλλο. Ότι και να σου πω εσύ τα δικά σου θα μου λες. Καλή σας συνέχεια λοιπόν, καθίστε οι 5-10 ανθρώποι που σχολιάζετε εδώ μέσα να σκοτώνεστε και να φαγώνεστε μεταξύ σας.

    Δεν έχω καμιά όρεξη στα 45 μου να με βγάζουν ψεύτη ή ρατσιστή ή εθνικιστή (βλέπε αβαταρ)... άστο σου λέω.... αντίο σας

Σελ. 594 από 870 ΠρώτηΠρώτη ... 574584589592593594595596599604614 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΗΣΑΠ και κλιματισμός
    Από No-Name στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-07, 16:35
  2. Με WiFi εξοπλίστηκαν όλα τα τρένα της GNER
    Από lewton στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-06, 18:08
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-09-06, 21:55
  4. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-06, 10:04
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-11-05, 16:46

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας