Σελ. 182 από 197 ΠρώτηΠρώτη ... 162172177180181182183184187192 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.716-2.730 από 2953
  1. #2716
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Μηνύματα
    795
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    ~15000/1020
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    FritzBox Fon 7140
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από karavagos Εμφάνιση μηνυμάτων


    Λίγο δύσκολο να είναι 2η με τόσα "λίγα" που έχει
    179 ειναι οχι 4-5 .. τα 4-5 ειναι ανα ΑΚ
    http://www.adslgr.com/features/map/

    ........Auto merged post: rav3n πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiliconManC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενεργοποιήθηκα χθες. Μου ήρθε sms στο κινητό μόλις ολοκλήρωσαν τη μετάβαση μου.
    Εντυπώσεις ανάμεικτες αλλά ακόμα είναι νωρίς. To τηλέφωνο παίζει τζάμι. Και πέρνω και με πέρνουν (σταθερά+κινητά) κανονικά και η αναγνώριση δουλεύει και είμαι pots όπως και μου είχαν πει. Ο θόρυβος στο ακουστικό υπάρχει όπως είχα και λίγο στον ΟΤΕ αλλά ακόμα δεν έχω καταλήξει στο εαν είναι περισότερος ή όχι απ' οτι όταν ήμουν στον ΟΤΕ.
    το attenuation έπεσε στα 13 από 15 που είχα στον ΟΤΕ και συγχρονίζω γύρω στα 20000-20900 down και 1022 up. Φαντάζομαι βέβαια ότι αυτό θα αλλάξει, διότι είμαι στο lite πακέτο.

    Πάντως σε φόρτωμα σελίδων δεν είδα κάτι διαφορετικό.Το download μου βέβαια παίζει πολύ. Χθες έπαιζε μεταξύ 350kb/s και 2.0mb/s (το οποίο δεν κράτησε και πολύ και δεν πρόκειται να το ξαναδώ εαν δεν μεταβώ στο full πακέτο).

    Ξέρεις κανένας πως μπορώ να γυρίσω τη γραμμή μου σε fastpath?

    27 Οκτωβρίου έκανα αίτηση. 24 Νοεμβρίου σαν προβλεπόμενη ημερομηνία σύνδεσης.
    18 Νοεμβρίου συνδέθηκα. Όχι και άσχημα.

    ΓΥΡΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΣΤΟ FULL ΠΑΚΕΤΟΟΟΟΟ!!!!!!

    8ms ειναι το Interleaved depth .. δεν ειναι αναγκη να μπεις σε φαστ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rav3n : 19-11-08 στις 13:46. Αιτία: auto merged post
    .: Indifferent Suns :.

  2. #2717
    Το avatar του μέλους karavagos
    karavagos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rav3n Εμφάνιση μηνυμάτων
    179 ειναι οχι 4-5 .. τα 4-5 ειναι ανα ΑΚ
    http://www.adslgr.com/features/map/
    Σε αυτά (dslam ανά Α/Κ) αναφέρομαι και εγώ

  3. #2718
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rav3n Εμφάνιση μηνυμάτων
    179 ειναι οχι 4-5 .. τα 4-5 ειναι ανα ΑΚ
    http://www.adslgr.com/features/map/

    ........Auto merged post: rav3n πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........




    ΓΥΡΝΑ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΗ ΣΟΥ ΣΤΟ FULL ΠΑΚΕΤΟΟΟΟΟ!!!!!!

    8ms ειναι το Interleaved depth .. δεν ειναι αναγκη να μπεις σε φαστ.
    Κοίταξε, εαν μείνω ευχαριστημένος στο προσεχές διάστημα από τη HOL, μιας και έρχομαι από ΟΤΕ που δεν είχα και ιδιαίτερα πρόβληματα, θα είναι η επόμενη κίνηση μου. Σαν πελάτης της πλέον της έκανα την κίνηση μου και την εμπιστεύτηκα, περιμένω λοιπόν και από πλευράς της να τη δω. Και στο φινάλε, δεν υπάρχει καλύτερη διαφήμιση από έναν ευχαριστημένο πελάτη.

    Λίγο άσχετο, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εαν και πως μπορώ να δω αναλυτικό λαγαριασμό των τηλεφωνικων μου κλήσεων? διότι στο management tools-> τηλεφωνία-> ανάλυση κλήσεων δεν βγάζει τίποτα. Είναι κενό.

  4. #2719
    Εγγραφή
    07-08-2005
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΓΙΑΝΝΟΥΛΗ
    Router
    Netfaster IAD2
    SNR / Attn
    23(dB) / 20.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ σήμερα είδα ότι είχα διαθεσιμότητα στην περιοχή μου και έκανα αίτηση για double play hol φεύγω από την forthnet double play που είχα. δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί εφόσον έλεγε το σίτε της forthnet τόσο καιρό ότι έχω διαθεσιμότητα στο ιδιόκτητο δίκτυο δεν με Βύζαν..έφυγα, και πάω στο ιδιόκτητο δίκτυο της hol και να φύγω από π.οτε

  5. #2720
    Εγγραφή
    13-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    195
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14458/902
    ISP
    HOL
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Εχω στείλει αίτηση από τις 31/10/08 και μου είχαν πεί ότι θα έχω double play σε 20-25 μέρες.
    Μου έχουν στείλει τον εξοπλισμό και χτές μου έστειλαν sms ότι η προβλεπόμενη ημερομηνία ενεργοποίησης θα είναι στις 10/12/08.
    Δηλαδή, μπορεί να είναι και αργότερα;
    Σαν πολύ δεν το καθυστερούν;
    Ευτυχώς που έχω ακόμα Ιντερνετ και τηλέφωνο (άν και με προβλήματα το τηλέφωνο λόγω της Teledome που είμαι ακόμα).
    Γιά να δούμε...

  6. #2721
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    NetGear N150
    SiliconManC, σε ποια περιοχή μένεις?

  7. #2722
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Μηνύματα
    795
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    ~15000/1020
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    FritzBox Fon 7140
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiliconManC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε, εαν μείνω ευχαριστημένος στο προσεχές διάστημα από τη HOL, μιας και έρχομαι από ΟΤΕ που δεν είχα και ιδιαίτερα πρόβληματα, θα είναι η επόμενη κίνηση μου. Σαν πελάτης της πλέον της έκανα την κίνηση μου και την εμπιστεύτηκα, περιμένω λοιπόν και από πλευράς της να τη δω. Και στο φινάλε, δεν υπάρχει καλύτερη διαφήμιση από έναν ευχαριστημένο πελάτη.

    Λίγο άσχετο, αλλά θα ήθελα να ρωτήσω εαν και πως μπορώ να δω αναλυτικό λαγαριασμό των τηλεφωνικων μου κλήσεων? διότι στο management tools-> τηλεφωνία-> ανάλυση κλήσεων δεν βγάζει τίποτα. Είναι κενό.
    Λοιπον σχετικα με αυτο επειδη υπαρχει καποια "αναβαθμιση/μεταβολη" για αυτο το κομματι δεν ειναι ενεργο για καποιο διαστημα.. παντως εμενα που μου ηρθε λογαριασμος ειναι ακριβως αυτο το πραγμα εκτυπωμενο.. anw πριν επαιζε και σε λιγο θα παιζει και παλι το Live-view υποθετω...
    .: Indifferent Suns :.

  8. #2723
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    376
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackmore Εμφάνιση μηνυμάτων
    SiliconManC, σε ποια περιοχή μένεις?
    DSLAM Αλυσίδα.
    Πατήσια

  9. #2724
    Εγγραφή
    08-06-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16785/1023
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΠΕΡΧΕΙΑΔΑ
    Router
    ZTE H108NS
    SNR / Attn
    8.2(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από Λαμία κανείς που να έβαλε dp πρόσφατα?Ο κολλητός μου έκανε αίτηση 20/11 και του είπαν στις 23/11 η ενεργοποίηση.

  10. #2725
    Εγγραφή
    04-03-2006
    Περιοχή
    xalkida
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΝΗΘΟΣ
    πηρα τηλ το απογευμα για να ενημερωθω στη hol για την πορεια της συνδεσης μου(38 μερες αναμονη),ρωτησα τι φταιει για την καθυστερηση και ο πωλητης ειπε ειστε σε αναμονη απο τον οτε για θυρα-πορτα,περιμενουμε το οκ για να κουμπωσουμε το ζευγος στο δικτυο μας,καντε λιγο υπομονη,ποσο ρωταω, μια-μιαμιση βδομαδα,συζητωντας ομως μου ειπε αξιζει η αναμονη γιατι γλυτωνεται το παγιο(οτε) κι εμεις τωρα αναπτυσομεθα και προσπαθουμε να δωσουμε adsl-double-play σε ολη την ελλαδα και οτι μερικες περιοχες που δεν εχουν ζητηση για αυτο περιμενουν να μαζευτουν αιτησεις.αντε βγαλε ακρη.

  11. #2726
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΚΙΔΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sardel Εμφάνιση μηνυμάτων
    πηρα τηλ το απογευμα για να ενημερωθω στη hol για την πορεια της συνδεσης μου(38 μερες αναμονη),ρωτησα τι φταιει για την καθυστερηση και ο πωλητης ειπε ειστε σε αναμονη απο τον οτε για θυρα-πορτα,περιμενουμε το οκ για να κουμπωσουμε το ζευγος στο δικτυο μας,καντε λιγο υπομονη,ποσο ρωταω, μια-μιαμιση βδομαδα,συζητωντας ομως μου ειπε αξιζει η αναμονη γιατι γλυτωνεται το παγιο(οτε) κι εμεις τωρα αναπτυσομεθα και προσπαθουμε να δωσουμε adsl-double-play σε ολη την ελλαδα και οτι μερικες περιοχες που δεν εχουν ζητηση για αυτο περιμενουν να μαζευτουν αιτησεις.αντε βγαλε ακρη.
    έπρεπε να τους πεις ότι με σας όλο υπομονή κάνουμε, αφού δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο. πάντως φίλε το θεωρώ απαράδεκτο να πέρνουν καλά καλά τις αιτήσεις και μετά να σου λένε στα μούτρα ότι δεν σε συνδέουμε γιατί δεν έχουν μαζευτεί πολλές αιτήσεις και δεν μας συμφέρει. έλεος. εδώ είναι που πρέπει να επέμβει η ΕΕΤΤ

  12. #2727
    Πρέπει να λέμε και ευχάριστα νέα όποτε υπάρχουν.Όχι μόνο παράπονα

    Έκανα αίτηση για HOL DoublePlay Lite Θεσσαλονίκη 29/10 αφού πρώτα επιβεβαίωσα ότι υπήρχαν ελεύθερες πόρτες. 15/11 μου ήρθε το ρουτεράκι της Ιντρακομ και 18/11 ενεργοποιήθηκε η γραμμή. Η πραγματική ταχύτητα κατεβάσματος φτάνει τα 380Κb/sec (δηλαδή 3Μbps) με ονομαστική ταχύτητα 6Mbps. Μακάρι να μείνει σε αυτά τα επίπεδα!!!

    Στο διάστημα αυτό πήρα 3 φορές στην εξυπηρέτηση πελατών και μου απάντησαν κατα μέσο όρο μέσα σε ένα 4 λεπτο.

    Η ευχάριστη έκπληξη ήταν ότι η τηλεφωνία που περιλαμβάνεται πλεον δεν ειναι voip αλλά αναλογική!! Οποτε δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με την δική μου VOIP τηλεφωνία (Γεγονός που με χαροποίησε ιδιαίτερα γιατί ειχα ακούσει ανησυχητικά σχόλια για αυτό το θέμα)

    Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένος (φτου να μην το ματιάξω)

  13. #2728
    Εγγραφή
    18-11-2008
    Μηνύματα
    108
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    netfaster iad 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 17.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πως μπορουμε να επιβεβαιωσουμε οτι υπαρχει ελευθερη πορτα στην εκαστοτε περιοχη μας,πριν προβουμε σε συμβολαιο με καποια εταιρια?

  14. #2729
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    712
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΚΙΔΑ
    SNR / Attn
    (dB) / 9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από t3hsofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως μπορουμε να επιβεβαιωσουμε οτι υπαρχει ελευθερη πορτα στην εκαστοτε περιοχη μας,πριν προβουμε σε συμβολαιο με καποια εταιρια?
    θεωρητικά με ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. έχει αποδειχτεί πάντως από προσωπική μου εμπειρία ότι δεν λένε πάντα την αλήθεια, προκειμένου να πουλήσουν συμβόλαια.

  15. #2730
    Εγγραφή
    04-03-2006
    Περιοχή
    xalkida
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΝΗΘΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από theofilos79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έπρεπε να τους πεις ότι με σας όλο υπομονή κάνουμε, αφού δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα άλλο. πάντως φίλε το θεωρώ απαράδεκτο να πέρνουν καλά καλά τις αιτήσεις και μετά να σου λένε στα μούτρα ότι δεν σε συνδέουμε γιατί δεν έχουν μαζευτεί πολλές αιτήσεις και δεν μας συμφέρει. έλεος. εδώ είναι που πρέπει να επέμβει η ΕΕΤΤ
    εχω στειλει καταγγελια εδω και μια βδομαδα,αλλα τιποτα καμια ανταποκριση.

Σελ. 182 από 197 ΠρώτηΠρώτη ... 162172177180181182183184187192 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3710
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-09, 23:02
  2. Μηνύματα: 294
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-07, 00:44
  3. Μηνύματα: 242
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-06-07, 23:36

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας