Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Εισπρακτικές εταιρίες Τραπεζών: Σας ενοχλούν?

Ψήφισαν
178. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Αραιά εως ποτε - Είμαι πάντα ΟΚ στις υποχρεώσεις μου

    117 65,73%
  • Σπάνια, αμα καθυστερήσω 2-3 δόσεις στην κάρτα/δάνειο μου

    12 6,74%
  • Συχνά ήδη απο την πρώτη εβδομάδα που δεν έχω πληρώσει την δόση μου

    18 10,11%
  • ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ!!

    31 17,42%
Σελ. 6 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 582
  1. #76
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ούτε μου επιτρέπετε (ΗΘΙΚΑ) να σε παίρνω και να σε απειλώ καθημερινά, λέγοντας σου ΨΕΜΜΑΤΑ (ότι...το παιδί σου δε θα μπορεί να πάρει δάνειο), επειδή εσύ μου χρωστάς τα λεφτά αυτά...
    Πλέον με τον νέο νόμο (δες παραπάνω το post του sotos65) δεν επιτρέπεται και νομικά.

  2. #77
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από arys Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ένας όρος σε ένα συμβόλαιο είναι καταχρηστικός, τότε όλο το συμβόλαιο ακυρώνεται ή μόνο ο όρος αυτός;
    Φαντάζομαι καταλαβαίνετε που το πάω...
    Φαντάζομαι και εγώ ότι ακυρώνεται μόνο ο όρος...Αλλιώς δε θα χρειαζόταν να πληρώσει κανείς τις τραπέζες εξαιτίας των καταχρηστικών τους όρων...
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  3. #78
    Εγγραφή
    27-06-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.947
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12608/883
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H208N
    Spoiler:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wintech2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις τελευταίες δυο μέρες ζω μια απίστευτη κατάσταση και πραγματικά θα ήθελα να ξέρω αν έχουν περάσει και άλλοι αντίστοιχες πιέσεις και ενοχλήσεις.
    Θεωρώ τον εαυτό μου ήρεμο ανθρωπο και δεν πολυδίνω βάση σε τηλεφωνήτριες και απειλές, έχω μάθει απο την δουλειά μου να δουλευω γραπτώς με εξώδικα και δικαστικούς επιμελητές, αλλα αυτό που μου συμβαίνει έχει ξεπεράσει τα όρια.

    Προχτες το πρωί λοιπόν μια κυρία απο εισπρατική εταιρία της Eubobank καλεί στο σπίτι των γονιών μου. Αφου συστήνετε (λέγοντας οτι καλεί απο την Eurobank) λεει στην μητέρα μου "οτι ο γιός σας εχει εξαφανιστεί, έχει αφήσει ενα μεγάλο ανεξόφλητο ποσό στην τράπεζα μας και πρέπει να επικοινωνήσουμε μαζί του άμεσα για να μην προχωρήσει το θέμα δικαστικά". Η μητέρα μου λοιπόν αφου ενημέρωσε την κυρία οτι απουσιάζω εκτός πόλης ακουει το πρώτο τρελό... "α ναι ε? διακοπές είναι ε? τα χρεη του όμως δεν τα τακτοποιεί, έτσι του μάθατε? καλή είστε και εσείς". Η μητέρα μου της λεει οτι δεν της επιτρέπει να της μιλάει έτσι και ζήτησε να τελειώνουν την συνομιλία τους (αφου πρώτα τις έδωσε φυσικά το κινητό μου).
    Αμέσως χτυπάει το κινητό μου και μιλάω με την κυρία αυτή (φυσικά ακόμα δεν γνώριζα οτι είχε μιλήσει με την μητέρα μου και οτι τις είχε μιλήσει με τέτοιο τρόπο) η οποία ήταν ευγενικότατη και μου είπε να βάλω 150 ευρώ στην κάρτα μου για να σταματήσουν απο το να προχωρήσει νομικά η υπόθεση. Την διαβεβαίωσα λοιπον οτι θα βρώ αυτά τα 150 μεχρι την επόμενη μέρα και κλείσαμε σαν να μην τρέχει τίποτα.
    Ακολουθεί τηλέφωνημα απο την μητέρα μου που με ενημερώνει για το τί πέχτηκε.

    Φορτώνω λοιπον εγώ ανάποδες οπότε περιμένω την επόμενη τηλέφωνο της.

    - Τί κάναμε με την Mastercard κύριε ...?
    - Τίποτα δεν κάναμε... Αλλά εσείς κάνατε!
    - Τί έκανα εγώ?
    - Καλέσατε στο σπίτι των γονιών μου (δεν ζω μαζί τους εδώ και 8 χρόνια btw) και εκτός οτι τους κοινοποιήσατε στοιχεία για τις οφειλές μου, ήσασταν και πολύ απότομη και ειρωνική.
    Συνεχίζει λοιπον να μου λεει "εγώ? όχι.. και κάνετε λάθος και το ένα και το άλλο" τελειώνει η ιστορία εκεί οπότε ξεκινάει το παραμύθι:

    - Τι κάνουμε λοιπον?
    - Τίποτα δεν κάνουμε. Ακολουθήστε την όποια νόμιμη διαδικασία πρέπει να ακολουθήσετε. Εγώ αδυνατώ να πληρώσω λόγω του οτι η εταιρία μου πρακτικά έχει κλείσει μετά απο ένα φέσι που μας άφησε πελάτης μας, και σαν εταιρία έχουμε προχωρήσει σε παυση πληρωμών απο τον Απρίλιο. Ώς εκ τουτου δεν υπάρχει ευρώ.
    - Και πως ζείτε?
    - Ορίστε?? Θα σας δώσω λογαριασμό για το πως ζώ?
    - Φυσικά! Χρωστάτε και ειστε υποχρεωμένος! Αποδείξτε μου οτι δεν εχετε να πληρώσετε.
    - Πλάκα μου κάνετε? Πως να σας το αποδείξω αυτό και γιατί?
    - Απο την φορολογική σας δήλωση*. Λεει η φορολογική σας δήλωση οτι δεν έχετε εισόδημα?
    - Κυρία μου γνωρίζετε οτι η φορολογική δήλωση του καθενός είναι απόρρητο έγγραφο? Ποια είστε εσείς που θα σας την κοινοποιήσω? Άλλωστε η φορολογική δήλωση γράφει τα εισοδήματα του προηγούμενου έτους. Εγώ το πρόβλημα απο τον Απρίλιο φέτος το απέκτησα!
    - Δεν με νοιάζει να δανιστείτε απο την μητέρα σας!
    - Δεν θα δανιστώ απο κανέναν. Εσείς θα κλείσετε τώρα το τηλέφωνο, θα ενημερώσετε την τράπεζα την οποία εκπροσωπείτε οτι αδυνατώ αυτή τη στιγμή να πληρώσω και θα τους πείτε οτι γνωρίζω όλες της συνέπειες του νόμου και ας κάνουν ότι θέλουν. Ας κάνουν καταγγελία σύμβασης, ας βγάλουν διαταγή πληρωμής, ας κάνουν ότι τελοσπαντων είναι νόμιμο! Γιατι τα τηλεφωνήματα σας είναι στα όρια της νομιμότητας κυρία μου.
    - Δεν θα μου πείτε την δουλειά μου. Λοιπον ακούω, θα πληρώσετε σήμερα 150 ευρώ? Ή αυριο 1200 που θα ειναι τα δικαστικά έξοδα? Τι προτιμάτε?
    - Αντε πάλι... ΔΕΝ ΕΧΩ!

    Το παραμύθι συνεχίστηκε για περίπου 30 λεπτά. Συνολικά:

    - Απειλήθηκα με φυλάκιση (οτι τα χρεη μου θα μεταβιβαστούν στην εφορία, και η εφορία θα ζητήσει της προσωποκράτηση μου - μπούρδες!)
    - Απειλήθηκα οτι θα συνεχίσει να με ενοχλεί καθημερινά μεχρι να πληρώσω ("Ενοχλείστε? Πληρώστε τότε για να σταματήσω να σας ενοχλώ! Αλλιως θα σας ενοχλω κάθε μέρα, όλη μέρα. Μέχρι τις 20.30 δουλευώ").
    - Ζητήθηκαν παρανόμως απόρρητα έγγραφα (φορολογική δήλωση)
    - Ενημέρωθηκαν τρίτοι (εστω και αν αυτοί είναι οι γονείς μου) για προσωπικό μου ζήτημα (μπορώ να καταθέσω μήνυση για συκοφαντική δυσφήμιση για αυτό)
    Και φυσικά κανείς δεν μου πληρώνει τον χαμένο χρόνο μου στο τηλέφωνο με την κυρία αυτή. Σε δυο μέρες μου έφαγε 2 ώρες που αλλιώς θα είχα κάνει και καμιά δουλειά...

    Καταλλήξαμε λοιπον στο τέλος να μου λεει να πάω ΤΩΡΑ (την ώρα που μιλάμε, και χωρις να κλείσουμε το τηλέφωνο - γιατί ούτως ή άλλως θα με ξαναέπερνε, ή εμένα ή τους γονείς μου αν δεν απαντούσα) στην τράπεζα - θα μου κρατούσε παρέα στον δρόμο είπε χαρακτηριστικά- για να δωσω μια υπευθυνη δήλωση οτι ΑΔΙΑΦΟΡΩ για τα χρεη μου!
    Της λεω κοπέλα μου είσαι με τα καλά σου? Που την είδες την αδιαφορία? Αδυναμία πληρωμής υπάρχει, οχι αδιαφορία!
    - Δεν το δέχομαι! Να κηρύξετε πτώχευση κύριε τότε, αλλιως τα λεγόμενα σας δεν μου λένε τίποτα

    Τελικά μετά απο μισή ώρα κλείσαμε και θα με ξαναέπαιρνε στις 14.00 να δεί αν πήγα στην τράπεζα... Ακόμα δεν με πήρε... Μάλλον θα είναι απασχολημένη να κάνει παρέα σε κάποιον άλλο κακομοίρη που έστειλε να πάει στην τράπεζα ΤΩΡΑ. Ελεος...

    Φυσικά η επόμενη μου κίνηση ήταν να συμβουλευτώ τον δικηγόρο μου, ο οποίος μου είπε πως απο Δευτέρα θα ετοιμάσουμε μια ενα εξώδικο όπου θα ζητάμε την παυση κάθε όχλησης προς εμένα ή τρίτους λόγω αδυναμίας πληρωμής λόγω της κατάστασης στην οποία βρίσκεται η εταιρία μου (και φυσικά αποδεικνύεται απο τα δυσμενή στοιχεία που υπάρχουν ήδη στον Τειρεσία).

    Ουφ... το εβγαλα απο μέσα μου

    Εσείς έχετε ζήσει καμια παρόμοια κατάσταση?



    για γελια και για κλαματα με πιο δικαιωμα συνομιλει με αυτο το υφακι λες και σας ηξερε ...μεγαλο θρασος

    προσωπικα θα της εκλεινα το τηλεφωνο ..και θα εκανα καταγγελια

  4. #79
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ερωτήσεις....
    1) Το Χ άτομο βρίσκεται σε ανάγκη... Ο hemlock, του παρουσιάζει ένα χαρτi, που ορίζει ότι θα του δώσει 10.000 ευρώ, και ως ενέχυρο θα πάρει τη γυναίκα και το σπίτι του Χ. Ο Χ, μέσα στην απελπισία και την αγνοια του, το υπογράφει. Αυτό μετατρέπει τον hemlock σε ηθικό στοιχείο, ή την ενέργειά του σε νόμιμη??????????????????????????
    Θα σταθω σε αυτο....Στα υπολοιπα Χ...
    Ποσως με νοιαζει που εβαλες υπογραφη....Κανε ολα τα προβλεπωμενα και οταν δικαιωθεις ελα ξαναγραψε το ποιηματακι σου περι ηθικης και ηλιθιοτητας...






    2) Το να σου ζητούν τα χρήματα που χρωστάς, είναι θεμιτό... Το να σε απειλούν, ή να απειλούν τους δικούς σου, είναι καφριλίκι. Το να δικαιολογείς το καφριλίκι, είναι σα να λες, ότι ο πιτσιρικάς που δικαια ειναι οργισμένος απέναντι στο σύστημα, καλά κάνει και σπάει το μαγαζί του hemlock...Ασχετα αν και ο hemlock μπορεί να οργισμένος με το σύστημα...
    3) Τέλος, μέσα στο επιτόκιο που πληρώνουμε ΟΛΟΙ μας, υπάρχει ήδη η προσαύξηση για πιθανές επισφάλειες...Αλλιώς, θα έπρεπε να πληρώνουμε πολύ χαμηλότερο επιτόκιο...
    4) hemlock, είσαι από εκείνους που επειδή κάποιος στο τέλος του στεγαστικού του δανείου, βρέθηκε σε ταμειακή δυσχέρεια, και χρωστάει πχ τις 3 τελευταίες δόσεις, του κατάσχουν το ακίνητο, και εσύ τους δικαιολογείς? (δηλαδή να του παίρνει το ακίνητο αξίας 150χλδ, επειδή δε μπόρεσε να πληρώσει 2.000ευρω πρόσκαιρα?)
    5) Τέλος, μια παρατήρηση... η υπογραφή σε χαρτιά που αναφέρουν κάτι ΜΗ νόμιμο, δεν τα μετατρέπει σε νόμιμα... αν εσύ υπογράψεις ότι μου χρωστάς 200.000 ευρώ από την πώληση που έκανες για μένα 10 κιλών νοθευμένης ηρωινης , μπορώ εγώ να σε κυνηγήσω νομικά?Και ούτε μου επιτρέπετε (ΗΘΙΚΑ) να σε παίρνω και να σε απειλώ καθημερινά, λέγοντας σου ΨΕΜΜΑΤΑ (ότι...το παιδί σου δε θα μπορεί να πάρει δάνειο), επειδή εσύ μου χρωστάς τα λεφτά αυτά...

    (Εγώ το έχω ζήσει από την ...αναποδη...Χρωστάνε οι δικοί μου, και παίρνουν ακομα και μένα, που δε χρωστάω ευρώ, πλην του αμαξιού που ξεπληρώνω...Και δε μπορείτε να φανταστείτε τι μπουρδες/απειλές λένε)[/QUOTE]
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #80
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σταθω σε αυτο....Στα υπολοιπα Χ...
    Ποσως με νοιαζει που εβαλες υπογραφη....Κανε ολα τα προβλεπωμενα και οταν δικαιωθεις ελα ξαναγραψε το ποιηματακι σου περι ηθικης και ηλιθιοτητας...
    Για τις εισπρακτικές και τις πρακτικές τους ο κόσμος έχει δικαιωθεί και σου έχουν απαντήσει ήδη (υπάρχει νόμος που προστατεύει τους πολίτες):

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...0&postcount=72

  6. #81
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zoup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για τις εισπρακτικές και τις πρακτικές τους ο κόσμος έχει δικαιωθεί και σου έχουν απαντήσει ήδη (υπάρχει νόμος που προστατεύει τους πολίτες):

    http://www.adslgr.com/forum/showpost...0&postcount=72
    Αρα ,αν καταλαβαινω και σωστα, περιμενετε και απο μενα να συλληπηθω το οποιο "παθοντα"?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  7. #82
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    όχι, εμένα μου φτάνει που δείχνουν κατανόηση στους οφειλέτες και κατακρίνουν τις πρακτικές των εισπρακτικών οι νομοθέτες και το κράτος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Φανερός Πράκτωρ : 04-08-09 στις 13:32.

  8. #83
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σταθω σε αυτο....Στα υπολοιπα Χ...
    Ποσως με νοιαζει που εβαλες υπογραφη....Κανε ολα τα προβλεπωμενα και οταν δικαιωθεις ελα ξαναγραψε το ποιηματακι σου περι ηθικης και ηλιθιοτητας...
    κάτι τέτοιους... ΕΝΕΡΓΟΥΣ πολίτες βλεπει ο βουλγαράκης, και μας ενημερώνει ότι οτιδήποτε είναι νόμιμο, είναι ηθικό...
    Αααα... Και πράγματι, η σκέψη "κάνε ολα τα προβλεπόμενα, και όταν δικαιωθείς μόνο τότε μιλα μου για ηθική", είναι πραγματικά τόσο ανήθικη, όσο και η πράξη του Χ hemlock να με βάλει να υπογράψω αυτό το χαρτί...
    Κάνεις ακριβώς σαν τον βάσπερ, όταν μιλαμε για την νεα δημοκρατία..Αρνείσαι να δεις πέρα από το δαχτυλό σου δηλαδή...
    Να σου αποκαλύψω κάτι?
    περα από το δαχτυλο σου, υπάρχουν απατεώνες, που με το πρόσχημα του χαρτιού και της υπογραφής, ή της πρόσκαιρης θέλησης, κάνουν παράνομα...πραγματάκια...
    Πχ, ο αλήτης που βγάζει ένα 12χρονο στα φανάρια...Αν του έχει πάρει υπογραφή καθαρίσαμε? ή αν όταν το ρώτησε αν θέλει να βγει, αυτό απάντησε ναι???

    χαιρομαι που δνε υπάρχει κόσμος που να σκεφτεται σαν εσένα...Κοινωνική ευθύνη και ευαισθησια...Λέξεις αγνωστες πιθανοτατα...
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  9. #84
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κάτι τέτοιους... ΕΝΕΡΓΟΥΣ πολίτες βλεπει ο βουλγαράκης, και μας ενημερώνει ότι οτιδήποτε είναι νόμιμο, είναι ηθικό...
    Αααα... Και πράγματι, η σκέψη "κάνε ολα τα προβλεπόμενα, και όταν δικαιωθείς μόνο τότε μιλα μου για ηθική", είναι πραγματικά τόσο ανήθικη, όσο και η πράξη του Χ hemlock να με βάλει να υπογράψω αυτό το χαρτί...
    Κάνεις ακριβώς σαν τον βάσπερ, όταν μιλαμε για την νεα δημοκρατία..Αρνείσαι να δεις πέρα από το δαχτυλό σου δηλαδή...
    Να σου αποκαλύψω κάτι?
    περα από το δαχτυλο σου, υπάρχουν απατεώνες, που με το πρόσχημα του χαρτιού και της υπογραφής, ή της πρόσκαιρης θέλησης, κάνουν παράνομα...πραγματάκια...
    Πχ, ο αλήτης που βγάζει ένα 12χρονο στα φανάρια...Αν του έχει πάρει υπογραφή καθαρίσαμε? ή αν όταν το ρώτησε αν θέλει να βγει, αυτό απάντησε ναι???

    χαιρομαι που δνε υπάρχει κόσμος που να σκεφτεται σαν εσένα...Κοινωνική ευθύνη και ευαισθησια...Λέξεις αγνωστες πιθανοτατα...
    Να δω τι?
    Εγω σου λεω οτι σαν Hemock δεν μπορω να χειροκτοτησω κανεναν που την πατησε με πιστωτικες καρτες κλπ (την "συμβουλη" την εδωσα...να καθησει να ξεπληρωσει με ή χωρις δικηγορους-αυτο για τους τοκους)....Και για τους ορους μπορουσε να μαθεις περισσοτερα και για το πως αντιδρα η τραπεζα απεναντι στους "κακοπληρωτες" και θα μπορουσε να την κοψει επιτοπου (την καρτα -ο οποισδηποτε) για να μην χρεωνεται για αερα....
    Αρα το τι μου γραφεις τωρα για τον vasper Και την ΝΔ να μην σου πω που τα εδω (ηδη) περασει....
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  10. #85
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    ετσι μόνο θα πάμε μπροστά, έχεις δίκιο χεμλοκ...
    αδιαφορία, στ@ρχιδισμός, και πάντα υπέρ του ισχυρού...Τι σημασία έχει που ΗΔΗ ο καταναλωτής έχει πληρώσει ΜΕΣΑ στο επιτοκιο την πιθανότητα να μη μπορεί να το αποπληρώσει?
    Τι σημασία έχει που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να απειλείς? εσύ με τη δική σου ορθογώνια λογική, τους δικαιολογείς!
    Τι σημασία έχει που ο νομοθέτης λέει ότι ακόμα και αν υπογράψεις όρο ΠΑΡΑΝΟΜΟ, αυτός ό όρος ΔΕΝ ισχύει??? Για τον χέμλοκ, ΙΣΧΥΕΙ!!!
    Τι σημασία έχει που κανείς δε σου είπε ότι αν δεν πληρώσεις (όταν σου έδωσαν την κάρτα), θα σε απει΄λήσουν εσένα, τα παιδιά σου, τα εγγόνια σου, τις θείες σου κ τις γκ΄μενές σου??? (εκτός αν έσένα στο είπαν)!!!
    Οοοοχχχιιι.. Αυτά είναι μπούρδες...Ο χέμλοκ λέει σε όλους σας, ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ!!!
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  11. #86
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antreas9 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι μόνο θα πάμε μπροστά, έχεις δίκιο χεμλοκ...
    αδιαφορία, στ@ρχιδισμός, και πάντα υπέρ του ισχυρού...Τι σημασία έχει που ΗΔΗ ο καταναλωτής έχει πληρώσει ΜΕΣΑ στο επιτοκιο την πιθανότητα να μη μπορεί να το αποπληρώσει?
    Τι σημασία έχει που ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να απειλείς? εσύ με τη δική σου ορθογώνια λογική, τους δικαιολογείς!
    Τι σημασία έχει που ο νομοθέτης λέει ότι ακόμα και αν υπογράψεις όρο ΠΑΡΑΝΟΜΟ, αυτός ό όρος ΔΕΝ ισχύει??? Για τον χέμλοκ, ΙΣΧΥΕΙ!!!
    Τι σημασία έχει που κανείς δε σου είπε ότι αν δεν πληρώσεις (όταν σου έδωσαν την κάρτα), θα σε απει΄λήσουν εσένα, τα παιδιά σου, τα εγγόνια σου, τις θείες σου κ τις γκ΄μενές σου??? (εκτός αν έσένα στο είπαν)!!!
    Οοοοχχχιιι.. Αυτά είναι μπούρδες...Ο χέμλοκ λέει σε όλους σας, ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ!!!
    Διαβασες τιποτα απο αυτα που εχω γραψει ή θα συνεχισεις τα τραγουδια περι ισχυρου και αδυνατου?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  12. #87
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Δεν είναι ισχυρός - αδύναμος.

    Ήταν ηθικός - ανήθικος και πλέον είναι και νόμιμος - παράνομος.

  13. #88
    Εγγραφή
    06-06-2006
    Μηνύματα
    5.607
    Downloads
    92
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14/1 | 8/1
    ISP
    Wind | Cyta
    Router
    Fritz 7170 |NetfasterIAD2
    εγώ απορω γιατί συνεχιζετε ακόμα τη συζήτηση.
    Αφού δεν βγάζει πουθενά.

  14. #89
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hemlock Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διαβασες τιποτα απο αυτα που εχω γραψει ή θα συνεχισεις τα τραγουδια περι ισχυρου και αδυνατου?
    ναι, τα διάβασα...και σου απάντησα...Ελπίζω να το καταλαβες!!!!
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  15. #90
    Εγγραφή
    23-10-2003
    Περιοχή
    athina
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    774
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    13975 / 985
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν.ΣΜΥΡΝΗΣ
    Router
    SAGEM 2404
    SNR / Attn
    9.2(dB) / 21(dB)
    Αφου ετσι μας "οδηγουν" να γινουμε γιατι τα βαζετε με τον hemlock; Τι φταιει ο ανθρωπος;;;

    Αυτο δεν μας "πλασαρουν";; Μακρυα απο τον κ*λο μας και οπου να'ναι ας μπει.

    Βεβαια αυτο που δε μας λενε, ειναι οτι οταν θα ερθει η σειρα μας για να μας μπει το αγγουρι στο κ*λο (γιατι θα ερθει) ,δεν θα υπαρχει κανεις να μας υπερασπιστει ή να μας βοηθησει.
    Αφου οταν το ετρωγαν εκεινοι, εμεις λεγαμε "ας προσεχαν".......
    Δικηγοροι, ζωγραφοι, δημοσιογραφοι, πολιτικοι. Οι μονοι ανθρωποι στον κοσμο που μπορουν να κανουν το μαυρο.....ασπρο

    "Look in the doubt we've wallowed
    Look at the leaders we've followed
    Look at the lies we've swallowed
    And I don't want to hear no more"

Σελ. 6 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-09, 09:48
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-08, 16:07
  3. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-08, 16:55
  4. που θα φτάσει το mozilla foundation;
    Από no_logo στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-08, 21:00
  5. Είναι δυνατόν να έχουν φτάσει τόσο ψηλά οι τιμές ανεμιστήρων;
    Από Patentman στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-08, 09:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας