PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερυθρόλευκη στρατιά [split 1-1000]



Σελίδες : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

EvilHawk
10-06-05, 16:20
Λοιπόν μια παρατήρηση, οι φίλοι του Παναθηναϊκού, στο thread τους, τον παρισσότερο καιρό ασχολούνται με την ομάδα τους και έχουν καταφέρει να κρατήσουν κάποιο επίπεδο! Γιαυτό και το thread έχει τόσο μεγάλη διάρκεια ζωής!

Αν και Ολυμπιακός δεν θα διστάσω να διαγράψω το thread άν δεν φροντίσετε το ίδιο και εδώ!
Φιλικά αστειάκια και πειράγματα σους "πελάτες" επιτρέπονται! Αλλά είπαμε φιλικά... ;)

Gedo
10-06-05, 16:21
Εγω σαν να ακουσα οτι του Κονσεισαο χαλαει ζηταει παραπανω λεφτα.

Ετσι και δεν ερθει ανοιξτε λαγουμια και κρυφτειτε λαγουδακια.

HaRRy
10-06-05, 16:22
Για να ΜΗΝ ξεχνιόμαστε:
ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ (ΔΕ ΒΑΖΩ ΤΑ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΜΗ ΓΕΜΙΣΟΥΝ 2 ΣΕΛΙΔΕΣ)

1979-80: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1980-81: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1981-82: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1982-83: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1983-84: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1984-85: ΠΑΟΚ
1985-86: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1986-87: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1987-88: ΛΑΡΙΣΑ
1988-89: ΑΕΚ
1989-90: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1990-91: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1991-92: ΑΕΚ
1992-93: ΑΕΚ
1993-94: ΑΕΚ
1994-95: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1995-96: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
1996-97: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1997-98: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1998-99: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
1999-00: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
2000-01: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
2001-02: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
2002-03: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
2003-04: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
2004-05: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΝΑ ΜΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΚΑΡΑΜΕΛΑ ΤΗΣ ΕΥΡΩΠΗΣ ΝΑ ΠΝΙΞΕΤΕ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΣΑΣ...

WAntilles
10-06-05, 16:23
Κάντε πρώτα ΜΙΑ - έστω ΜΙΑ - ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ νίκη στο Champions League και μετά να έχετε τα μούτρα, την ΤΣΙΠΑ, να βάζετε τον όρο "Ευρωπαϊκή" ομάδα στο στόμα σας.

Και επειδή κάποιος μίλησε για τύχη:

Εάν 10 - ΔΕΚΑ - ολόκληρα χρόνια δεν μπορείς να κερδίσεις εκτός έδρας, αυτό δεν είναι ατυχία αλλά ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Ατυχία δεν είναι να κατεβάζεις την ομάδα ενάντια στην Χωραφέιν με έναν επιθετικό. Είναι ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Κάποιος σοφός, κάποτε είχε πει:

In my experience, there is no such thing as luck.

HaRRy
10-06-05, 16:25
Παρακαλώ τους αγαπητούς πελάτες να σταματήσουν να γράφουν χαζομάρες και να πανε στη δική τους χάβρα να αλληλοσυγχαίρονται και να κάνουν φιέστες για την 2η, την 3η θέση καθώς και τους 32 και κάτω της Ευρώπης...
Αφήστε μας εδω ψιλά στην ησυχία μας...
ΜΗΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΕ ΜΗΝ ΕΚΤΙΘΕΣΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕΣΤΕ...

Gedo
10-06-05, 16:25
Λοιπόν μια παρατήρηση, οι φίλοι του Παναθηναϊκού, στο thread τους, τον παρισσότερο καιρό ασχολούνται με την ομάδα τους και έχουν καταφέρει να κρατήσουν κάποιο επίπεδο! Γιαυτό και το thread έχει τόσο μεγάλη διάρκεια ζωής!

Αν και Ολυμπιακός δεν θα διστάσω να διαγράψω το thread άν δεν φροντίσετε το ίδιο και εδώ!
Φιλικά αστειάκια και πειράγματα σους "πελάτες" επιτρέπονται! Αλλά είπαμε φιλικά... ;)

Εγω με τον Coftara και με τον Nikoseagle, δεν παρεξηγουμε οτι και να γραψουμε, ξερουνε και οι 2 οπως και εγω οτι διασκεδαζουμε να κανουμε τετοιες κουβεντες, αλλωστε κραταει χρονια αυτη η κολωνια;).


Υ.Γ
Για σενα Anfil, που μαλλον δεν εχεις παρει ακομα ειδηση το Thread, δεν ισχυει το ιδιο
και για αλλον εναν που μου διαφευγει το nick

Agent M
10-06-05, 16:25
Εντάξει; Κάνατε την πλάκα σας; Τώρα μπορείτε να αποχωρήσετε σιγά σιγά και να πάτε στο thread σας γιατί το έχουμε κάνει τελείως flame το θέμα... Άντε στα πράσινα σας καπέλα... Καλή η πλάκα, ο χαβαλές και πειράγματα εκατέρωθεν αλλά εγώ θα έλεγα να σταματήσουμε κάπου εδώ.

Πάντως είναι το λιγότερο ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ να μιλάτε για "πράσινα μπερέ" καθώς ο πράσινος μπερές είναι ΙΕΡΟ ΕΜΒΛΗΜΑ και αντιπροσωπεύει τους αγώνες και το σώμα των Καταδρομών και όχι μερικών φιλάθλων του Παναθηναϊκού σε ένα forum... Έτσι για να εκφράσουμε και μια άποψη... :-k

HaRRy
10-06-05, 16:29
Κάντε πρώτα ΜΙΑ - έστω ΜΙΑ - ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ νίκη στο Champions League και μετά να έχετε τα μούτρα, την ΤΣΙΠΑ, να βάζετε τον όρο "Ευρωπαϊκή" ομάδα στο στόμα σας.

Και επειδή κάποιος μίλησε για τύχη:

Εάν 10 - ΔΕΚΑ - ολόκληρα χρόνια δεν μπορείς να κερδίσεις εκτός έδρας, αυτό δεν είναι ατυχία αλλά ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Ατυχία δεν είναι να κατεβάζεις την ομάδα ενάντια στην Χωραφέιν με έναν επιθετικό. Είναι ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Κάποιος σοφός, κάποτε είχε πει:

In my experience, there is no such thing as luck.

Boooorrrinngggggggggggggggggggg

Boooorrrinngggggggggggggggggggg

Boooorrrinngggggggggggggggggggg

ΠΑΡΤΕ ΕΣΕΙΣ 7 ΣΕΡΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΥΝΕΧΙΣΤΕ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΛΑΚΕΣ ΣΕ ΕΜΑΣ...
ΑΛΛΑ ... ΜΑΚΑΡΙΟΙ ΟΙ ΠΤΩΧΟΙ ΤΩ... ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΙ...
LOL

Νικαετός
10-06-05, 16:30
Εγω σαν να ακουσα οτι του Κονσεισαο χαλαει ζηταει παραπανω λεφτα.

Ετσι και δεν ερθει ανοιξτε λαγουμια και κρυφτειτε λαγουδακια.


Αν τελικά είναι αλήθεια και του δώσουμε τα 2.000.000 ευρώπουλα που λέγεται πως θέλει , υπόσχομαι όλη τη χρονιά να μην γράψω ούτε ένα ποστ εναντίον του Ολυμπιακού ή υπέρ του ΠΑΟ .

Ας πάει να βρει αλλού ομάδα να του τα δώσουν ...

Αυτό το λέω απολύτως ειλικρινά και εν γνώσει των συνεπειών του νόμου ...

Evil plz προσδιόρισε τα όρια της πλάκας . Το όνομα ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ επιτρέπεται , ή θεωρείται υπερβολική καζούρα >????

HaRRy
10-06-05, 16:33
Τα Λογια Ειναι Περιττα Την Ωρα Που ... Πανηγυριζουμε... Ακομα

HaRRy
10-06-05, 16:36
Αν τελικά είναι αλήθεια και του δώσουμε τα 2.000.000 ευρώπουλα που λέγεται πως θέλει , υπόσχομαι όλη τη χρονιά να μην γράψω ούτε ένα ποστ εναντίον του Ολυμπιακού ή υπέρ του ΠΑΟ .


Θέλει 2 μύρια ακόμα για να αλλάζει το πλαστικό πόδι καθε 1 μήνα...
Βλέπε ΑΣΑΝΟΒΙΤΣ με τα μπουλόνια στο γόνατο...

Agent M
10-06-05, 16:39
Κάντε πρώτα ΜΙΑ - έστω ΜΙΑ - ΕΚΤΟΣ ΕΔΡΑΣ νίκη στο Champions League και μετά να έχετε τα μούτρα, την ΤΣΙΠΑ, να βάζετε τον όρο "Ευρωπαϊκή" ομάδα στο στόμα σας.

Και επειδή κάποιος μίλησε για τύχη:

Εάν 10 - ΔΕΚΑ - ολόκληρα χρόνια δεν μπορείς να κερδίσεις εκτός έδρας, αυτό δεν είναι ατυχία αλλά ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Ατυχία δεν είναι να κατεβάζεις την ομάδα ενάντια στην Χωραφέιν με έναν επιθετικό. Είναι ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ.

Κάποιος σοφός, κάποτε είχε πει:

In my experience, there is no such thing as luck.
Ναι ρε WAn εγώ μίλησα για τύχη... Μήπως δεν ισχύει; Και γιατί βάζεις αυτό που κάπου,κάπως,κάποτε είπε ένας σοφός; Επειδή κολλάει με την περίσταση ε;
Εξάλλου πολλοί σοφοί υπήρχαν που κάπου,κάπως,κάποτε είπαν κι αυτοί κάτι... :D
Απλά τώρα δεν κολλάει με την περίσταση... :lol:

10 ολόκληρα χρόνια μπορείς να μου εξηγήσεις πως τυχαίνει και παίρνουν οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ και ΓΕΡΑΣΜΕΝΑ ΑΛΟΓΑ πρωταθλήματα και κύπελλα; Αλλά εσείς παίζετε σε άλλη κλάση! Είστε Ευρωπαϊκή ομάδα... Από τις μεγάλες κιόλας... Λες και στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα όλα είναι όμορφα και αγγελικά πλασμένα και δεν υπάρχει παράγκα ή δεν ξέρω κι εγώ τι...
Και για να μην παρεξηγηθώ να πω πως εγώ δεν ξέρω... Απλές εικασίες κάνω... :-k ;)

Νικαετός
10-06-05, 16:43
Εντάξει; Κάνατε την πλάκα σας; Τώρα μπορείτε να αποχωρήσετε σιγά σιγά και να πάτε στο thread σας γιατί το έχουμε κάνει τελείως flame το θέμα... Άντε στα πράσινα σας καπέλα... Καλή η πλάκα, ο χαβαλές και πειράγματα εκατέρωθεν αλλά εγώ θα έλεγα να σταματήσουμε κάπου εδώ.

Πάντως είναι το λιγότερο ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟ να μιλάτε για "πράσινα μπερέ" καθώς ο πράσινος μπερές είναι ΙΕΡΟ ΕΜΒΛΗΜΑ και αντιπροσωπεύει τους αγώνες και το σώμα των Καταδρομών και όχι μερικών φιλάθλων του Παναθηναϊκού σε ένα forum... Έτσι για να εκφράσουμε και μια άποψη... :-k

Agent , αν δεν σας πειράξουμε και μας πειράξετε δεν έχει νόημα η ζωή μας ολόκληρη . Άλλωστε τι μας έχει μείνει ? Ειλικρινά θέλω να πιστέψεις πως δεν παρεξηγούμαι ότι και αν γράψεις ότι και αν πεις για την ομάδα μου ή τους οπαδούς της , αρκεί να είναι διατυπωμένο με χιούμορ .

Μην προσπαθείς να μετατρέψεις την συζήτηση σε σοβαρή γιατί δεν είναι από την φύση της. Ειλικρινά σέβομαι και αγαπώ τον Ολυμπιακό και την Ιστορία του ...δεν είναι σχήμα λόγου , έιναι αλήθεια.

Το όλο θέμα είναι ένα παιχνίδι και σαν τέτοιο πρέπει να το βλέπουμε . Ο υπέρμετρος φανατισμός δεν βοηθάει κανέναν . Έχω γράψει πολλές χιλιάδες φορές , πως αυτό που θέλω είναι να είμαστε "αγαπημένοι" (όσο μπορεί να γίνει βέβαια αυτό) αλλά θα σε τρελλάνω στην πλάκα και στο δούλεμα , το ίδιο θέλω να κάνεις και εσύ , αλλά έως εκεί όμως .

Από την άλλη πάλι τι το ήθελες αυτό το σχόλιο για τα πράσινα τάδε ? Μόνος σου οδηγείς την συζήτηση σε λάθος μονοπάτια . Και άντε να δεχθώ τον συλλογισμό σου άσχετα αν δεν συμφωνώ , το "Στρατιά" πού ακριβώς παραπέμπει ? Αυτό δεν είναι προσβολή ? Γιαυτό σου λέω , άστο καλή η πλάκα , ας το κρατήσουμε εκεί .

HaRRy
10-06-05, 18:31
Επαναλαμβάνω πως ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΗ ΣΤΡΑΤΙΑ δεν παραπέμπει ΠΟΥΘΕΝΑ αλλού παρα μόνο στον κόσμο του Ολυμπιακού και συγκεκριμένα στη ΘΥΡΑ 7 που μαζεύεται πριν απο κάθε αγώνα στον ΟΜΩΝΥΜΟ ΣΥΛΛΟΓΟ που βρίσκεται ΑΠΕΝΑΝΤΙ απο το ΝΑΟ ΜΑΣ...
Είναι ακριβώς επάνω στην στροφή που περνάει μπροστά απο το ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ και καταλήγει στο ΕΛΑΙΣ ή στην ΕΛΑΪΔΑ όπως προτιμάτε...
Δεν ανήκω εκεί, είμαι γραμμένος στον Κορυδαλλό :P

HaRRy
10-06-05, 18:42
Δημήτρης Μαυρογενίδης: «Ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος για την υπέρβαση στην Ευρώπη»
10/06/2005

Μπορεί να βρίσκεται σε διακοπές, αλλά όπως τονίζει ο ίδιος θέλει να μαθαίνει τις εξελίξεις για τον Ολυμπιακό, ενώ προσθέτει ότι ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος για την υπέρβαση στην ευρωπαϊκή της πορεία. Ο λόγος για τον Δημήτρη Μαυρογενίδη που κάνει έναν μίνι απολογισμό της αγωνιστικής χρονιάς που έφυγε, μιλώντας στο www.olympiacos.org αν όχι για όλα... για τα περισσότερα..

(Παραθέτω ενα απόσπασμα που έχει όλο το ζουμί...)
===
-Είσαι στον Ολυμπιακό από το καλοκαίρι του 1997 και έχεις κατακτήσει 7 πρωταθλήματα και 2 Κύπελλα, δηλαδή έχεις πετύχει ότι άλλοι μπορεί να ονειρεύονται. Τι περιμένεις από το μέλλον; Τι ονειρεύεσαι;

«Εκείνο που θα πω είναι ότι με έχει ευλογήσει ο Θεός και η τύχη με το να βρίσκομαι στον Ολυμπιακό και έχω πετύχει όλα αυτά. Το πιο σημαντικό όμως είναι ότι η όρεξη για τέτοιες και ίσως για μεγαλύτερες επιτυχίες δεν σταματάει ποτέ. Οσον αφορά τα όνειρα και τις φιλοδοξίες μου, μετά από τόσα χρόνια συμβαδίζουν με αυτά του Ολυμπιακού. Ο Ολυμπιακός είναι μια ομάδα με μεγάλους στόχους, οπότε και οι δικοί μου είναι το ίδιο.»
===
Αυτα τα λόγια μόνο οι ... παλιοσειρές του Ολυμπιακού - οι κουτσοι, οι συνταξιούχοι, οι άμπαλοι οπως τους αποκαλούσαν οι Καβουρογιαννηδες και τα ΑΕΚάκια - μπορούν να τα λένε...
Οι άλλοι απλά ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ να τα πούνε μια μέρα...
8 χρόνια παίκτης ο Μαυρογενίδης και έχει δεί κι έχει σηκώσει 9 κούπες...
===
Για ολη την συνέντευξη δείτε:

http://www.olympiacos.org/article.aspx?aid=19187

dantouan
10-06-05, 19:01
Άντε με το καλό να βρείτε και προπονητή να ησυχάσουμε οι υπόλοιποι από αυτό το σίριαλ . Κοντεύει να ξεπεράσει και αυτή την Λάμψη .

Ά ρε Ντούσαν , τους άφησες στα κρύα του λουτρού ...

Σωστος ο Νικολας... :lol: :lol: :lol:

HaRRy
10-06-05, 19:03
Ενας Ντούσαν ΔΕΝ κάνει τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ...
Στην τελική δε μένουμε ποτε στα κρύα του λουτρού γιατί τον έχουμε πάντα αναμένο τον... θερμοσίφωνα

charly13
10-06-05, 22:06
Γιατί δεν μετακινείται το thread στο FUN SECTION.
Η ερυθρόλευκη στρατιά :haha είναι ένα άτομο. :lol:

EvilHawk
10-06-05, 22:27
Evil plz προσδιόρισε τα όρια της πλάκας . Το όνομα ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ επιτρέπεται , ή θεωρείται υπερβολική καζούρα >???? To ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ είναι μικρή καζούρα σε σχέση με τα 7 ΣΕΡΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ & το φετινό ΝΤΑΜΠΛ ! :haha

Wantilles εντάξει το πιάσαμε το νόημα! Μην τα επαναλάβεις please! ;)

- [αναπνοή] Θα αργήσετε πολύ [αναπνοή]να πάρετε [αναπνοή] 7 ΣΕΡΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ... .

HaRRy
10-06-05, 22:38
Γιατί δεν μετακινείται το thread στο FUN SECTION.
Η ερυθρόλευκη στρατιά :haha είναι ένα άτομο. :lol:

Με τη δική σας βοήθεια θα μεγαλώσει μιας και με κάθε ανούσιο πικραμένο μύνημα που γράφετε, το thread ανεβαίνει πανω-πανω στα ΝΕΑ μυνήματα και το βλέπουν κι άλλοι...
Ευχαριστώ...

ΟΝ ΤΟΠΙΚ ΤΩΡΑ...

Ο Μάριτς θα φύγει πακέτο με τον Οκκά ή θα μείνουν για να θυμόμαστε τον Ντούσαν??

nnn
11-06-05, 00:07
Ο Μάριτς θα φύγει πακέτο με τον Οκκά ή θα μείνουν για να θυμόμαστε τον Ντούσαν??
Και ποιόν θα έχουμε μετά να σημαδεύει τα δοκάρια ?
Ο Οκκάς χρειάζεται.

Άλλωστε οι άλλοι θα έχουν Κονσεισάο(αν δεν χαλάσει "λόγω χρημάτων",γιατί ο Χάτζι ακόμα έρχεται :haha )

HIK248
11-06-05, 00:45
Να φύγουν και οι 2 και να μην μας γράφουν :banned:

HaRRy
11-06-05, 00:51
O Οκκάς είναι καλός για να ανακατεύει την άμυνα αλλα όχι για να σουτάρει για γκολ...
Τοση αστοχία ουτε τυφλός δε θα είχε...
Ευτυχώς βελτιώθηκε στα τελευταία παιχνίδια και καθάρισε το πρωτάθλημα αλλά θέλει δουλειά ακόμα...
Επίσης χρειαζόμαστε έναν στο κέντρο γιατί φάνηκε πολύ καθαρά φέτος η απουσία του Καρεμπέ...
Δεν άφηνε να περάσει τίποτα ο άνθρωπος...
Ασε που μόλις τον βλέπανε φρενάραν μη τους αφήσει καμια αναπηρία...
Είχαμε στην ομάδα αυτόν που κουτουώνει την Αντριάννα και τον αφήσαμε να φύγει...!!
Ειμαστε ΣΟΒΑΡΟΙ???

HaRRy
11-06-05, 01:27
Για δείτε και αυτό...
ΘΕΡΙΝΟ ΣΙΝΕΜΑ στο ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗ για να νοιώθουμε σα στο ... σπίτι μας!!

Gothic
11-06-05, 04:28
Γιατί δεν μετακινείται το thread στο FUN SECTION.
Η ερυθρόλευκη στρατιά :haha είναι ένα άτομο. :lol:
Είμαστε πολλοί, απλά έχουμε πάθει υπερκούπωση (που δεν θα πάθετε εσείς ποτέ, όχι απο ατυχία αλλα απο ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ), έχουμε αράξει και σας βλέπουμε να πετάτε την μια μπούρδα μετά την άλλη για να ευθυμίσουμε.
Ο ένας την Χερενφέιν (μια αγνή αγάπη προφανώς γεννημένη λόγω πάρε-δώσε παικτών με το γνωστό κρητικό υποκατάστημα), ο άλλος με την Γιουβέντους (ευτυχώς που δεν ήταν η Λάτσιο γιατι θα τριγυρνούσανε με τις σβάστικες), ο άλλος κόβεται για τον προπονητή μας, μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα.

Σας γουστάρω ρε μάγκες γιατι κάθε μέρα επιβεβαιώνετε την θεωρία μου οτι υπάρχουν δύο ομάδες, οι Ολυμπιακοί και οι αντι-Ολυμπιακοί.
Ελπίζω κάποτε να καταλάβετε πόσο μικροί φαίνεστε που αλλάζετε ομάδες σαν τα σώβρακα (αναλόγως με το με ποιον παίζουμε εμείς), που ασχολείστε μόνο με τις δικές μας μεταγραφές και προβλήματα και που πιάνεστε απο κάθε -δήθεν- κατόρθωμα (πορείες κάνουν οι συνταξιούχοι και όπως και στην μπάλα δεν τους δίνει κανένας κούπα για αυτές) για να δικαιολογήσετε τις αποτυχίες σας.

Συνεχίστε να χειροκροτήτε το εμπόριο παιχτών που αποκαλείτε ομάδα (με το που πιάσει κάποιος αξία, πέταμα, πούλημα και ούτε ενα γκουντμπάϊ - οι πορείες φτάνουν) και να μας διασκεδάζετε :thumb_dup

Προσωπικά δεν έχω άλλη όρεξη να ασχοληθώ μαζί σας επι οπαδικού και ήδη έχω χάσει το μισό τρίτο σετ απο το Αργεντινή - Ελλάδα που τους παίρνουμε τα σώβρακα στο γήπεδο τους.

Σκατά, 19-14 χάνουμε.

blizard
11-06-05, 04:42
Δημήτρης Μαυρογενίδης: «Ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος για την υπέρβαση στην Ευρώπη»
10/06/2005
Καλά, αυτό δεν το είχε πει και τον προηγούμενο αιώνα ?
(Τότε που διώξατε τον Mπάγεβιτς την πρώτη φορά, γιατί θέλατε λέει το κάτι παραπάνω στην Ευρώπη)
Μετά τόσα χρόνια , το ίδιο ακριβώς δούλεμα τρώτε ρε παιδιά ??????

Και τότε τα είχατε όλα , απλά προτιμήσατε να ασχολείστε με τους διαιτητές για να σας δίνουν το ελληνικό πρωτάθλημα αντί να φτιάξετε ομάδα ….τώρα με τι φόντα βρε ?
Με παίκτες γερασμένους ? με προπονητή καινούργιο (και άγνωστο ακόμα) , με τον Κόκκαλη να κοιτάει πως θα σας φάει παραπάνω, αντί να δώσει τίποτα ? με ανανέωση και σχεδιασμό που δεν έχουν ακόμα αρχίσει?
Μόνιμα για γέλια είναι η υπόθεση Ολυμπιακός και Ευρώπη μιλάμε , από όλες τις μεριές.

stamiak
11-06-05, 07:35
Οπαδός του ΟΣΦΠ
:-k


Οπαδός του ΠΑΟ πλησιάζει:

:roll: :-k



:yahoo: "CHAMPIONS LEAGUE"!


Οπαδός του ΟΣΦΠ

:shock:


:scared: :haha (Οπαδός του ΠAO)


:cry:

papdoux
11-06-05, 10:42
Ποσο χαιρομαι που αυτο το thread αποτελει σημειο συναντησης Ολυμπιακων που μπορουν να βλεπουν οτι οι καποιοι βαζελοι ειναι κρυφογαυροι αφου βρισκονται εδω μεσα και γραφουν καθημερινα για την κρυφη τους αγαπη, τον Ολυμπιακο. Χαιρετω ολους τους γαυρους του thread, τους γαυρους της ελλαδας, τους κρυφογαυρους και ολους τους αντιγαυρους γιατι αυτο σημαινει οτι καποτε ησασταν και εσεις γαυροι αλλα καποια στιγμη κατι πηγε στραβα που δε μπορω να καταλαβω. Καποιοι μιλανε για κουρασμενα παλικαρια και γηρασμενα μαλιστα, ποια κουρασμενα, γηρασμενα παλικαρια? αυτα που επαιξαν φετος τα περισσοτερα παιχνιδια σε ελλαδα και ευρωπη; αυτοι που πηραν το νταμπλ; οσο για καποιους αλλους που μιλανε για ευρωπαϊκη πορεια, σταματηστε αυτη την καραμελα, ενταξει το κουρασατε το θεμα, καντε κανενα αγωνα παλι με Ajax του 71 ή με Liverpool του 84 και μπητε στο καβουκι σας για παντα σα μικρη ομαδα που ειστε ή ασχοληθητε με τη παραγκα για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα.

Gothic
11-06-05, 12:21
Η πιο ρεαλιστική έκδοση της ιστορίας του Stamiak, Paparazzi style :D

http://www.contra.gr/images/29-h__21.jpg
...


http://users.forthnet.gr/ath/gothic/images/vazel1.jpg
Καλε τι χαίρεστε; Champions League!


http://www.contra.gr/images/29-h__21.jpg
...

http://users.forthnet.gr/ath/gothic/images/vazel2.jpg
Πορείες! Ευρώπη! Στιρέλλα;


http://www.contra.gr/images/29-h__21.jpg
...


http://users.forthnet.gr/ath/gothic/images/vazel3.jpg
Γιουβέντους, Γιουβέντους.... Μακαμπί; Χερενφέϊν; Μπα;....


http://www.contra.gr/images/29-h__21.jpg
...


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/64/Papadopoulos.jpg
Γουέμπλεϋ;...


http://www.contra.gr/images/29-h__21.jpg
...

blizard
11-06-05, 17:03
καντε κανενα αγωνα παλι με Ajax του 71 ή με Liverpool του 84 και μπητε στο καβουκι σας για παντα σα μικρη ομαδα που ειστε ή ασχοληθητε με τη παραγκα για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα.
H μικρή ομάδα φαίνεται στην Ευρώπη φίλε... καμιά παράγκα, και κανένα πρωτάθλημα δεν είναι αρκετό να την κάνει μεγάλη.
Και μικροί οπαδοί είναι αυτοί που δεν το ξέρουν, ή ακόμα χειρότερα κλείνουν τα μάτια για να μην το δούνε, επειδή δεν τους βολεύει.

Αν είχες μεγάλη ομάδα θα φαινόταν κάποια στιγμή ... και αν είχες την μικρότερη όλων, δεν θα μπορούσες να το κρύψεις στην Ευρώπη ... πράγμα που έγινε.

ΥΓ
Και να μην ξεχνιόμαστε, ας θυμηθούμε τι φώναζαν όσοι είδαν τον θρύλο στην τελευταία αγωνιστική ...
"Να ποιος είναι, ο Ολυμπιακός"

Gothic
11-06-05, 20:53
H μικρή ομάδα φαίνεται στην Ευρώπη φίλε... καμιά παράγκα, και κανένα πρωτάθλημα δεν είναι αρκετό να την κάνει μεγάλη.
Και μικροί οπαδοί είναι αυτοί που δεν το ξέρουν, ή ακόμα χειρότερα κλείνουν τα μάτια για να μην το δούνε, επειδή δεν τους βολεύει.

Αν είχες μεγάλη ομάδα θα φαινόταν κάποια στιγμή ... και αν είχες την μικρότερη όλων, δεν θα μπορούσες να το κρύψεις στην Ευρώπη ... πράγμα που έγινε.

ΥΓ
Και να μην ξεχνιόμαστε, ας θυμηθούμε τι φώναζαν όσοι είδαν τον θρύλο στην τελευταία αγωνιστική ...
"Να ποιος είναι, ο Ολυμπιακός"

http://www.contra.gr/images/fiesta_osfp_4.jpg
...

The_StarGazer
12-06-05, 01:38
Δημήτρης Μαυρογενίδης: «Ο Ολυμπιακός είναι έτοιμος για την υπέρβαση στην Ευρώπη»
10/06/2005

ΤΗΝ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ????

alfisti
12-06-05, 02:37
Ποσο χαιρομαι που αυτο το thread αποτελει σημειο συναντησης Ολυμπιακων που μπορουν να βλεπουν οτι οι καποιοι βαζελοι ειναι κρυφογαυροι αφου βρισκονται εδω μεσα και γραφουν καθημερινα για την κρυφη τους αγαπη, τον Ολυμπιακο. Χαιρετω ολους τους γαυρους του thread, τους γαυρους της ελλαδας, τους κρυφογαυρους και ολους τους αντιγαυρους γιατι αυτο σημαινει οτι καποτε ησασταν και εσεις γαυροι αλλα καποια στιγμη κατι πηγε στραβα που δε μπορω να καταλαβω. Καποιοι μιλανε για κουρασμενα παλικαρια και γηρασμενα μαλιστα, ποια κουρασμενα, γηρασμενα παλικαρια? αυτα που επαιξαν φετος τα περισσοτερα παιχνιδια σε ελλαδα και ευρωπη; αυτοι που πηραν το νταμπλ; οσο για καποιους αλλους που μιλανε για ευρωπαϊκη πορεια, σταματηστε αυτη την καραμελα, ενταξει το κουρασατε το θεμα, καντε κανενα αγωνα παλι με Ajax του 71 ή με Liverpool του 84 και μπητε στο καβουκι σας για παντα σα μικρη ομαδα που ειστε ή ασχοληθητε με τη παραγκα για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα.

εγώ που το διαβάσα πάντως το λέω δεν μπορώ να το κρύψω!!!! Ο κρυφός μου πόθος είναι ο gay-ros
απορώ τι βρίσκετε σε αυτή την ομάδα..

papdoux
12-06-05, 03:38
ΟΚ, ειστε τρομεροι. Μιλατε για τα δικαια στην ευρωπη. θυμαστε δυο χρονια πριν που σας αλλαξε τα φωτα ο διαιτητης στο τελευταιο σας παιχνιδι και βγηκατε και φωναζατε την αλλη μερα; Εκει τι εγινε; το ξεχναμε; που πηγε το δικαιο; για ποια ευρωπη μιλαμε; κατι πεναλτυ που εχουν κοψει απο το θρυλο, τα θυμαστε ή εχεται μνημη ψαριου; οταν σαν ακυρωσαν πεναλτυ στο Λιβερπουλ το '84 το θυμαστε; εκει που κλαιγατε.. τοτε :haha :haha , αλλα καλα σας λεει ο προεδρος κοτες :thumb_dup :thumb_dup γιατι μονο αυτο ειστε και μαλιστα ο ιδιος σας ο προεδρος, σας αποκαλεσε ετσι αν το θυμαστε και αυτο (ειπαμε η μνημη του ψαριου). Αλλα εγω θετω ακομα την ερωτηση και περιμενω να δω ποιος εχει λιγη μνημη 'Ποια μεγαλη ( :lol: ) ελληνικη ομαδα εχει πιαστει για δωροδοκια; ποια ε;

Τα τσιρακια, οι Παοκτζηδες, δεν μπορουν να μιλουν, εχουν τους μεγαλους πρασινους αδερφους τους να λενε τα παραμυθια για να κοιμουνται ηρεμοι...και υστερα μιλαμε για αγαπες....

Νικαετός
12-06-05, 10:12
papdoux , σε καταλαβαίνω απόλυτα αγόρι μου ... άλλο πράγμα να πανηγυρίζεις ευρωπαϊκές επιτυχίες και άλλο πράγμα να πανηγυρίζεις το πρωτάθλημα . Don't worry όμως . Τώρα με τον προπονηταρά που θα πάρετε (?) θα κάνετε και την υπέρβαση και θα καταλάβετε και εσείς πως είναι άλλη γλύκα η ευρώπη.

Α έχω και άλλα δυσάρεστα νέα , εκτός από τις 3 αγωνιστικές , θα είναι και η Λίβερπουλ πάλι στο CL !!

(evil , πως την είπαμε την ομάδα ? ΓΙΟΥΒΕ ? :twisted: :twisted: )

Πέρα από πλάκα , τώρα στα σοβαρά . Μήπως παραδώσατε αξία στιν κύριο πως τον λένε , που σας (μας) δουλεύει ? Δεν αμφισβητώ την αξία του ως προπονητή , δεν θέτω το ζήτημα σε αυτή την βάση . (Άλλωστε στην πράξη θα δείξει την αξία του) ... Αλλά αν είναι αλήθεια όλο το σίριαλ ,μήπως ο Σωκράτης πρέπει να τον διαολοστείλει ? Ελπίζω να καταλαβαίνετε τί εννοώ . Δεν νομίζω πως η συμπεριφορά του αξίζει στον Ολυμπιακό ή στον Παναθηναικό ή σε άλλη ελληνική ομάδα . Στο κάτω κάτω της γραφής ούτε ο Μουρίνιο είναι ούτε ο Φεργκι ...ένας ανερχόμενος προπονητής είναι .

Κρατάω μια πισινή , γιατί ας μην ξεχνάμε πως μπορεί και όλο το σίριαλ να το δημιουργούν επίτηδες για να φανατίζουν τον κόσμο , αλλά δεν μπορεί λίγη αξιοπρέπεια πρέπει να δείξουμε .

Θα χειροκροτήσω τον "θείο" αν τον διαολοστείλει και δεν θα είναι από ειρωνεία , ειλικρινά. Αν διαβάσετε τα ποστ μου , θα δείτε πως ακριβώς τα ίδια γράφω και για τον Φλάβιο. Εϊναι ντροπή για την χώρα μας αυτές οι συμπεριφορές.

Κύριοι , το ξέρουμε πως το ελληνικό πρωτάθλημα δεν είναι ούτε Ιταλικό ούτε Ισπανικό ,ούτε , ούτε ...αλλά τα ευρω μας έχουν το ίδιο χρώμα και (ίσως) είναι πιο καθαρά από του Ρώσου της Τσέλσι ή από του Σϋλβιο κτλ κτλ ..

Α και παρεπιπτόντως για να μην ξεχνιόμαστε ...(Ομάδα στο μπάσκετ θα φτιάξετε ? Άντε γιατί δεν έχουμε ποιον να δουλεύουμε LOL )

papdoux
12-06-05, 11:13
Καλημερα NikosEagle,
αυτη η Liverpool τυχαινει να ειναι και η πως το λεμε; 'Πρωταθλητρια Ευρωπης' το λεμε; αυτη που μας απεκλεισε και νικησε επισης Τσελσι, Γιουβε, Μιλαν και δε θυμαμαι ποια αλλη; εσεις απο ποια ομαδα αποκλειστηκατε; επισης, η Μιλαν που εφαγε 3 σε 6' τι ειναι; μικρη ομαδουλα; αλλα σε ποια θεση κατεληξε στο πρωταθλημα αγγλιας, για να εχουμε καλο ερωτημα; εχει και εκει παραγκες ετσι; που ο καλυτερος δεν περνει το πρωταθλημα; η τσελσι ειναι και αυτη μικρη που νικησε δυο φορες τη Liverpool στο αγγλικο και εφαγε ποδι στο ευρωπαϊκο.

Οσο για τον Γαλλο, και εμενα με εχει καπου χαλασει. Πιστευω οτι εκανε βλακεια και μαλιστα επικοινωνιακη. Πιστευω οτι νομιζει οτι με τα τρια πρωταθληματα και μια καλη πορεια στην ευρωπη, οτι καταξιωθηκε και οτι θα σφαζονταν οι μεγαλες ευρωπαϊκες για να τον αποκτησουν. Αλλα που πας ρε καραμητρο; παρε ενα Ουεφα, ενα πρωταθλητριων και μετα περιμενε. Εγω παντως για προπονητη, μου κανει και ο αλλος γαλλος, ο Λακομπ. Μια χαρα ομαδα ειχε φτιαξει. Απλα, αλλο με ανησυχει και θα το δειξει το μελλον.

Οσο για το μπασκετ, ποιος ασχοληται σοβαρα με αυτο; το αφηνουμε στους πρασινους για να εχουν κατι για να ξεχνουν οτι στα 9 το ενα δωρο :thumb_dup

Νικαετός
12-06-05, 14:07
Οσο για το μπασκετ, ποιος ασχοληται σοβαρα με αυτο; το αφηνουμε στους πρασινους για να εχουν κατι για να ξεχνουν οτι στα 9 το ενα δωρο

Για την μνήμη ψαριού , εσύ δεν μίλησες πρώτος ? Το όσα δεν φτάνει η αλεπού ...το ξέρεις ?

Υπάρχει η εξής διαφορά επίσης σχετικά με την Λίβερπουλ . Κανείς δεν θα μιλούσε για την ήττα στο λιμάνι , αν εσείς πρώτοι (οι εφημερίδες εννοώ και οι φίλαθλοι στη συνέχεια , δεν έλεγαν ότι πάμε στο Λίβερπουλ να κερδίσουμε - μην το αρνηθείς είναι ΓΕΓΟΝΟΣ ) ...Πού πας ρε Καραμήτρο ... που λες και εσύ . Σου είπα άλλωστε και είναι δέσμευση επίσημη από μέρους μου . Φάτε εσείς άλλα 7 από την Γιούβε - Μπάρτσα και εγώ δεν ξέρω ποια , και να παίρνετε 25 χρόνια συνέχεια το ντάμπλ .

Χαίρομαι πάντως που συμφωνούμε για το θέμα των ξένων . ;) ;)

WAntilles
12-06-05, 14:18
για ποια ευρωπη μιλαμε; κατι πεναλτυ που εχουν κοψει απο το θρυλο, τα θυμαστε ή εχεται μνημη ψαριου;

Τα θυμάμαι - ειδικά με εκείνο του Ρουμπέρτου Κάρλους (το λέω με προφουρά) - ακόμα πλαντάζω από τα γέλια όταν το βλέπω στο DVD.

Από την άλλη, τα πέναλτι υπέρ του Παναθηναϊκού στα ματς με την Άρσεναλ ο διαιτητής τα σφύριξε ΑΜΕΣΩΣ και ΧΩΡΙΣ ΔΙΣΤΑΓΜΟ.

Ξέρεις γιατί;

ΛΟΓΩ ΚΥΡΟΥΣ.

Είναι μία λέξη και έννοια ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΓΝΩΣΤΗ σε σας.

EvilHawk
12-06-05, 14:43
Βρε Wantilles αφού δεν μπορείς να περιοριστείς στην πλακίτσα, άστο το έρημο to thread, πιο πολύ γράφεις εδώ ή σε παρόμοια παρά στα "σκουφάκια" ;)

alfisti
12-06-05, 14:56
Τα τσιρακια, οι Παοκτζηδες, δεν μπορουν να μιλουν, εχουν τους μεγαλους πρασινους αδερφους τους να λενε τα παραμυθια για να κοιμουνται ηρεμοι...και υστερα μιλαμε για αγαπες....

Ελεος οχι αλλο!! ...τσιρακια του Ολυμπιακού μας λένε οι αρειανοί τσιαράκια του βάζελου μας λέτε εσείς ..
ΞΕΧΑΣΕΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΤΕ Η ΠΟΙΟ ΑΔΙΚΗΜΕΝΗ, πέστο και αυτο.. :worthy: :worthy:

Μια μπύρα newcastle παρακαλώ.. :-k :-k

papdoux
12-06-05, 15:59
Προς Wan, η λεξη ΚΥΡΟΣ ειναι μια λεξη πολυ γνωστη στους βαζελους. Αφου της εχετε κανει αγαλμα και την εχετε βαλει μαζι με τις ΚΟΥΠΕΣ σας :haha , ξερεις τις κουπες απο την τραπουλα.

Προς chopboy, τελικα, ολοι σας εχουν παρει χαμπαρι τι ρολο βαρατε σε αυτο το πρωταθλημα.

Προς Nikoseagle, χαρα μου να ειμαι πρωταθλητης στη χωρα μου και την ευρωπαϊκη καταξιωση την αφηνω σε πρασινα χερια. Τρια να σας βαζουμε και doubles να παιρνουμε και κουπες να εχουμε και εσεις μεινετε με την κουπα :rotfl: στο χερι. Αληθεια, εκεινη η μπυρα τι εγινε; ακομα υπαρχει; Wan, στις συναντησεις, τετοια μπυρα πινεις; και σε τι ΚΟΥΠΕΣ αν επιτρεπεται; :lol:

Τελικα, απο οτι φαινεται παμε για Νορβηγο στον παγκο. Μαλλον ειναι διαπλοκη. Ο Κοκκαλης εβαλε το χερι του το χειμωνα και δεν τον πηρατε εσεις. Απο τοτε στηναμε τα πλοκαμια για να σας χαλασουμε την αγορα :-k

Gedo
12-06-05, 16:40
Οριστικα ο προπονητης για την νεα περιοδο θα ειναι ο Σολιντ.

Ξερετε αυτος που εφτυσε καταμουτρα τον βαζελο παρολο που τον ηθελαν σαν τρελλοι, ενω εμεις τον ειχαμε σαν δευτερη επιλογη.

coftaras
12-06-05, 17:24
Οριστικα ο προπονητης για την νεα περιοδο θα ειναι ο Σολιντ.

Ξερετε αυτος που εφτυσε καταμουτρα τον βαζελο παρολο που τον ηθελαν σαν τρελλοι, ενω εμεις τον ειχαμε σαν δευτερη επιλογη.

Σας ζηλευω που πηρατε αυτο το προπονηταρα. :haha Αυτον με την ΤΕΡΑΣΤΙΑ ευρωπαϊκη πειρα που εχει δουλεψει στις μισες μεγαλες ευρωπαικες ομαδες.Αυτον που μολις ο Τζιγκερ του ειπε οτι ο Παναθηναϊκος ειναι μεγαλη ΕΥΡΩΠΑΙΚΗ ομαδα και περιμενη αναλογες ευρωπαικες επιτυχιες "εκλασε μεντες" και δεν ηρθε ποτε σε εμας .Ισως καλυτερα, ο χρονος θα δειξει.
Οπως βλεπετε τονισα την λεξη "ευρωπαϊκες" γιατι γιαυτο τον πηρε αν δεν κανω λαθος ο Κοκκαλης.Για να παει καποτε καλα στην Ευρωπη ο γαυρος. :lol:

EvilHawk
12-06-05, 17:24
Σβήστηκε ένα μήνυμα !

Σιγά μην αναπαράγουμε την καφρίλα εδώ μέσα ! Πάτε καλά ωρέεεεε ?????

alfisti
12-06-05, 17:29
καφροι γαυροι!!
γιατι δεν αφήνεις να δούν τι λένε για την Θεσσαλονίκη και την ομάδα του ΠΑΟΚ ΕvilHawk;
μετά εμείς είμαστε κομπλεξικοί;

Sannin
12-06-05, 17:38
Οριστικα ο προπονητης για την νεα περιοδο θα ειναι ο Σολιντ.

Ξερετε αυτος που εφτυσε καταμουτρα τον βαζελο παρολο που τον ηθελαν σαν τρελλοι, ενω εμεις τον ειχαμε σαν δευτερη επιλογη.

Ναι, ξέρουμε, αυτός που όταν λεγόταν πως θα έρθει στον Παναθηναϊκό ήταν ο Νορβηγός ξυλοκόπος και τώρα είναι ο ευρωπαίος προπονητής με λαμπρές προοπτικές!

Αλλά ακόμη δεν έκλεισε τίποτα, βλέπεις ο Le guen σας έχει σε αναμονή. :p Προσγειωθήκατε πολύ απότομα μάλλον και τα έχετε χαμένα...

EvilHawk
12-06-05, 19:24
καφροι γαυροι!!
γιατι δεν αφήνεις να δούν τι λένε για την Θεσσαλονίκη και την ομάδα του ΠΑΟΚ ΕvilHawk;
μετά εμείς είμαστε κομπλεξικοί;
Γιατί υπάρχουν και υγιείς φίλαθλοι! Ας μήν μεταφέρουμε την αρρώστια εδώ μέσα!

papdoux
12-06-05, 19:36
@coftaras, ο Σολιντ δε εκλεισε στο βαζελο οχι λογω της ευρωπαϊκης προκλησης (με αλλα λογια τα καβουρια που εχετε στην τσεπη) αλλα γιατι βρικατε εναν καλυτερο προπονητη που στηνει παιχνιδια και ταιριιαζει στο προφιλ σας γαντι, κατι που ο Σολιντ το αρνηθηκε γιατι ο ανθρωπος εχει ενα ΚΥΡΟΣ και μια τιμη.

Gedo, o Σολιντ δε τους εφτυσε, βρικανε ιταλο κομπιναδορο που τους παει γαντι.

coftaras
12-06-05, 21:45
Εχεις δικιο papdoux .Σε εσας αυτες τις δουλειες τις κανει κατευθειαν ο "Θειος"

blizard
12-06-05, 21:55
Ο Σολίντ είναι το μικρότερο όνομα από όσα έπαιζαν για τον θρύλο, και σίγουρα οι γαύροι θα προτιμούσαν τον Μπάγιεβιτς ....
Δεν νομίζω να έχει ανοχή από κανένα αν τα κάνει μαντάρα στην αρχή, και πολύ πιθανό έχουνε πάλι γκρίνιες του χρόνου.

@ ADSLgr.com All rights reserved.